Interkonekt cyfrowy
Przewód cyfrowy Galileo SX opiera się o najbardziej zaawansowaną geometrię wiązek przewodzących, w tym ręcznie tworzonych w kalifornijskich zakładach SR nici przewodzących Pure Silver Air Strings i Silver Matrix Tricon, biegnących równolegle. Przewody są również poddane działaniu najnowszej technologii UEF, na przykład procesowi opracowanemu na potrzeby bezpieczników SR BLUE - pozwala on na skrócenie czasu wygrzewania przewodów i uzyskanie przyjemniejszego brzmienia, które nie męczy nawet podczas długich odsłuchów mimo zachowania olbrzymiej ilości detali i wybitnej przejrzystości. Zastosowanie ekranowania UEF Matrix pozwala - w porównaniu z przewodami Galileo poprzedniej generacji - znacząco zmniejszyć poziom szumu systemu i zwiększenie dynamiki. Co więcej, ekran przewodów można połączyć z produkowanym przez Synergistic Research modułem Ground Block w wersji aktywnej lub pasywnej. Pozwala to na dodatkowe obniżenie poziomu szumów systemu, co prowadzi do uzyskania niespotykanej wcześniej mikrodynamiki i olbrzymiej ilości detali, z których istnienia słuchacze wcześniej nie zdawali sobie sprawy. Skalą zaskakuje również rozszerzenie sceny dźwiękowej.
Przewód cyfrowy Galileo SX AES/EBU składa się z dziewięciu odseparowanych wiązek przewodzących: 1 x Galileo Digital Silver Matrix, 2 x UEF Digital Silver Matrix, 2 x ręcznie skręcane nici Silver AirString, 2 x ręcznie skręcane nici Tungsten AirString, 2 x ręcznie skręcane nici Pure Copper AirString. Każda z wiązek jest indywidualnie izolowana, co redukuje rezonanse i poprawia elastyczność przewodu.
Przewód cyfrowy Galileo SX SPDIF składa się z pięciu odseparowanych wiązek przewodzących: 1 x Galileo Digital Silver Matrix, 1 x UEF Digital Silver Matrix, 1 x ręcznie skręcana nić Silver AirString, 1 x ręcznie skręcana nić Tungsten AirString, 1 x ręcznie skręcana nić Pure Copper AirString. Każda z wiązek jest indywidualnie izolowana, co redukuje rezonanse i poprawia elastyczność przewodu.
Komórka indukcyjna Galileo SX Type 1
Wkarbonowej puszce otaczającej nowe przewody znajduje się komórka indukcyjna Galileo UEF Type 1, która dzięki zastosowaniu technologii UEF oraz grafenu, filtruje szum cyfrowy ze ścieżki sygnałowej. Odbywa się to na drodze sprzężenia indukcyjnego. Nic więc nie ogranicza transmisji sygnału.
Technologia Galileo SX Ground Plane
Połączenie zakończeń przewodów Ground Plane z uziemieniem lub opcjonalnym modułem Ground Block pozwala zaangażować się w muzykę w niespotykany dotąd sposób. Technologia Ground Plane zapewnia bowiem mechanizm do bezpośredniego usuwania ładunków elektrostatycznych, które gromadzą się na powierzchni przewodów i degradują dźwięk poprzez generację szumu wysokiej częstotliwości. Usłyszenie największej ilości mikrodetali umożliwia zastosowanie opcjonalnego modułu SR Ground Block połączonego z uziemieniem wszystkich przewodów Galileo SX w systemie.
Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF
Wybitnie rozdzielcze i muzykalne przewody Galileo SX wymagały opracowania od podstaw nowych układów strojących. W porównaniu ze starymi konstrukcjami, nowe moduły SILVER pozwalają teraz osiągnąć większą ilość detali i cieplejsze brzmienie. Zaś moduły GOLD wprowadzają do brzmienia jeszcze więcej muzykalności i jedwabistej gładkości z odrobinę większą ilością powietrza. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, po wpięciu w system przewodów Galileo SX rekomendujemy pozostawienie ich nieprzerwanie przez 72-96 godzin bez żadnych manipulacji i dołączania modułów tuningowych. Potem należy posłuchać ich z modułem GOLD a następnie SILVER i wybrać najlepszą opcję.
Izolowane wiązki UEF
Skomplikowana istota odtwarzanej muzyki wymaga przewodów o odpowiednio zaawansowanej budowie. Przewód cyfrowy Galileo SX zbudowany jest z kilku złożonych i izolowanych wiązek przewodzących. Przewodnikom UEF Digital Silver Matrix towarzyszą monofilamenty z czystego srebra, wolframu i miedzi otoczone dielektrykiem powietrznym.