Przewody głośnikowe
Przewody głośnikowe z serii VENOM stanowią ucieleśnienie piętnastu lat rozwoju myśli technicznej i technologii wytwarzania podzespołów, opracowanej przez firmę Shunyata Research. Nadrzędnym celem przy projektowaniu serii Venom było stworzenie produktów, które będą się charakteryzować niezrównaną jakością brzmienia, przy zachowaniu realistycznego poziomu cenowego. Przekonajcie się sami, że najdoskonalsze przewody sygnałowe nie muszą kosztować fortuny. Przewody można wykorzystać we wszystkich systemach muzycznych, nagraniowych oraz studyjnych.
Przewody VTX™
Opracowane przez firmę Shunyata Research przewodniki VTX™ mają kształt cieniutkich rurek. Ponieważ prąd płynie jedynie po zewnętrznej powierzchni, w przewodnikach tych nie występuje efekt naskórkowy, nie ma również prądów wirowych i innych zjawisk degradujących brzmienie. Przewodniki VTX™ produkowane są z miedzi OFE C10100 lub Ohno [monokrystalicznej].
Miedź OFE 101
Do produkcji swoich przewodów, Shunyata Research stosuje jedynie najczystszą dostępną na rynku miedź. Materiał nazywany OFE Alloy 101 lub C10100 to najwyższej klasy miedź o czystości minimum 99,99% i przewodności na poziomie 101% IACS [International Annealed Copper Standard]. Skrót ‘OFE’ oznacza ‘oxygen-free elektrolylic’, miedź beztlenowa elektrolityczna, i zastępuje termin OFHC [oxygen-free high conductivity, miedź beztlenowa wysokiej przewodności]. MAteriał C10100 to jedyna dostępna na rynku miedź, która dostarczana jest wraz z certyfikatem czystości zgodnym z normą ASTM F68 C10100.
Sonic Welding
Za dopłatą dostępne są przewody głośnikowe z końcówkami spawanymi uderzeniem fali dźwiękowej (tzw, Sonic Welding). Ta technologia jest stosowana bez dopłaty w przewodach głośnikowych serii Reference V2.
Proces kondycjonowania KPIP
Proces KPIP [Kinetic Phase Inversion Process] został rozwinięty przez Caelina Gabriela po latach badań nad fizycznymi aspektami działań takich, jak wygrzewanie, kierunkowość przewodów i obróbka kriogeniczna. Okazało się, że u ich podstawy leży zjawisko, które wygrzewanie lub poddanie działaniu niskich temperatur eliminują jedynie częściowo. Po jego zdiagnozowaniu, możliwe stało się stworzenie procesora eliminującego potrzebę długotrwałego wygrzewania przewodów. Cztery dni ciągłej obróbki nowych przewodów w procesorze KPiP całkowicie eliminują występowanie zmian brzmienia z upływem czasu. Od samego początku prezentacja jest bowiem naturalna i zrelaksowana.
Przewody ArNi®
To przewód stworzony przez firmę Shunyata Research jako najlepszy na świecie materiał do zastosowań audio. Zaczyna się od najczystszej dostępnej miedzi – OFE C10100 lub Ohno [monokrystaliczna], która jest następnie formowana w kształt wirtualnej rurki [co pozwala wyeliminować efekt naskórkowy] a następnie poddawana obróbce w technologii KPIP.
ZAPEWNIENIA JAKOŚCI SHUNYATA RESEARCH
NIEZAWODNOŚĆ
Przez ponad 2 dekady niezawodność i trwałość produktów Shunyata Research stała się legendarnym atrybutem marki. Produkty Shunyata są całkowicie niereaktywne i są miłe w dotyku. Nie szumią, nie wibrują, nie brzęczą ani nie generują ciepła i nie wymagają wentylacji. Pomimo intensywnych zastosowań w studiach, laboratoriach medycznych i środowiskach domowych, produkty Shunyata Research utrzymują prawie zerową awaryjność.
JAKOŚĆ
W erze produktów, które są produkowane masowo, Shunyata Research inwestuje w szkolenie rzemieślników, którzy budują nasze produkty ręcznie w naszej fabryce w Poulsbo w stanie Waszyngton w U.S.A. Wyjątkowe wykonanie, wykończenie i dbałość o szczegóły stały się cechą charakterystyczną produktów Shunyata Research od momentu powstania w 1998 roku. Shunyata Research od ponad dwudziestu lat buduje jedne z najlepszych produktów energetycznych i kablowych w branży. Zaangażowanie w tworzenie trwałych produktów, które są zaprojektowane tak, aby przetrwać całe życie, przenosi produkty marki Shunyata na szczyt ich klasy.
BEZPIECZEŃSTWO
Kontrola bezpieczeństwa i jakości stanowią „pracę u podstaw” w Shunyata Research. Zanim cokolwiek opuści fabrykę, każdy produkt jest dokładnie testowany pod kątem bezpieczeństwa i jakości. Wyjaśnia to długoterminowy sukces produktów Shunyata Research w profesjonalnym przemyśle nagraniowym, medycznym, naukowym i konsumenckim. Nienaganne osiągnięcia Shunyata Research w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności produktów w ciągu ostatnich 23 lat mówią same za siebie.
System zakończeń STIS™
System zakończeń przewodów głośnikowych STIS™ od Shunyata Research został wymyślony i zaprojektowany przez Caelina Gabriela - pozwala on wyeliminować wysokie koszty i komplikacje, jakie zazwyczaj wiążą się z naprawą lub wymianą końcówek przewodów w przypadku mechanicznego uszkodzenia. Jeżeli uszkodzisz widełki STIS – to po prostu wkręcasz nowe, dokręcasz palcami i gotowe. Nie musisz odsyłać przewodów do serwisu. Wymienne zakończenia przewodów STIS™ przeszły wymagające testy odsłuchowe i wiadomo, że zapewniają najlepsze możliwe brzmienie uzyskiwane z wymiennych końcówek. Ilustruje to poniższe wideo.