Synergistic Research SRX Phono

Kabel Phono

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 45 360,00 zł / komplet
  • komplet
  • Oblicz_raty_duckblue

Przewód gramofonowy SRX Phono to ostatnie ogniwo w serii SRX i być może najpotężniejsze. Konstrukcja SRX Phono bazuje na oddzielnych przewodach z czystego srebra Air String w izolacji powietrznej biegnących równolegle z zaprojektowanym sprzężeniem EM między przewodnikami, ponieważ okazało się to konieczne dla wymagań elektrycznych wkładek gramofonowych. Podobnie jak w innych przewodach serii SRX, użyte zostały podkładki dystansowe SRX z włókna węglowego, co pomogło zapewnić ten sam ultra-niski poziom zakłóceń, jak w przypadku wszystkich innych kabli SRX. W odróżnieniu od interknektów SRX gdzie przewodniki biegną równolegle w pewnej odległości od siebie, w SRX Phono połączono zalety zrównoleglonej architektury SRX oraz zwięzłej architektury Galileo SX z kondycjonowaniem SRX i nową mieszanką UEF, dzięki czemu zaprojektowano kabel, który pod względem parametrów brzmieniowych jest znacznie lepszy od dotychczasowego lidera czyli Galileo SX Phono. Ulepszenia obejmują niższy poziom zakłóceń, lepsze obrazowanie źródeł pozornych w polu dźwiękowym, znaczny wzrost szerokości i głębokości sceny dźwiękowej oraz ulepszoną dynamikę w zakresie niskich częstotliwości ze ściślejszą kontrolą basów. Ponadto, wysokie częstotliwości rozchodzą się z większą łatwością i z większą muzykalnością, co sprawia, że ​​poprzedni dźwięk referencyjny (Galileo SX Phono) wydaje się być mniej swobodny w bezpośrednim porównaniu z SRX Phono. W rezultacie SRX Phono może być kablem phono o najwyższej wydajności, jaki kiedykolwiek skonstruowano. Powinien znaleźć się w obszarze zainteresowania każdego wyrafinowanego miłośnika analogu, który szuka absolutnie najwyższej wydajności.

Wymienne filtry Gold i SIlver SRX Carbon Fibre UEF pozwalają dopasować brzmienie przewodu do wymagań systemu. Filtr złoty daje brzmienie cieplejsze, płynne brzmienie a filtr srebrny - poprawia ogniskowanie i napowietrzenie. Wybór odpowiedniego modułu strojącego powinien odbywać się w kilku etapach: osobno dla każdego interkonektoru SRX wpiętego w system. Prowadzi do najlepszej możliwej synergii wszystkich komponentów systemu.

Proces długotrwałego kondycjonowania wysokim napięciem
Po skonstruowaniu najbardziej naturalnie brzmiących i najbardziej holograficznych przewodów w swojej historii, firma Synergistic Research ulepszyła je dodatkowo przez zastosowanie nowego procesu długotrwałego kondycjonowania przewodów prądem wysokiego napięcia. Odpowiednia sekwencja i parametry kondycjonowania zostały opracowane po przeprowadzeniu wielu prób. Aby odprowadzić duże ilości ciepła generowane podczas nowego procesu przedłużonego kondycjonowania, trzeba było zbudować nową cewkę Tesli. Po zakończonym kondycjonowaniu, przewody SRX znacznie przewyższają brzmieniem osiągnięcia kondycjonowania poprzedniej generacji.