Technics SB-C600 Klasa Premium – system głośników

System głośników

  • Producent: Technics
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
    Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
  • 5 390,00 zł / Komplet
  • Komplet
  • Oblicz_raty_duckblue

Co to jest Technics SB-C600?
Technics SB-C600 to dwudrożny głośnik stojący, który został zaprojektowany tak, aby uzupełniał gamę komponentów Technics „Premium”, w tym wszystko w jednym Ottava i pasujący amplituner CD SA-C600. Ponieważ jest sprzedawany osobno i konkuruje w przedziale cenowym, w którym przetestowaliśmy kilku konkurentów, logiczne wydawało się sprawdzenie, czy „nowy Technics” jest równie innowacyjny również w przypadku głośników.
Wczesne oznaki są obiecujące. Technics wykorzystuje współosiowy układ przetworników, który umieszcza głośnik wysokotonowy pośrodku (a zatem na osi) głośnika średniotonowego. Głośnik wysokotonowy jest najciekawszą z dwóch sekcji. Jest to aluminiowa kopułka o średnicy 25 mm, umieszczona za bardzo wyrafinowanym liniowym wtykiem fazowym, który ma pomóc połączyć ze sobą dwa przetworniki, zapewniając spójność fazy. Wtyczka zakrywa znaczną część głośnika wysokotonowego, ale nie wydaje się, aby miało to wpływ na ogólną moc wyjściową.

Znajduje się on pośrodku 150-milimetrowego przetwornika średniotonowego, który również jest wykonany z aluminium. Firma Technics dołożyła wszelkich starań, aby zaprojektować surround, który będzie przylegał do przedniej ścianki obudowy. Technics twierdzi, że ma to na celu stworzenie gładszego i bardziej kontrolowanego kształtu fali. Coś, co wzbudzi zdziwienie, to deklarowana charakterystyka częstotliwościowa tego duetu. Zapewniam, że jest on podany na granicy bezsensownego poziomu +/- 10 dB, niemniej jednak firma Technics stwierdza na swojej stronie internetowej, że SB-C600 ma górną część częstotliwości wynoszącą 100 kHz, co jest całkiem twierdzeniem (niższa częstotliwość jest podawana jako 40 Hz, a Technics osiąga to w tym pomieszczeniu z niewielką różnicą +/- 3dB, więc rób z tego, co chcesz).

Wydajność
Nie kupujemy jednak głośników oczami (choć podejrzewam, że za ich pomocą przeceniamy opcje). Podłączenie Technicsa do wzmacniacza Cyrus Classic Amp odbyło się z poczuciem obowiązku, ale wynikające z tego wrażenia słuchowe zostały wykonane z rosnącym entuzjazmem. Co najważniejsze, Technics dotrzymuje obietnicy dotyczącej układu przetworników współosiowych. Tak długo, jak zastosowano do nich niewielkie zbieżność, rezultatem w miejscu odsłuchowym było cudownie otwarte i trójwymiarowe doświadczenie odsłuchowe, które wykracza daleko poza (ledwo słyszalne) obudowy. Wspaniała ścieżka dźwiękowa Johna Powella do Tożsamości Bourne’a ma przestrzeń i głębię, których potrzebuje, aby brzmieć całkowicie przekonująco.