Synergistic Research Galileo SX Digital

Przewód cyfrowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 17 120,00 zł / komplet
  • komplet
  • Oblicz_raty_duckblue

Przewód cyfrowy Galileo SX opiera się o najbardziej zaawansowaną geometrię wiązek przewodzących, w tym ręcznie tworzonych w kalifornijskich zakładach SR nici przewodzących Pure Silver Air Strings i Silver Matrix Tricon, biegnących równolegle. Przewody są również poddane działaniu najnowszej technologii UEF, na przykład procesowi opracowanemu na potrzeby bezpieczników SR BLUE - pozwala on na skrócenie czasu wygrzewania przewodów i uzyskanie przyjemniejszego brzmienia, które nie męczy nawet podczas długich odsłuchów mimo zachowania olbrzymiej ilości detali i wybitnej przejrzystości. Zastosowanie ekranowania UEF Matrix pozwala - w porównaniu z przewodami Galileo poprzedniej generacji - znacząco zmniejszyć poziom szumu systemu i zwiększenie dynamiki. Co więcej, ekran przewodów można połączyć z produkowanym przez Synergistic Research modułem Ground Block w wersji aktywnej lub pasywnej. Pozwala to na dodatkowe obniżenie poziomu szumów systemu, co prowadzi do uzyskania niespotykanej wcześniej mikrodynamiki i olbrzymiej ilości detali, z których istnienia słuchacze wcześniej nie zdawali sobie sprawy. Skalą zaskakuje również rozszerzenie sceny dźwiękowej.

Przewód cyfrowy Galileo SX AES/EBU składa się z dziewięciu odseparowanych wiązek przewodzących: 1 x Galileo Digital Silver Matrix, 2 x UEF Digital Silver Matrix, 2 x ręcznie skręcane nici Silver AirString, 2 x ręcznie skręcane nici Tungsten AirString, 2 x ręcznie skręcane nici Pure Copper AirString. Każda z wiązek jest indywidualnie izolowana, co redukuje rezonanse i poprawia elastyczność przewodu.

Przewód cyfrowy Galileo SX SPDIF składa się z pięciu odseparowanych wiązek przewodzących: 1 x Galileo Digital Silver Matrix, 1 x UEF Digital Silver Matrix, 1 x ręcznie skręcana nić Silver AirString, 1 x ręcznie skręcana nić Tungsten AirString, 1 x ręcznie skręcana nić Pure Copper AirString. Każda z wiązek jest indywidualnie izolowana, co redukuje rezonanse i poprawia elastyczność przewodu.

Komórka indukcyjna Galileo SX Type 1

Wkarbonowej puszce otaczającej nowe przewody znajduje się komórka indukcyjna Galileo UEF Type 1, która dzięki zastosowaniu technologii UEF oraz grafenu, filtruje szum cyfrowy ze ścieżki sygnałowej. Odbywa się to na drodze sprzężenia indukcyjnego. Nic więc nie ogranicza transmisji sygnału.

Technologia Galileo SX Ground Plane

Połączenie zakończeń przewodów Ground Plane z uziemieniem lub opcjonalnym modułem Ground Block pozwala zaangażować się w muzykę w niespotykany dotąd sposób. Technologia Ground Plane zapewnia bowiem mechanizm do bezpośredniego usuwania ładunków elektrostatycznych, które gromadzą się na powierzchni przewodów i degradują dźwięk poprzez generację szumu wysokiej częstotliwości. Usłyszenie największej ilości mikrodetali umożliwia zastosowanie opcjonalnego modułu SR Ground Block połączonego z uziemieniem wszystkich przewodów Galileo SX w systemie.

Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF

Wybitnie rozdzielcze i muzykalne przewody Galileo SX wymagały opracowania od podstaw nowych układów strojących. W porównaniu ze starymi konstrukcjami, nowe moduły SILVER pozwalają teraz osiągnąć większą ilość detali i cieplejsze brzmienie. Zaś moduły GOLD wprowadzają do brzmienia jeszcze więcej muzykalności i jedwabistej gładkości z odrobinę większą ilością powietrza. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, po wpięciu w system przewodów Galileo SX rekomendujemy pozostawienie ich nieprzerwanie przez 72-96 godzin bez żadnych manipulacji i dołączania modułów tuningowych. Potem należy posłuchać ich z modułem GOLD a następnie SILVER i wybrać najlepszą opcję.

Izolowane wiązki UEF

Skomplikowana istota odtwarzanej muzyki wymaga przewodów o odpowiednio zaawansowanej budowie. Przewód cyfrowy Galileo SX zbudowany jest z kilku złożonych i izolowanych wiązek przewodzących. Przewodnikom UEF Digital Silver Matrix towarzyszą monofilamenty z czystego srebra, wolframu i miedzi otoczone dielektrykiem powietrznym.

Test przewodów Synergistic Ressearch Research Galileo SX w Positive Feedback

Ostatnie tygodnie były dla mnie wielkim przeżyciem. Przesłuchałem olbrzymią ilość płyt z mej kolekcji. Miałem szczęście wpiąć do swego systemu pełen zestaw przewodów Galileo SX [jedynie subwofer połączony był kablem Atmosphere X Euphoria - Galileo SX nie był jeszcze dostępny]. Jak wspomniałem, rezultat był zadziwiający. Brzmienie mego systemu zmieniło się. Jeżeli szukasz najlepszego możliwego dźwięku, koniecznie posłuchaj Galileo SX. Pełna rekomendacja! Robert S. Youman

Układ tych przewodników jest indywidualnie ekranowany z użyciem technologii UEF Ground Plane, co umożliwia najczystszy transfer sygnału. Dodanie interkonektów Galileo UEF Digital pozwala podnieść jakość brzmienia systemu na niespotykany wcześniej poziom. Taki realizm brzmienia niezbyt często spotyka sie podczas odtwarzania muzyki.

Ekranowanie Matrix Shield z grafenem.

Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273°C] do temperatury ciekłego azotu [-96°C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia..

Odpowiednie ułożenie ekranu UEF w układzie siatki wokół przewodów znacząco obniża poziom szumu i spektakularnie zwiększa muzykalność, subiektywne poczucie przyjemności ze słuchania muzyki. 


SR Ground Block [opcjonalny]

Ekran przewodów Galileo SX może być uziemiony dzięki zastosowaniu przewodu dostarczanego w zestawie. Pozwala to uniknąć wpływu zasilaczy komponentów systemu i obniżyć szum tła.
Aby jeszcze bardziej poprawić jakość brzmienia, możliwe jest połączenie z przewodem dostępnego opcjonalnie modułu SR Ground Block z filtrem UEF Ground Filter lub aktywnego modułu Ground Block. Możliwe jest połączenie w układ gwiazdy przebiegu masy wszystkich interkonektów i przewodów głośnikowych w systemie z wykorzystaniem aktywnego lub pasywnego modułu Ground Block. Możliwe jest również uziemienie wszystkich komponentów systemu, co znacząco obniża poziom szumu tła i poprawia jakość brzmienia pod względem ilości detali, muzykalności i przejrzystości dźwięku.