Synergistic Research PowerCell 12 UEF SE Clear / Level 3 HC 1.5m

Referencyjny kondycjoner zasilania z transparentną pokrywą

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2504
 • Producent: Synergistic Research
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 43 070,00 zł brutto
 • 37 570,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

Kondycjoner nowej generacji PowerCell 12 UEF SE lepiej nazwać centrum całego systemu audio. Srebrne okablowanie wewnętrzne 10 AWG, osobne zespoły filtrujące z komórkami EM, sześć podwójnych zestawów gniazd wyjściowych oraz wykorzystanie grafenu – czynią z PowerCell 12 UEF SE najlepsze dostępne dziś źródło czystego prądu o nieograniczonym natężeniu. Po podłączeniu wszystkich komponentów systemu do PowerCell 12 UEF SE usłyszysz wyraźną poprawę wszystkich aspektów brzmienia.

PowerCell 12 UEF SE nie generuje ciepła ani szumu, jest więc doskonałym partnerem dla wszystkich typów urządzeń elektronicznych – nawet monobloków o wielkim apetycie na prąd. Obecność dwóch oddzielnych aktywnych magazynów energii z komórkami EM pozwala całkowicie odizolować cyfrowe i analogowe komponenty systemu. Nasz flagowy kondycjoner jest standardowo dostarczany z przewodem zasilającym High Current Atmosphere Level 3. Można go jednak zamówić z przewodem High Current Galileo UEF, co daje dźwięk na najwyższym poziomie.

Obudowa

Obudowa kondycjonera PowerCell 12 UEF jest wykonana z wysokowęglowej stali pokrytej warstwą UEF, która hamuje przenikanie fal radiowych i pola elektromagnetycznego do jej wnętrza.

Obudowa działa również jako doskonałe uzupełnienie naszego systemu Ground Plane.

Generator pola ULF

Stworzony specjalnie dla kondycjonera PowerCell 12 UEF, generator pola niskiej częstotliwości ULF [Ultra Low Frequency] łączy bezpośrednio sześć aktywnych komórek EM kondycjonera w procesie indukcyjnego sprzęgania między sygnałem ULF, masą i prądem zmiennym.

Celem tego procesu jest oczyszczenie prądu zasilającego urządzenia poprzez jego resynchronizację oraz nasycenie harmonicznymi niskiej częstotliwości, które zmniejszają poziom szumu typowego dla prądu zmiennego 50/60 Hz.

Komórki EM

Kondycjoner PowerCell 12 UEF SE jest zwieńczeniem naszych dziesięcioletnich badań zagadnienia komórek elektromagnetycznych, które zaczęły się od pierwszego prototypu komórki EM stworzonego w 2007 roku. Komórki EM działają poprzez indukcyjne sprzęganie pola elektromagnetycznego o zmiennej charakterystyce z prądem zmiennym, co pozwala stworzyć kondycjoner nie ograniczający przepływu prądu. Komórki EM kondycjonera PowerCell 12 UEF działają podobnie do ogniw wodorowych, tyle tylko, że zamiast reakcji chemicznej między płytkami komórek dochodzi do sprzęgania indukcyjnego.

W efekcie otrzymujemy wolny od szumów prąd bez zniekształceń fazowych i bez ograniczenia jego natężenia. Sześć komórek EM kondycjonera zapewnia dwa stopnie filtracji prądu.

Jedna ‘płaska’ komórka EM o powierzchni 640 cm2 obejmuje swoim działaniem wszystkie 12 gniazd wyjściowych. Pięć pozostałych ogniw EM to ‘złożone’ komórki o powierzchni 819 cm2, ekranowane  i zamknięte w karbonowych cylindrach.  Cztery z nich działają na gorący (Line) i neutralny (Neutral) piny gniazd wyjściowych [dwie komórki na każdy z trzech podwójnych zestawów gniazd]. Piąta komórka obejmuje uziemienie czyli cały układ Ground Plane. Nowa konfiguracja pozwala osiągnąć powierzchnię filtrującą dwa razy większą niż w zastępowanym kondycjonerze PowerCell 10 UEF.

Zmiana kształtu komórki EM wpływa na sposób jej działania i na zmianę brzmienia systemu. Płaskie komórki EM subiektywnie poszerzają scenę i dodają do niej powietrza, zaś komórki złożone polepszają dynamikę i zwiększają ilość detali. Wykorzystanie obu typów komórek w jednym urządzeniu pozwala połączyć ich zalety. Co więcej, nowe komórki EM zawierają grafen, nowy – doskonale przewodzący – materiał zbudowany z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z ekscytujących właściwości grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej zachowuje się on praktycznie jak nadprzewodnik. Nadprzewodniki to materiały, które osiągają minimalną rezystancję po schłodzeniu do temperatury bliskiej zeru absolutnemu [-273C] lub temperatury ciekłego azotu [-96C]. Grafen zachowuje się tak samo w temperaturze pokojowej.

Projekt całego układu kondycjonera PowerCell 12 UEF SE pozwala na łatwe osiągnięcie odpowiedniej mocy przez komórki EM, zaś 2 transformatory Synergistic Research i kondensatory Quantum zapewniają najczystszy możliwy prąd.

Srebrna płytka uziemienia

Wykonana z doskonale przewodzącego srebra czystości 99,995% płytka powierzchni 62 cm2 poddana działaniu technologii UEF z wykorzystaniem grafenu znajduje zastosowanie do oczyszczania masy. Pomysł ten pochodzi wprost z wielokrotnie nagradzanego urządzenia SR Ground Block. Nasza srebrna płytka jest podłączona do każdego z sześciu gniazd SR Black, co pozwala połączyć w układ gwiazdy masę całego systemu, kiedy jego komponenty czerpią prąd z kondycjonera PowerCell 12 UEF. Taki przebieg masy wraz z filtracją UEF pozwala zredukować występowanie induktancji w ścieżce, co prowadzi do wyraźnej poprawy brzmienia w porównaniu do tradycyjnych sposobów uziemiania urządzeń.

Termin "uziemienie" dotyczy połączenia z Ziemią, jako nieograniczonym magazynem ładunków elektrycznych. Doskonale przewodząca srebrna płytka, niezależna od ścieżki sygnałowej, pozwala – w określonych warunkach – zmniejszyć poziom szumu o 10dB. Najmniejsza oporność układu uziemienia jest najlepszą drogą wprost do Ziemi. Nie ma na to lepszego sposobu niż zastosowany w PowerCell 12 UEF.

Gniazda przyłączeniowe Black UEF

Do kondycjonera można podłączyć aż dwanaście urządzeń. Zastosowane gniazda wyjściowe to podwójne gniazda Black UEF, stworzone oparciu o technologię zastosowaną w bezpiecznikach Black UEF, która prowadzi do zmniejszenia szumu tła oraz poszerzenia sceny dźwiękowej i zakresu przenoszonych częstotliwości. Aby dodatkowo poprawić brzmienie osiągane przez komponenty analogowe i cyfrowe systemu, gniazda są podzielone na dwie niezależne od siebie izolowane grupy, co zmniejsza przesłuchy między urządzeniami i poprawia warunki ich pracy.

Dane techniczne :

Okablowanie wewnętrzne:  Przewód 10 AWG Silver Matrix
Gniazda wyjściowe: 12 gniazd Black UEF Schuko [poddanych dwuetapowemu działaniu firmowej technologii Quantum Tunneling]
UEF: Grafen zastosowany wewnątrz urządzenia
Zasilacz: Wewnętrzny aktywny zasilacz regulujący prąd podkładu komórek EM
ULF: Wewnętrzny generator niskich częstotliwości drugiej generacji [wprowadza do prądu zmiennego częstotliwość rezonansu Schumanna, co znacząco obniża poziom szumu systemu]
Transformator: 2 transformatory SR
Kondensatory Quantum:  8 kondensatorów Quantum SR w komórkach EM i generatorze ULF
Obudowa: Wykonana ze stali wysokowęglowej obudowa systemu Ground Plane
Komórki EM:  Nowa topologia układu 6 komórek EM pozwala zwiększyć chwilowe natężenie dostępnego prądu – komponenty systemu mogą korzystać z natężenia większego niż po bezpośrednim połączeniu z siecią elektryczną
Płaska komórka EM: wewnętrzna aktywna komórka EM powierzchni 640 cm2
Komórki EM w karbonowych tulejach: 5 złożonych komórek łącznej powierzchni 2343,15 cm2
Gniazdo zasilające:   1 gniazdo wejściowe Neutrik PowerCon 32 A.
Bloki wyjściowe:  2 izolowane bloki wyjściowe pozwalające na oddzielenie komponentów cyfrowych i analogowych systemu
Płytka uziemienia: Wykonana ze srebra czystości 99,995% płytka powierzchni 62 cm2
Przewód zasilający: Przewód Atmosphere Level 3 10AWG, nie wymaga osobnego zasilacza.
Rating: 16 A / 250 V [EU/AU/UK]