Wilson Audio Sabrina X

Trójdrożny głośnik wolnostojący Wilson Audio Sabrina X 

 • Producent: Wilson Audio
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 117 000,00 zł brutto
 • 119 000,00 zł
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Kolumny Chronosonic XVX to - jak do tej pory - najbardziej ambitna i złożona konstrukcja produkowana przez firmę Wilson Audio. Podczas ich projektowania, Daryl Wilson i jego zespół sięgnęli po wiele rozwiązań zastosowanych w limitowanych kolumnach WAMM Master Chronosonic, które z kolei były owocem najdłuższego i najszerzej zakrojonego projektu badawczo-rozwojowego w całej historii firmy. Jednak wiele technologii, które wykorzystano w budowie kolumn XVX są całkowicie nowe i opracowane specjalnie pod kątem tych kolumn. Szczerze mówiąc, Wilson wprowadził do XVX więcej nowych elementów ulepszających ich jakość i ergonomię niż do jakiejkolwiek kolumny stworzonej wcześniej.

Zaraz po skończeniu projektu XVX, Daryl i jego zespół postanowili przyjrzeć się najmniejszym wolnostojącym zespołom głośnikowym Wilson Audio. W efekcie powstały kolumny Sabrina X będące przemyślaną od podstaw wersją rozwojową ulubionych na całym świecie kolumn Sabrina. Tak, jak pierwowzór, kolumny Sabrina X oferują  doskonałe połączenie charakterystycznych cech firmowego brzmienia Wilson Audio: świetnie kontrolowanego basu, wybitnej dynamiki i rozdzielczości, integralnej i przepięknej średnicy oraz poczucia realizmu i spójności odtwarzanej muzyki. Celem Wilsona było stworzenie kolumn mogących stanąć w szranki ze znacznie większymi konstrukcjami w znacznie droższych systemach. Tak, jak flagowe Chronosonic XVX, kolumny Sabrina X osiągają brzmienie pełne dynamiki i harmonii, które pozwala rozpoznać w nich prawdziwy charakter Wilson Audio. 

Sabrina X jest dostępny w trzech standardowych i trzech ulepszonych kolorach WilsonGloss®, do których można dopasować jeden z pięciu kolorów maskownic. Elementy metalowe są dostępne w wersji anodowanej na czarno lub w kolorze naturalnym aluminiowym.

Sabrina X w porównaniu do głośników Sabrina.

Sabrina X powstała na drodze ewolucyjnej w oparciu o swój pierwowzór - głośniki Sabrina, być może najbardziej lubiane wśród małych, podłogowych głośników Wilsona w ciągu ostatnich kilku dekad. Oryginalna Sabrina przyciągała lojalnych, niemal kultowych zwolenników. Było to rzadkie połączenie tradycyjnych zalet Wilsona, takich jak autorytet muzyczny, dynamika, rozdzielczość, piękno i integralność środka pasma oraz poczucie nieodłącznej muzycznej prawdziwości przekazu. Ta lista zalet i cech byłaby niezwykła w żadnym głośniku. Biorąc pod uwagę kompaktowe rozmiary Sabriny i względną przystępność cenową jak na głośniki tej marki, staje się oczywiste, dlaczego tak wielu audiofilów i melomanów podziwia Sabrinę. Celem projektowym w przypadku Sabrina X było zachowanie nieodłącznej sympatii, elastyczności i zdumiewającej sprawności technicznej oryginalnego modelu, przy jednoczesnym podniesieniu liniowości i szybkości basów oraz ogólnej rozdzielczości i przejrzystości.

Szczegóły konstrukcyjne Sabrina X.

Obudowa.

Materiał X od wielu lat jest podstawą sukcesu firmy Wilson Audio w zakresie nowoczesnych technologii kompozytowych. W swoim trzecim wcieleniu, materiał X pozostaje niezrównany pod względem sztywności, bezwładności, wewnętrznego tłumienia oraz ekstremalnej twardości. Z tego powodu, inżynierowie stosują materiał X do wielu zastosowań w budowie szeregu kolumn Wilson Audio. W oryginalnych kolumnach Sabrina, materiał X znalazł się jedynie w ściance przedniej i dolnej - w miejscu mocowania kolców. 

Teraz, cała obudowa nowych kolumn Sabrina X wykonana jest materiału X, podobnie jak we flagowym bezkompromisowym modelu Chronosonic XVX. Dzięki temu, kolumny te znacznie zbliżają się do ideału całkowicie cichej obudowy, której poszukiwanie jest celem firmy Wilson Audio od dziesiątek lat. 

Muzyka odtwarzana przez kolumny Sabrina X pojawia się teraz na ciemniejszym tle. Jakość i przejrzystość basowych transjentów są znacznie, znacznie lepsze. Słuchacz usłyszy teraz bez najmniejszych problemów ciszę między nutami, co - oprócz innych czynników - poprawia oddanie rytmu i timingu przez kolumny Sabrina X. Nowy system wzmocnień znajdujących się wewnątrz obudowy kolumn Sabrina X dodatkowo podkreśla te zalety poprzez dalszą redukcję rezonansów obudowy.

Jak w przypadku wszystkich innych współczesnych kolumn Wilson Audio, podczas określania najlepszej możliwej geometrii i wzmocnień obudowy wykorzystano nowoczesną technikę pomiarów za pomocą wibrometru laserowego. Podobnie do projektu modułów średniotonowych kolumn XVX, w modelu Sabrina X zastąpiono aluminiową szczelinę wentylującą kolumnę nowym niskoturbulencyjnym portem wykonanym bezpośrednio w obudowie z materiału X. Parametry technologiczne materiału X pozwalają teraz bowiem na uzyskanie skomplikowanego kształtu portu wentylującego obudowę, co z kolei poprawia muzykalność i prezentację średnicy.

Głośniki.

Głośnik wysokotonowy wybrany dla Sabrina X to Convergent Synergy MK5, który Daryl Wilson wraz ze swoim zespołem opracowali dla limitowanej edycji zestawów głośnikowych WAMM Master Chronosonic. Później MK5 stał się integralną częścią projektu Chronosonic XVX. Głośnik wysokotonowy MK5 Wilsona łączy w sobie ultra niskie zniekształcenia, wyśmienitą mikro- i makro-dynamikę oraz ultra wysoką rozdzielczość, a wszystkim tym towarzyszy poczucie swobody i ponadprzeciętnej muzykalności. Pod względem technicznym i muzycznym MK5 jest - i to ze znaczną nawiązką - najbardziej wiernym i angażującym głośnikiem wysoko-tonowym, z jakim do tej pory mieliśmy styczność.

5,75-calowy przetwornik średniotonowy jest niezwykle gładki w całym paśmie (które rozciąga się płasko do 2 kHz, ułatwiając podniesienie punktu podziału zwrotnicy z sekcją głośnika wysokotonowego). Wierność średnich tonów, rozdzielczość i piękno to nadrzędne cechy wszystkich głośników Wilsona, a środek pasma Sabrina X nie jest tutaj wyjątkiem. Właściwie dobrane punkty podziału zwrotnicy pozwalają głośnikom Sabrina X na optymalne działanie w swoich przedziałach częstotliwości.

Nowy 8-calowy głośnik niskotonowy zaprojektowany i opracowany dla Sasha DAW znajduje teraz w Sabrina X. Ten nowoczesny przetwornik jest zainstalowany w całkowicie nowej, wyjątkowo nierezonującej obudowie basowej, która zapewnia doskonałą platformę dla nieodłącznie doskonałej rozdzielczości dynamicznej przetwornika i wydajności transjentów. Razem te elementy składają się na zróżnicowany, a jednocześnie ultraszybki średni bas, który z kolei jest wspierany przez autorytatywną podstawę basową. Artykulacja basów Sabrina X, szybkość transjentów i wydłużenie dolnej oktawy zburzą wszelkie uprzedzenia dotyczące jakości i dokładności basu, które mogą być wytwarzane przez tak mały głośnik.

Zwrotnica.

Kolumny Chronosonic XVX to pierwsza konstrukcja, która wykorzystuje kondensatory zaprojektowane przez firmę Wilson Audio i wyprodukowane w jej zakładach w Provo w stanie Utah. Inżynier Vern Credile kierował zespołem projektantów, który stworzył na potrzeby XVX odpowiedni wielowarstwowy kondensator nazwany AudioCapX-WA.

Takie samo podejście towarzyszyło pracom nad powstaniem najmniejszej kolumny wolnostojącej Wilson Audio. W zwrotnicy kolumn Sabrina X, bo o nich mowa, znajduje się zaprojektowana specjalnie pod kątem tego zastosowania wersja kondesatorów AudioCapX. Nowa technologia budowy kondensatorów znacząco zmniejsza poziom zakłóceń co pozwala usłyszeć więcej detali i odczuć lepszą rozdzielczość. 

Jak w przypadku wszystkich konstrukcji Wilson Audio, zwrotnica kolumn Sabrina X jest montowana ręcznie z zachowaniem największej możliwej precyzji.

Wilson Audio jest liderem pod względem jakości swoich zwrotnic i minimalnych tolerancji stosowanych podczas ich składania. Kondensatory AudioCapX również pokazują przewagę Wilson Audio na tym froncie.

Specyfikacja techniczna Wilson Audio Sabrina X:

 • Typ obudowy Bass refleks z otworem w tylnej części obudowy
 • Głośnik Niskotonowy 8 cali (20.32 cm). Materiał: membrana papierowa
 • Głośnik Średniotonowy 5 3/4 cala (14.61 cm). Materiał: nasączana pulpa papierowa
 • Głośnik Wysokotonowy 1- calowa kopułka (2.54 cm), materiał: nasączany jedwab
 • Pasmo Przenoszenia 31 Hz – 23 kHz: +/- 3 dB
 • Impedancja 4 omy / 2.6 omów minimum przy 135 Hz
 • Sprawność 87 dB przy 1W / 1m / 1 kHz
 • Minimalna Zalecana Moc Wzmacniacza 50W/Kanał
 • Wymiary Wys.38 cali (96.5cm)
 • Wys. z kolcami 40 5/16 cala (102.5 cm)
 • Szer. 12 cali (30.5 cm)
 • Gł. 15 5/16 cala (39 cm)
 • Waga netto Waga głośnika: 112 lbs (50.8 kg)
 • Waga systemu stereo brutto 290 lbs (131,5 kg)