Struss PL 20 - Raty 0%

Kolumny wolnostojące

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Struss
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
    Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
  • 8 750,00 zł / para
  • para
  • Oblicz_raty_duckblue

Kolumna dedykowana do pomieszczeń o powierzchni od 17 m2 do 30 m2. Jest to konstrukcja w układzie MTM, bass reflex. Zastosowano w niej markowe przetworniki Scan-Speak (wysokotonowy) oraz SB Acoustics (dwa niskośredniotonowe). Przetwornik wysokotonowy to legendarny głośnik stosowany w kolumnach z high-endowych szczytów cenowych. Został opracowany przez duńskich inżynierów firmy VIFA a po uzyskaniu przez Scan-Speaka praw do produkcji włączony do ich oferty. Został wybrany do niniejszej koncepcji nie tylko ze względu na rewelacyjne parametry ale też ze względu na jego wyjątkowo naturalny przekaz zbliżony do brzmienia instrumentów "na żywo".
Przetworniki niskośredniotonowe to aż 6-cio calowe głośniki o bardzo niskiej częstotliwości rezonansowej zaprojektowany przez byłych inżynierów firmy Scan-Speak, którzy utworzyli odrębna markę SB Acoustics. Membrany wykonane są z najwyższej jakości polipropylenu, kosze konstrukcji to solidne odlewy aluminiowe na których osadzone są potężne magnesy. Tak samo jak w przypadku głośnika wysokotonowego zostały wybrane nie tylko ze względu na swoje rewelacyjne parametry ale też ze względu na bardzo naturalne brzmienie. Dzięki zastosowaniu niniejszych przetworników uzyskaliśmy bardzo rozdzielczy, głęboki i nisko schodzący bass - 35 Hz. Jednak kolumna głośnikowa to nie tylko przetworniki ale też obudowa i zwrotnica. Zwrotnica została zmontowana na płytce drukowanej posiadającej bardzo krótkie i grube ścieżki. Jest to filtr 1-go rzędu gdzie za odcięcie niskich częstotliwości odpowiada kondensator duńskiej produkcji Jantzen Audio a za odcięcie wysokich częstotliwości odpowiada cewka powietrzna tego samego producenta o grubości drutu aż 1,4 mm. Filtry 1-go rzędu to tzw. idea "krótkiego toru"/ "krótkiej ścieżki". Minimalizacja elementów w torze Audio po to aby "jak najmniej zabrały". Filtry tego typu uznane są za najlepsze! Jednak ze względu na czasochłonność rzadko dziś stosowane. Wymagają od konstruktora ogromnego doświadczenia oraz poświęcenia dziesiątek godzin pracy. Każdy element takiej zwrotnicy jest starannie dobrany i wielokrotnie pomierzony - tolerancja w tym przypadku wynosi 0,05 %. Obudowa to gruby MDF (22 mm) dwustronnie laminowany i pokryty lakierem. Wewnątrz, wszystkie ścianki zostały starannie wytłumione matą dźwiękochłonną gr. 10 mm a za dodatkowe tłumienie odpowiedzialna jest unikalna silikonowa wełna. Dzięki dwustronnemu laminowaniu obudowy, zastosowaniu sylikonowej wełny oraz polipropylenowej membrany kolumna jest całkowicie odporna na zmienne warunki panujące w pomieszczeniach (poziom wilgotności).
STRUSS PL 20 to kolumna o wyjątkowo, wręcz unikalnie naturalny brzmieniu. Kolumna, której zestrojenie (proporcje bas, średnica, wysokie) można porównywać do najlepszych monitorów studyjnych. Jest kolumną o przeogromnej scenie muzycznej - "znika w pomieszczeniu"! Nie wymaga stosowania monstrualnych wzmacniaczy tranzystorowych, jest ją w stanie "napędzić" niewielkiej mocy wzmacniacz lampowy. Zarazem jest to konstrukcja, która bardzo chętnie "przyjmie" ogromną moc !!! Rekordowo niska częstotliwość głośnika wysokotomowego wynosząca 500 Hz oraz moc 100 W (RMS) pozwalają na to aby użytkownik mógł naprawdę długo i głośno cieszyć się koncertem rockowym.
Parametry:
35 Hz - 35 kHz, bass reflex, 4 Ohm, 91 dB. Wymiary: szer. 230 mm, wys. 1110 mm (z cokołem) gł. 295 mm. Waga 25 kg/szt.
Cena - 8750 zł (para) czarny pólmat
400 zł (dopłata do dowolnego koloru)
500 zł (dopłata za naturalny fornir)