Struss PL 10 - Raty 0%

Kolumny podstawkowe

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Struss
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
    Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
  • 5 250,00 zł / para
  • para
  • Oblicz_raty_duckblue

Kolumna dedykowana do pomieszczeń o powierzchni od 12 m2 do 18 m2. Jest to konstrukcja dwudrożna bass reflex, w której zastosowano markowe przetworniki Scan-Speak (wysokotonowy) oraz SB Acoustics (niskośredniotonowy). Przetwornik wysokotonowy to legendarny głośnik stosowany w kolumnach z high-endowych szczytów cenowych. Został opracowany przez duńskich inżynierów firmy VIFA a po uzyskaniu przez Scan-Speaka praw do produkcji włączony do ich oferty. Został wybrany do niniejszej koncepcji nie tylko ze względu na rewelacyjne parametry ale też ze względu na jego wyjątkowo naturalny przekaz zbliżony do brzmienia instrumentów "na żywo".
Przetwornik niskośredniotonowy to aż 6-cio calowy głośnik o bardzo niskiej częstotliwości rezonansowej zaprojektowany przez byłych inżynierów firmy Scan-Speak, którzy utworzyli odrębna markę SB Acoustics. Membrana wykonana jest z najwyższej jakości polipropylenu, kosz konstrukcji to solidny odlew aluminiowy na którym osadzony jest potężny magnes. Tak samo jak w przypadku głośnika wysokotonowego został on wybrany nie tylko ze względu na swoje rewelacyjne parametry ale też ze względu na bardzo naturalne brzmienie. Dzięki zastosowaniu niniejszego przetwornika uzyskaliśmy bardzo rozdzielczy, głęboki i nisko schodzący bass - 42 Hz. Jednak kolumna głośnikowa to nie tylko przetworniki ale też obudowa i zwrotnica. Zwrotnica została zmontowana na płytce drukowanej posiadającej bardzo krótkie i grube ścieżki. Jest to filtr 1-go rzędu gdzie za odcięcie niskich częstotliwości odpowiada kondensator duńskiej produkcji Jantzen Audio a za odcięcie wysokich częstotliwości odpowiada cewka powietrzna tego samego producenta o grubości drutu aż 1,4 mm. Filtry 1-go rzędu to tzw. idea "krótkiego toru"/ "krótkiej ścieżki". Minimalizacja elementów w torze Audio po to aby "jak najmniej zabrały". Filtry tego typu uznane są za najlepsze! Jednak ze względu na czasochłonność rzadko dziś stosowane. Wymagają od konstruktora ogromnego doświadczenia oraz poświęcenia dziesiątek godzin pracy. Każdy element takiej zwrotnicy jest starannie dobrany i wielokrotnie pomierzony - tolerancja w tym przypadku wynosi 0,05 %. Obudowa to gruby MDF (22 mm) dwustronnie laminowany i pokryty lakierem. Wewnątrz, wszystkie ścianki zostały starannie wytłumione matą dźwiękochłonną gr. 10 mm a za dodatkowe tłumienie odpowiedzialna jest unikalna silikonowa wełna. Dzięki dwustronnemu laminowaniu obudowy, zastosowaniu sylikonowej wełny oraz polipropylenowej membrany kolumna jest całkowicie odporna na zmienne warunki panujące w pomieszczeniach (poziom wilgotności).
STRUSS PL 10 to kolumna o wyjątkowo, wręcz unikalnie naturalny brzmieniu. Kolumna, której zestrojenie (proporcje bas, średnica, wysokie) można porównywać do najlepszych monitorów studyjnych. Jest kolumną o przeogromnej scenie muzycznej - "znika w pomieszczeniu"! Nie wymaga stosowania monstrualnych wzmacniaczy tranzystorowych, jest ją w stanie "napędzić" niewielkiej mocy wzmacniacz lampowy. Zarazem jest to konstrukcja, która bardzo chętnie "przyjmie" ogromną moc !!! Rekordowo niska częstotliwość głośnika wysokotomowego wynosząca 500 Hz oraz moc 100 W (RMS) pozwalają na to aby użytkownik mógł naprawdę długo i głośno cieszyć się koncertem rockowym.

Parametry:

42 Hz - 35 kHz, bass reflex, 4 Ohm, 89 dB. Wymiary: szer. 230 mm, wys. 345 mm, gł. 310 mm. Waga 10 kg/szt.

Cena - 5250 zł (para) czarny pólmat
300 zł (dopłata do dowolnego koloru)
400 zł (dopłata za naturalny fornir)