Usher SD-500 (połysk orzech)

Kolumny podstawkowe

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2492
 • Producent: Usher
 • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

 • Historia ceny
 • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
 • 12 740,00 zł / para
 • para
  Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Głosnik podstawkowy, który zaprzecza swoim rozmiarom

Głośnik podstawkowy, który wykracza poza swoje rozmiary. Głośnik wysokotonowy USHER DMD z amorficzną diamentową powłoką został uznany przez audiofilów i recenzentów na całym świecie, za jeden z najlepszych głośników współczesnych wysokotonowych i do tej pory był prezentowany tylko w zestawach głośnikowych z najwyższej półki marki USHER. Jednak z biegiem lat otrzymaliśmy wiele próśb o umieszczenie przetwornika wysokotonowego DMD w ultrakompaktowym zestawie głośnikowym dla mniejszych przestrzeni odsłuchowych. Zespół inżynierów w USHER ciężko pracował nad opracowaniem kompaktowego głośnika niskotonowego, zwrotnicy i obudowy godnej głośnika wysokotonowego DMD, a SD-500 jest tego rezultatem.

Przetwornik wysokotonowy DMD

Sercem SD-500 jest oczywiście głośnik wysokotonowy USHER DMD. Diament, ze względu na jego doskonałą sztywność i przewodność cieplną, ma wszystkie korzystne cechy doskonałej membrany, poza jedną: stosunkiem ciężar / gęstość. Aby temu zaradzić, USHER wynalazł strukturę typu „diament-metal-diament”, pokrywając specjalną metalową kopułę amorficznym diamentem po obydwu jej stronach.

Powstała membrana oferuje najlepszy kompromis pod względem sztywności, masy i ubytku wewnętrznego, co w połączeniu ze znakomitą konstrukcją układu elektromagnetycznego USHER’a, czyni przetwornik DMD jednym z najdokładniejszych i najbardziej satysfakcjonujących muzycznie głośników wysokotonowych na rynku.

Przetwornik niskotonowy

Aby dopasować się do niemal nienagannej jakości brzmienia głośnika wysokotonowego DMD, USHER zaprojektował od zera 5,5-calowy głośnik niskotonowy. Ważący 2,1 kg i wyposażony w hybrydowy stożek z włókna kompozytowego, nowy głośnik niskotonowy 0538 jest w stanie reagować błyskawicznie, co jest niezbędne do współpracy z przetwornikiem wysokotonowym DMD, oferując doskonałe rozciągnięcie i dynamikę w obrębie niskich częstotliwości.

Projekt obudowy i konstrukcja zwrotnicy

Aby osiągnąć najniższe możliwe rozciągnięcie basów i optymalne przenoszenie w tak niezwykle kompaktowej obudowie, SD-500 wykorzystuje solidną, 1” grubości przegrodę, na mocno wzmocnionej użebrowaniem wewnętrznym obudowie bass-reflex. Punkt podziału zwrotnicy ustawiony jest na niską wartość 2,1 kHz, tak aby zmaksymalizować przewagę przetwornika DMD i ustawić głośnik niskotonowy w jego najbardziej liniowym zakresie pracy. Zwrotnica jest zbudowana z nisko-stratnych cewek powietrznych, kondensatorów premium o precyzyjnie dobranej wartości i przewodów OFC. SD-500 jest również przystosowany do podłączenia bi-wire / bi-amp.

 

Piękna forma, która podąża za funkcją

SD-500 ma lekko odchyloną przednią ściankę, która jest wyrównana czasowo z głośnikiem wysokotonowym i niskotonowym. Zestaw ten dostępny jest w czterech wykończeniach: orzech, perłowy czerwony, kruczoczarny i perłowy biały. Wszystkie one są wykończone lakierem fortepianowym o wysokim połysku i mają zdejmowaną maskownicę, która jest dyskretnie, ale bezpiecznie przymocowana do ścianki przedniej za pomocą magnesów. SD-500, to przyjemność zarówno dla ucha, jak i dla oka.

SD-500, to najmniejszy zestaw głośnikowy wyposażony w przetwornik DMD, ale mimo to jest kulminacją dziesięcioleci inżynierskiej doskonałości w firmie USHER. Jego wydajność stoi w sprzeczności z jego ultra-kompaktowym rozmiarem i trudno będzie znaleźć inny głośnik tego rozmiaru, niezależnie od ceny, z takim samym poziomem technologii i satysfakcji brzmieniowe.