Synergistic Research PowerCell SX / Galileo SX AC 1.5m

Kondycjoner

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2506
 • Producent: Synergistic Research
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 60 860,00 zł brutto
 • 55 450,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue
Ewolucja rewolucji
 
Kondycjoner prądu PowerCell SX korzysta z technologii stosowanych w kondycjonerze Galileo SX PowerCell [już niedostępnym na rynku]. Dzięki temu osiąga znacznie wyższą jakość niż PowerCell 12. Technologiczne udoskonalenia zaczynają się już na poziomie aktywnych elektromagnetycznych komórek EM, które jak w Galileo SX PowerCell są teraz gęściej zwinięte, co poprawia filtrację i zmniejsza poziom szumu. PowerCell SX wyposażono również w zasilacz i generator częstotliwości zgodnej z rezonansem Schumanna pochodzące wprost z Galileo SX. Odpowiada on za zasilanie wszystkich sześciu komórek EM. Generator rezonansu Schumanna w PowerCell SX tworzy prąd podkładu dla wszystkich komórek EM – płaskich i zwiniętych – tak, jak w Galileo SX PowerCell. Dla porównania: w PowerCell 12 prąd podkładu płynął jedynie przez jedną płaską komórkę EM a generowane pole miało znacznie mniejszą moc. Pozostałe zmiany obejmują wykorzystanie filtracji masy z Galileo SX [niższy poziom szumu i bardziej holograficzna scena] oraz możliwość połączenia PowerCell SX z aktywnym modułem Ground Block, co dodatkowo zwiększa jakość każdego z dwunastu gniazd wyjściowych. Nowością w PowerCell SX są również kondensatory i technologia bezpieczników linii Orange zastosowane w zasilaczu i generatorach pola, które dają przewagę zarówno nad PowerCell 12, jak i Galileo SX PowerCell. Jest tu również wskaźnik natężenia prądu, przez który można też zobaczyć nasze wspaniałe, ręcznie montowane układy.
 
Co jest w środku?
 
W nowym kondycjonerze PowerCell SX udało się zmieścić ponad 80% technologii oraz innowacyjnych rozwiązań opracowanych po raz pierwszy podczas tworzenia kondycjonerów Galileo SX PowerCell. Zaś w zasilaczu i generatorze pola ULF znalazły się nowe kondensatory linii Orange i nowe podwójne gniazda wyjściowe ORANGE, co dodatkowo poprawia jakość PowerCell SX. Aktywne komórki EM są większe o 25% niż te z PowerCell 12. Zwiększa to ich wydajność oraz ułatwia przechowywanie energii potrzebnej do uzyskania olbrzymiego zakresu dynamiki.
 
Sercem PowerCell SX jest zasilacz pochodzący wprost z Galileo SX. Zapewnia on prąd podkładu dla wszystkich sześciu aktywnych komórek EM nowego kondycjonera. Znaleźć można tu również pochodzącą z linii Galileo SX technologię Ground Plane, która pozwala dramatycznie zmniejszyć poziom szumu całego systemu. Ustalona podczas ślepych testów odsłuchowych częstotliwość rezonansu Schumana [kolejne rozwiązanie wynikające z prac nad Galileo SX] ułatwia usłyszenie większej ilości detali oraz lepszej holografii przekazu. Co więcej, prąd podkładu z nowego zasilacza dociera do wszystkich sześciu komórek EM. W kondycjonerze PowerCell 12 aktywna była jedynie jedna płaska komórka EM z rezonansem Schumanna. Jest to więc fundamentalna zmiana.
 
Filtrowanie masy jest udoskonalone przez zastosowanie nowej topologii wewnętrznego okablowania [również rozwiniętej dla Galileo SX], która dodatkowo zmniejsza szum systemu. Kondycjoner PowerCell SX można również połączyć – przez nowe dedykowane złącze - z aktywnym modułem Ground Block, co dodatkowo obniża szum i nie wymaga rezygnacji z żadnego gniazda wyjściowego. To bardzo przydatne rozwiązanie dla posiadaczy systemów, które wymagają 12 gniazdek.
 
Zwijane komórki EM większe o 25%, teraz z prądem podkładu o częstości rezonansu Schumanna
 
Pięć karbonowych tub widocznych w układzie PowerCell SX to zwijane komórki EM. Są one 25% gęstsze niż zwijane komórki kondycjonera PowerCell 12. Oznacza to lepszą filtrację, niższy szum i większą dynamikę. Wszystkie 5 zwijanych komórek EM oraz komórka płaska [czarny prostopadłościan z dwoma srebrnymi paskami] otrzymują również prąd podkładu o częstości harmonicznej rezonansu Schumanna. W PowerCell 12 SE w ten sposób traktowano jedynie jedną, płaską komórkę EM. Lepsza filtracja oraz 6 komórek EM zasilanych prądem podkładu dają w efekcie wyraźnie szerszą scenę dźwiękową w porównaniu do PowerCell 12.
 
Podwójne gniazda wyjściowe UEF Orange
 
Stosowane wyłącznie w kondycjonerze PowerCell SX nowe, podwójne gniazda wyjściowe UEF Orange z izolowaną masą zostały w pełni poddane działaniu procesów opracowanych na potrzeby bezpieczników Orange. Obejmują one dwuetapowy proces Quantum Tunneling wysokiej częstotliwości oraz zastosowanie techniki UEF. W porównaniu do gniazd Blue daje to bardziej wyrafinowany dźwięk z większą sceną i bardziej naturalnymi barwami.
 
Uziemienie Galileo SX
 
Wewnętrzny zasilacz Galileo SX oraz generator ULF, które zastosowano w PowerCell SX są dodatkowo wzbogacone o technologie uziemienia ULF Ground Plane, po raz pierwszy zastosowaną w kondycjonerze Galileo SX PowerCell. Obniża to szum własny układu i pomaga rozszerzyć scenę dźwiękową. Aby osiągnąć jeszcze lepsze brzmienie, możliwe jest połączenie PowerCell SX z aktywnym modułem Ground Block, co zaskakująco poprawia wypełnienie i ciężar najniższego basu oraz dodatkowo obniża szum. Nie wymaga to też rezygnacji z któregoś z podwójnych gniazd wyjściowych.
 
Amperomierz z trzynastoma opcjami oświetlenia
 
Kondycjoner PowerCell SX zadziwia również nowym projektem obudowy. Duży amperomierz na przedniej ściance pokazuje ilość prądu dostarczanego do systemu. Przez jego okno można też zobaczyć piękny, ręcznie montowany układ elektroniczny kondycjonera. Widać go również przez duże okno na górnej ściance, które pozwala w pełni podziwiać efekty pracy amerykańskich fachowców. Można nawet zmieniać kolor i intensywność światła padającego na frontowy amperomierz i oświetlającego wnętrze kondycjonera. Użytkownicy mają do wyboru kolory: biel Galileo, czerwień Dante, błękit Synergistic Research i błękit McIntosh. Łatwo więc dopasować wygląd kondycjonera do estetyki całego systemu. Oczywiście, oświetlenie to można również wyłączyć.
 
 
 
 
Dane techniczne :
 
Okablowanie wewnętrzne
 
 
 
zawierający srebro przewód 10AWG łączony punkt-do-punktu
 
 
 
 
Gniazda wyjściowe
 
 
 
12 gniazd Organge UEF Schuko [dwuetapowo poddane działaniu firmowej technologii Quantum Tunneling] UWAGA: gniazda w kolorze czarnym!
 
 
 
 
Technologia UEF
 
 
intensywne wykorzystanie grafenu w całym układzie
wewnętrzny ‘aktywny’ zasilacz generujący prąd podkładu dla komórek EM
generator ULF trzeciej generacji dostarczający do każdej komórki EM prąd o częstości rezonansu Schumanna, co dramatycznie obniża szum systemu
dwa transformatory SR
osiem kondensatorów SR Quantum w zasilaczu komórek EM oraz generatorze ULF
chassis wykonane ze stali wysokowęglowej i aluminium w technologii Ground Plane
pięć nowych komórek EM XL większych o 25%, które działają jak superkondensatory zwiększając, w razie potrzeby, szczytowe natężenie prądu, co pozwala komponentom systemu korzystać z większego natężenia prądu niż po podłączeniu bezpośrednio do gniazda ściennego i osiągnąć większą dynamikę brzmienia
 
 
 
Powierzchnia wewnętrznych komórek UEF EM
 
 
komórka horyzontalna: 640 cm2
pięć komórek zwijanych: łącznie 3605 cm2
 
 
 
Gniazda wejściowe i wyjściowe
 
 
jedno gniazdo wejściowe Neutrik 32A PowerCon
dwa izolowane zestawy gniazd wyjściowych pozwalające na oddzielenie komponentów cyfrowych i analogowych
uziemienie z przewodów srebrnych czystości 99,995% i powierzchni 62 cm2
 
 
 
Rozmiary i ciężar:
 
 
44,45 x 34,29 x 13,97 cm sz/gł/wys
12,70 kg
 
 
 
Zasilanie i natężenie prądu
 
 
gniazdo wyjściowe: 32A/250A
gniazda wyjściowe” 16A/250V