Wilson Audio Pedestal

Podstawki antywibracyjne

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 6234
 • Producent: Wilson Audio
 • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 14 400,00 zł brutto
 • 14 000,00 zł / komplet
 • komplet
  Niedostępny
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

System redukcji wibracji Pedestal opiera się na podatności właściwej (sprężystości) całej konstrukcji. W rezultacie, podstawki antywibracyjne Pedestal zostały zaprojektowane dla określonego zakresu obciążeń, w którym zostaje zachowana efektywna sprężystość. Gdy podstawki są używane z komponentami o masie poniżej dolnej granicy tego zakresu, ich zdolność izolacyjna maleje.

Podstawka Pedestal Standard (white) jest dedykowana obciążeniom o wartości 8 – 25 funtów amerykańskich (3,63 – 11,34kg), więc zestaw trzech takich podstawek dobrze nadaje się do pracy z komponentami o wadze 24 – 75 funtów (10,89 – 34,02kg), a zestaw czterech jest odpowiedni dla obciążeń z zakresu 36 –100 funtów (16,33 – 45,36kg).

Podstawki Pedestal Lite (silver) są dedykowane dla zakresu obciążeń 3 – 9 funtów (1,36 – 4,08kg). Zakres obciążeń dla tego modelu wynosi 3 – 9 funtów (1,36 – 4,08kg), a w przypadku komponentów ważących 9 – 27 funtów (4,08 – 12,25kg) używa się zestawu złożonego z trzech sztuk takich podstawek. W podanym zakresie, podstawki Light Pedestal pozwalają uzyskać ten sam poziom redukcji wibracji, jaki możliwy jest w przypadku modelu standardowym (White). Umieszczone pod mniejszymi przedwzmacniaczami, zasilaczami i procesorami cyfrowymi, podstawki Light (Silver) Pedestal wnoszą muzykalność i rozdzielczość systemu na znacznie wyższy poziom.

Branżowy lider w poszukiwaniu nowych kompozytów.

Doświadczenie firmy Wilson Audio w zakresie walki z rezonansami nie ma sobie równych w całej branży audio. Zanim wielu konstruktorów kolumn zaczęło w ogóle zastanawiać się nad szkodliwym wpływem niewystarczająco sztywnej obudowy kolumn na możliwości prawidłowego odwzorowania sygnału przez głośniki, Dave Wilson miał już za sobą wiele badań nad zachowaniem kolumn wykonanych z nowych kompozytów.

Było to ponad 40 lat temu. Przez te lata, firma Wilson Audio stale badała nowe kompozty, aby wykorzystać je w walce z wibracjami w specyficznych aplikacjach audio. Nieustanne dążenie do poprawy brzmienia kolumn Wilson Audio, pozwoliło zebrać olbrzymie doświadczenie w kwestii wykorzystania poszczególnych kompozytów do budowy strategicznych elementów kolumn. Żadna inna firma nie zainwestowała większej niż Wilson Audio części budżetu na tworzenie i badania nowych materiałów kompozytowych. Dział badawczy Wilson Audio, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe, stworzył i przetestował więcej nowych materiałów niż jakakolwiek inna firma z branży audio.

Najnowsze i najbardziej zaawansowane materiały, W oraz V, zadebiutowały w kolumnach WAMM Master Chronosonic [materiał W] i w nowej konstrukcji flagowej – Chronosonic XVX [materiał V].

W tym samym czasie inny dział firmy, Wilson Special Aplllication Engineering Division, opracował zadziwiającą platformę ISOBase dla kolumn TuneTot. Umożliwia ona uzyskanie niespotykanej izolacji od rezonujących powierzchni po postawieniu kolumn TuneTot na półce lub biurku.

Zespół inżynierów, którzy stworzyli ISOBase doszedł następnie do wniosku, że udało się przy tym zebrać olbrzymią ilość wiedzy i doświadczeń, które pozwolą na skonstruowanie innych akcesorów izolujących od wibracji osiągających najwyższy poziom w branży. Po kolejnym roku prac, powstały stopki Pedestal. – stworzone przez Wilson Audio Special Application Engineering rozwiązanie pozwalające na absolutną izolację od wibracji.

WASAE Pedestal - Unikalne podejście do walki z wibracjami.

Jak wie każdy fizyk, żadne urządzenie – niezależnie od stopnia zaawansowania jego budowy – nie jest w stanie wyeliminować żadnej energii. Możliwa jest jedynie zamiana jednej formy energii w drugą, potencjalnie mniej szkodliwą. Dotyczy to również niepożądanych wibracji, które mogą pogorszyć efekty pracy głośników [jako analogowych urządzeń odtwarzających dźwięk] i elektroniki [wrażliwej na indukowany przez wibracje efekt mikrofonowania].

Rozumiejąc to, zespół pracowników Wilson Audio Special Application Engineering zawsze podchodzi do problemów zwalczania wibracji z naukowego punktu widzenia. Projektując nowe akcesoria izolujące od wibracji, zespół WASAE wykorzystuje najlepsze w branży urządzenia pomiarowe znajdujące się w laboratoriach firmy oraz doświadczenie zdobyte przez lata poszukiwań optymalnych metod tworzenia obudowy kolumn najwyższej jakości.

Stopki Pedestal systemowo redukują wibracje, które destrukcyjnie wpływają na muzykalność systemu. Niewielki element u ich podstawy częściowo pochłania wibracje wnikające ze strony podłoża. Następnie, energia migruje do pierścienia obudowy wykonanego z austenitycznej [niemagnetycznej] stali nierdzewnej, który dzięki swojej masie i twardości zamienia część niepożądanej energii w ciepło. Wielu producentów stosuje w swoich stopkach antywibracyjnych niższej jakości stal magnetyczną. Wilson od lat używa metali, które nie tylko mają lepsze własności tłumienia wibracji, ale i minimalizują elektroniczne interakcje między komponentami.

Umiejętnie wykorzystane badania naukowe zapewniają lepszy dźwięk.

Badania naukowe i uważne odsłuchy wykazały, że podstawki antywibracyjne Wilson Audio Pedestal eliminują więcej destruktywnie wpływających na muzykę drgań, które występują w komponentach audio, niż jakiekolwiek inne recenzowane przez nas urządzenie. Wielu z Państwa odkryło, że umieszczenie zestawu podstawek Pedestal pod komponentami systemu audio poprawia muzykalność i rozdzielczość dźwięku. Poprawa ta jest często znacząca w systemach audio o wysokiej rozdzielczości.

Zapoczątkowane przez Dave’a Wilsona ponad czterdzieści lat temu działania w zakresie badań i rozwoju zawsze opierały się na połączeniu naukowego podejścia, powtarzalnych pomiarów oraz systemowej weryfikacji empirycznej na drodze odsłuchów. Wilson stale inwestuje w najnowsze urządzenia i narzędzia pomiarowe.

Teraz, pod przewodnictwem Daryla Wilsona, syna Dave’a, dział badawczo-rozwojowy firmy stale rozwija i udoskonala model naukowych poszukiwań optymalnych rozwiązań. Najważniejsze w badaniach jest zadanie odpowiedniego pytania na początku drogi. Ale to nie wszystko. Konieczna jest również ekstremalna czujność, która prowadzi do szczerych i dokładnych odpowiedzi na postawione przez inżynierów pytania. Najważniejsze znaczenie w projektowaniu doświadczeń naukowych jest eliminacja nadmiernej ilości zmiennych, których obecność mogłaby prowadzić do nieadekwatnych wyników i potencjalnie mylących odpowiedzi.

Efekty.

Jedno z pytań postawionych przez inżynierów podczas prac nad stworzeniem stopek Pedestal brzmiało: w jakim stopniu akcesoria izolujące chronią urządzenia elektroniczne przed dostępem niepożądanej energii? Aby to dokłanie zbadać, wykorzystano innowacyjne urządzenie testowe: Wilson Modal Exciter, skonstruowane w celu generowania szerokopasmowych wibracji w ściśle określony i powtarzalny sposób.

Testowane stopki izolujące umieszcza się na urządzeniu Wilson Modal Exciter – w pozycji oddającej realne warunki. Na zestawie testowanych stopek montowany jest następnie obciążnik o rozmiarach i ciężarze typowego komponentu audio. Za pomocą trójosiowego akcelerometru Wilsona [kolejnego zaawansowanego urządzenia pomiarowego skonstruowanego specjalnie na potrzeby firmy] inżynierowie oceniają ilość energii, która dostaje się do obciążnika przez stopki.

Procedurę tę wykorzystywano wielokrotnie dla oceny postępu każdego z kolejnych prototypów stopek Pedestal. Ostateczną wersję stopek porównano następnie z kilkoma produktami konkurencji.

Wykresy poniżej przedstawiają wyniki testów. Czerwona linia obrazuje ilość energii dostarczanej do układu. Poniżej niej widać ilość energii pozostałej w obciążniku położonym na testowanym zestawie stopek. Oprócz stopek Pedestal przedstawiono tu wyniki testów trzech zestawów stopek innych producentów, które mają największy udział w tym segmencie rynku. Ich cena mieści się z zakresie od 500 do 2700 dolarów za zestaw.