Venom Digital to interkonekt zaprojektowany specjalnie do połączeń cyfrowych. Seria Venom stanowi ucieleśnienie piętnastu lat rozwoju myśli technicznej i technologii wytwarzania podzespołów, opracowanych przez firmę Shunyata Research. Nadrzędnym celem przy projektowaniu tej serii było stworzenie produktów, które będą się charakteryzować niezrównaną jakością brzmienia, przy zachowaniu realistycznego poziomu cenowego.
Kluczowe technologie:
Przewodniki VTX
Opracowane przez firmę Shunyata Research przewodniki VTX mają kształt cieniutkich rurek. Ponieważ prąd płynie jedynie po zewnętrznej powierzchni, w przewodnikach tych nie występuje efekt naskórkowy, nie ma również prądów wirowych i innych zjawisk degradujących brzmienie. Przewodniki VTX produkowane są z miedzi OFE C10100 lub Ohno [monokrystalicznej].
Przewody ArNi®
To przewód stworzony przez firmę Shunyata Research jako najlepszy na świecie materiał do zastosowań audio. Zaczyna się od najczystszej dostępnej miedzi – OFE C10100 lub Ohno [monokrystaliczna], która jest następnie formowana w kształt wirtualnej rurki [co pozwala wyeliminować efekt naskórkowy] a następnie poddawana obróbce w technologii KPIP.
Miedź OFE 101
Do produkcji swoich przewodów, Shunyata Research stosuje jedynie najczystszą dostępną na rynku miedź. Materiał nazywany OFE Alloy 101 lub C10100 to najwyższej klasy miedź o czystości minimum 99,99% i przewodności na poziomie 101% IACS [International Annealed Copper Standard]. Skrót ‘OFE’ oznacza ‘oxygen-free elektrolylic’, miedź beztlenowa elektrolityczna, i zastępuje termin OFHC [oxygen-free high conductivity, miedź beztlenowa wysokiej przewodności]. MAteriał C10100 to jedyna dostępna na rynku miedź, która dostarczana jest wraz z certyfikatem czystości zgodnym z normą ASTM F68 C10100.
Przewodniki Ohno
Przewodniki określane mianem ‘Ohno’, nazywane także ‘PCOCC’, opracował w 1986 profesor Atsumi Ohno [Chiba Institute of Technology, Japonia]. Zwykle przewód miedziany powstaje poprzez wyciskanie chłodnego miedzianego pręta przez niewielki otwór. Powstający przewód składa się wtedy z wielu niezależnych układów krystalicznych, między którymi występują granice wyraźnie degradujące dźwięk. W przeciwieństwie do tej metody, profesor Ohno zaproponował powolne wykuwanie przewodnika z podgrzanego kawałka przewodnika: w efekcie cały przewód jest tworzony przez jedną strukturę krystaliczną. Miedź Ohno znana jest z doskonale czystego brzmienia wolnego od ziarnistości.