Synergistic Research Atmosphere Alive Digital

Interkonekt cyfrowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 3 500,00 zł / komplet
  • komplet
  • Oblicz_raty_duckblue

Pierwsze interkonekty cyfrowe linii Atmoshere X wyposażone są w nowy system ekranowania: UEF Matrix Shield, stworzony nie tylko w oparciu o wyniki pomiarów, ale i o oceny reakcji ludzkiego mózgu na muzykę – z i bez nowego ekranowania. Nowością w linii ALIVE jest również wykorzystanie procesu kondycjonowania oraz technologii rezonatorów UEF Quantum, stworzonych pierwotnie na potrzeby bezpieczników BLUE. W rezultacie powstał jeden z najbardziej muzykalnych i szybkich przewodów jaki kiedykolwiek stworzono, który charakteryzuje również – typowy dla Synergistic Research – bardzo niski poziom szumu oraz holograficzny wręcz realizm przekazu.

Ekranowanie Matrix Shield z grafenem.
Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273°C] do temperatury ciekłego azotu [-96°C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia..

Odpowiednie ułożenie ekranu UEF w układzie siatki wokół przewodów znacząco obniża poziom szumu i spektakularnie zwiększa muzykalność, subiektywne poczucie przyjemności ze słuchania muzyki.

Oceniając ich reakcje emocjonalne, mogli wybrać taki układ ekranu, który pozwala najlepiej przekazać esencję muzyki. W oparciu o wybrane siatki, w następnym etapie starali się stworzyć jeszcze lepsze układy. Dzięki takiej procedurze, końcowa budowa ekranów w niczym nie przypomina niczego, co udało się stworzyć wcześniej. Wszystkie nowe ekrany pozwalają nie tylko obniżyć poziom szumów, ale również zapewniają więcej przyjemności podczas odsłuchów. Opracowana dla serii Atmosphere X nowa technologia pozwoliła stworzyć ekrany najlepiej dostosowane do geometrii przewodów ALIVE, EXCITE i EUPHORIA

Ulepsz swoje konektory XLR
Konektory XLR produkowane przez Synergistic Research są inne od wszystkich. Po latach badań, wybrali srebro – czyste, lekkie i o dużej przewodności – jako materiał do budowy konektorów SR20 RCA i XLR.

Dzięki temu przenoszą one większą ilość informacji i zapewniają brzmienie bogate w detale. A projekt wtyków zapewnia największą możliwą płaszczyznę kontaktu przewodów i wtyczek.

Dielektrykiem jest teflon, wybrany ze względu na swoje szczególne właściwości. Konektory te są standardowym wyposażeniem flagowych interkonektów cyfrowych Galileo SX digital. Można je również dodać do przewodów Atmosphere X, co dodatkowo podnosi ich jakość.