TONAR wkładka S-FLIP (9586)

  • Producent: Tonar
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 1 149,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Referencyjna, uniwersalna, wkładka gramofonowa MM, szlif shibata.

Produkowana w Japonii, zgodność - Stylus Co. Japan.

Tonar to firma z 60. letnim doświadczeniem. Nic zatem dziwnego, że Tonar jest światowym specjalistą w produkcji igieł i wkładek gramofonowych oraz akcesoriów do pielęgnacji płyt winylowych.

Aktualna oferta Tonar to około 3000 igieł oraz 1000 różnych typów wkładek gramofonowych MM i MC, zarówno tych o specjalnym kształcie jak i z mocowaniem ½ cala oraz wtykowym T4P.

Produkty Tonara mają zastosowanie zarówno w gramofonach hi-fi, jak i w starszych (vintage), pamiętających płyty 78-obrotowe, oraz w większości gramofonów używanych przez DJ-ów.

Tonar produkuje również bardzo wszechstronną linię akcesoriów do konserwacji i przechowywania cennych kolekcji płyt winylowych oraz akcesoria do magnetofonów kasetowych i szpulowych.

Wkładka jest jednym z najważniejszych elementem całego systemu audio. Zamienia ona drgania igły na sygnał audio, które są wzmacniane w pozostałej części systemu. Stąd też wkładka w dużej mierze decyduje o jakości słyszanego dźwięku. W celu zapewnienia doskonałej reprodukcji dźwięku w skromnej cenie, Tonar wprowadził na rynek serię wkładek Tonar Flip.

Prezentowana tutaj wkładka Tonar S-FLIP o szlifie Shibata  (montaż 1/2 cala) to najwyższej jakości produkt serii, wykonany z niezwykłą precyzją i z najwyższej jakości materiałów, o referencyjnej jakości dźwięku za rozsądną cenę. Zastosowanie szlifu Shibata redukuje zużycie igły do absolutnego minimum i gwarantuje niezwykłą precyzję odczytu zapisanego materiału.

 

Specyfikacja:

Wyjście: 3,5 mV przy 1 kHz
Balans kanałów: w zakresie 1,5 db przy 1kHz
Separacja między kanałowa: powyżej 28 dB przy częstotliwości 1 kHz
Impedancja: 47 kOhm
Pojemność: 100pF
Siła nacisku: 1,5-2,0 g (opt. 1,5 g)
Szlif igły: Shibata - kontakt liniowy
Materiał: diament
Średnica wspornika igły: 0,25 mm
Wspornik igły: aluminium
Waga: 5g +/- 0,5g
Zakres częstotliwości: 15 - 30.000 Hz +/- 2,5 dB