TONAR wkładka E-PLUGGER t4p (9540)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Tonar
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 249,00 zł / szt.
  • szt.

Wysokiej klasy, eliptyczna wkładka gramofonowa MM, mocowanie t4p.

Produkowana w Japonii, zgodność - Stylus Co. Japan.

Tonar to firma z 60. letnim doświadczeniem. Nic zatem dziwnego, że Tonar jest światowym specjalistą w produkcji igieł i wkładek gramofonowych oraz akcesoriów do pielęgnacji płyt winylowych.

Aktualna oferta Tonar to około 3000 igieł oraz 1000 różnych typów wkładek gramofonowych MM i MC, zarówno tych o specjalnym kształcie jak i z mocowaniem ½ cala oraz wtykowym T4P.

Produkty Tonara mają zastosowanie zarówno w gramofonach hi-fi, jak i w starszych (vintage), pamiętających płyty 78-obrotowe, oraz w większości gramofonów używanych przez DJ-ów.

Tonar produkuje również bardzo wszechstronną linię akcesoriów do konserwacji i przechowywania cennych kolekcji płyt winylowych oraz akcesoria do magnetofonów kasetowych i szpulowych.

Wkładka jest jednym z najważniejszych elementów całego systemu audio. Zamienia ona drgania igły na sygnał audio, które są wzmacniane w pozostałej części systemu. Stąd też wkładka w dużej mierze decyduje o jakości słyszanego dźwięku. W celu zapewnienia doskonałej reprodukcji dźwięku w skromnej cenie, Tonar wprowadził na rynek serię wkładek Tonar Plugger z montażem typu t4p.

Kiedyś, t4p (plug-in) był bardzo popularnym rozwiązaniem do łatwego montażu i wymiany wkładek. Gramofony wykorzystujące ten system montażu stały się z czasem coraz rzadsze. Z tego powodu większość producentów wkładek zaprzestała produkcji tego standardu. Teraz Tonar wprowadził na rynek serię wkładek Tonar Plugger t4p, które są ponownie dostępne w zależności od potrzeb i budżetu. Bardzo niewielu producentów wkładek produkuje obecnie standard t4p. Tonar oferuje t4p dla większości gramofonów vintage jak i dostępnych w bieżącej ofercie producentów.

Prezentowana tutaj wkładka Tonar E-Plugger o szlifie eliptycznym (t4p) to standardowy produkt serii, wykonany z niezwykłą precyzją i z najwyższej jakości materiałów, gwarantujący doskonałą reprodukcję dźwięku za rozsądną cenę.

 

Specyfikacja:

Wyjście: 5 mV przy 1 kHz
Balans kanałów: w zakresie 1,5 db przy 1kHz
Separacja między kanałowa: powyżej 24 dB przy częstotliwości 1 kHz
Impedancja: 47 kOhm
Pojemność: 100pF
Siła nacisku: 1- 1,5 g (opt. 1,5 g)
Promień końcówki igły: 0,3 x 0,7 mm (eliptyczna)
Materiał: diament
Średnica wspornika igły: 0,3 mm
Wspornik igły: aluminium
Waga: 5g +/- 0,5g
Zakres częstotliwości: 20 - 23.000 Hz +/- 2,5 dB