Symposium Segue ISO

Platforma podłogowa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 8666
  • Producent: Symposium Acoustics
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

Wprowadzenie
Platforma Segue ISO przejmuje działanie w tym miejscu, w którym możliwości standardowego modelu Segue się kończą. Zamontowanie dodatkowego, specjalnie zaprojektowanego systemu izolacyjnego, składającego się z 5 podstawek, pomaga chronić gramofon przed wpływem ciężkich do wyeliminowania fal pionowych, bez wprowadzania dodatkowych podkolorowań, zniekształceń, czy kompromisów charakterystycznych dla innych systemów.

Platforma Segue ISO umieszczona pod gramofonami, a szczególnie tymi z pływającym zawieszeniem i ze sztywną obudową, zapewni im znakomitą jakość dźwięku oraz w wyraźny sposób zredukuje wstrząsy pochodzące od kroków oraz sprzężenia zwrotnego niskich częstotliwości, które stanowią odwieczny problem w odtwarzaniu płyt analogowych. Co istotne, nowy system izolacyjny LDSS osiąga opisane rezultaty bez wprowadzania nowych rezonansów, podkolorowań, czy niepożądanych artefaktów, charakterystycznych dla konstrukcji wykorzystujących sorbotan, zawieszeń magnetycznych lub zwyczajnych systemów zawieszenia sprężynowego.

Technologia
W konstrukcji platformy Segue ISO wykorzystano technologię połączonych warstw wytłumiających, opracowaną przez Symposium i połączono ją z przełomowym rozwiązaniem izolacyjnym wsporników zamontowanych na spodzie platformy, aby zapewnić ZARÓWNO ochronę przed wpływem niskich częstotliwości akustycznych, jak i tłumienie zakłóceń w słyszalnym spektrum częstotliwości. Zazwyczaj platformy wykonują jedną z opisanych funkcji, ale nigdy obie naraz. Segue ISO jest pierwszą platformą, która wypełnia obie funkcje i jest dostępna w przystępnej cenie.

Wspornik izolacyjny LDSS
Firma już od lat poszukiwała rozwiązań i przeprowadzała eksperymenty w celu odnalezienia niedrogiej, efektywnej metody izolacji sprawiających problemy fal pionowych. W latach 90’ wynaleziono i od razu odrzucono pomysł wykorzystania gumowych kul osadzonych w czaszach, gdyż testy odsłuchowe wykazały ile szkody przynosi ta metoda w zakresie najważniejszych aspektów jakości dźwięku (jak zniekształcenia basowe, poziom transjentów, etc.). Podobnie podkładki i izolatory wykonane z sorbotanu, chociaż proste i powszechnie wykorzystywane, okazały się stwarzać podobne problemy, jak np. pomysł zastosowania do izolacji dmuchanych toreb.

Firma również prowadziła szeroko zakrojone testy z wykorzystaniem podkładek magnetycznych i o ile te techniki znalazły swoje zastosowanie (przyznano dwa amerykańskie patenty dla rozwiązań wykorzystujących magnetyczną polaryzację), to w efekcie one również zostały odrzucone jako metoda izolacyjna, ponieważ zawieszenia przeciwstawnych magnesów wykazywały wyraźne nieliniowe przemieszczenia. Chodzi o to, że kiedy dystans pomiędzy magnesami się zmniejsza (np. w przypadku działania wibracji), siła odpychania magnesu nie pozostaje taka sama, ale wykazuje tendencję wzrostową, na dodatek w nieliniowej wartości wykładniczej. Problem nieliniowości dzielą praktycznie wszystkie opisane powyżej systemy izolacyjne i wpływa on w znacznym stopniu na jakość dźwięku – szczególnie jeśli chodzi o charakterystykę mającą związek z zakresem dynamiki lub „żywotności” muzyki, kiedy systemy wykorzystywane są do izolacji krytycznych komponentów zestawu.

Przełom nastąpił podczas eksperymentów z precyzyjnym, stożkowym systemem sprężynowym, wytłumionym wewnątrz za pomocą specjalnej napowietrzanej pianki. O ile takie rozwiązanie nie wyglądało zbyt efektownie, ani nie sprawiało wrażenia wykorzystania zaawansowanych technologii, to ten system wsporników, po pewnych poprawkach, wykazał charakterystykę przemieszczenia liniowego w całym zakresie kompresji – co oznacza, że kiedy wskutek wytworzonych wibracji pojawia się przemieszczenie, ilość oporu bądź przeciwstawnej siły, utrzymuje stały poziom. Ten czynnik dramatycznie wpływa na odczucie dynamiki w dźwięku kreowanym przez izolowany komponent, a system LDSS podtrzymuje „żywotność” muzyki w systemach, które w innym wypadku odczułyby jej spadek, przy zastosowaniu bardziej konwencjonalnych metod izolacyjnych. Wewnętrzna pianka wytłumiająca eliminuje jakiekolwiek rezonanse, które mogłyby być spowodowane metalowym materiałem samej sprężyny, a stożkowy kształt wspornika wygasza drgania niemal całą swoją konstrukcją, zachowując charakterystykę tłumiącą stożków, czy kolców podstawkowych. Podsumowując, System Zawieszenia Przemieszczenia Liniowego (LDSS), jest pozornie nieskomplikowaną, ale niezwykle efektywną metodą wyzwalania muzycznej jakości, drzemiącej w nowoczesnych gramofonach – nawet tych stosunkowo niedrogich.

6 Poziomów Izolacji
Wykorzystana samodzielnie, platforma ISO eliminuje drgania wywołane przez podłoże oraz sprzężenie zwrotne niskich tonów. Dodając zestaw Rollerblocków Jr., Rollerblocków HDSE lub Series 2+, można uzyskać 6 poziomów izolacji. System Rollerblock zapewnia niemal doskonałą izolację fal bocznych oraz fal w osi X-Y, natomiast platforma Segue ISO izoluje komponent od fal pionowych i w osi Z. Taka kombinacja zapewnia nam „6 poziomów izolacyjnej wolności”, która w innym przypadku byłaby dostępna jedynie przy wykorzystaniu systemów izolacyjnych wartych wiele tysięcy dolarów, a przy swojej umiarkowanej cenie, rozwiązanie wprowadzone przez Symposium, stanowi przełom w technologii tłumienia wibracji.

Specyfikacja techniczna:

LD (Light Duty):  Dla gramofonów lub komponentów o wadze do 35 funtów (około 16kg
MD (Medium Duty): Dla gramofonów lub komponentów o wadze do 80 funtów (około 36kg)
Platformy o zwiększonej wytrzymałości na obciążenie:  na zamówienie

Rozmiary i Waga:

Grubość: 2.25” (około 5.7cm) wysokości bez obciążenia oraz 1.75” (około 4.4cm) wysokości przy obciążeniu maksymalnym
Wymiary standardowe: 19x14”(48x35cm) /19x18”(48x46cm) / 19x21”(48x53cm) / 24x19”(61x48cm)
Waga: około 8 funtów (3.6kg).
Platformy io innych wymiarach:  na zamówienie

Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie