Shunyata Research Hydra Delta D6

Kondycjoner

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2390
 • Producent: Shunyata Research
 • Dostępność: Produkt archiwalny Produkt archiwalny

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 20 560,00 zł brutto
 • 17 650,00 zł / sztuka
 • sztuka
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

Kondycjoner Hydra Delta 6 jest doskonałym przykładem realizacji firmowych założeń Shunyata Research: dostarczania jak najlepszych urządzeń w jak najlepszych cenach. Model D6 zasłużenie zajmuje swe miejsce w linii Performance. Po raz pierwszy w historii, Shunyata Research zastosowała swe najlepsze, wyjątkowe technologie w urządzeniu dostępnym cenowo dla tak szerokich rzesz miłośników dobrego brzmienia. Hydra Delta D6 to zadziwiające połączenie mierzalnej redukcji szumu, opatentowanych rozwiązań, wyjątkowych części i doskonałej gwarancji. Podobnego zestawu zalet nie da się znaleźć nigdzie poza ofertą ręcznie produkowanych referencyjnych kondycjonerów Shunyata Research.

Zgodnie z firmową filozofią, Shunyata Research zastosowała w przystępnym cenowo modelu Delta D6 technologie dostępne wcześniej w doskonałych kondycjonerach Hydra Triton i Hydra Denali. Oprócz ilości gniazd pozwalającej na zasilanie każdego systemu audio, Delta D6 może pochwalić się obniżeniem poziomu szumu o więcej niż 40dB dla 1MHz.

Pod każdym względem, jakość tego urządzenia wyznacza nowe standardy w branży, nawet jeżeli wziąć pod uwagę znacznie droższe konstrukcje. Wykorzystana podczas projektowania Hydra Delta D6 firmowa technologii DTCD [Dynamic Transient Current Delivery] umożliwiła stworzenie urządzenia, które można łączyć jednocześnie z szeregiem różnych komponentów audio – wzmacniaczy mocy, źródeł cyfrowych, projektorów i całych systemów.

Gniazda wyjściowe kondycjonera Delta D6 wyposażono w system ułatwiający korzystanie z ciężkich przewodów zasilających i poprawiający jakość połączenia elektrycznego. Urządzenie wyposażono również w najlepszy system ochronny opracowany przez firmę Shunyata Research, nazwany Trident-Defence. Spokój użytkowania zapewnia również bezkompromisowa gwarancja. Standardem jest tu również wysokiej klasy izolacja masy oraz stalowe stopki kontrolujące wibracje. Hydra Delta D6 wyznacza nowy poziom odniesienia w całej klasie urządzeń. 

Zastosowanie

Kondycjoner Hydra Delta D6 wyposażony jest w 6 gniazd wyjściowych. Dzięki technologii DTCD jest urządzeniem wysoce wydajnym prądowo [20A, w EU – 16A]. Każde z gniazd pozwala na transfer prądu o dużym natężeniu. W każdym systemie, Hydra Delta D6 zapewni referencyjną jakość. Tak podczas odtwarzania filmów, jak i nagrywania oraz odtwarzania muzyki.

Dążenie do stałego podnoszenia jakości oraz zwiększania wartości urządzeń i satysfakcji klientów jest siłą napędową firmy Shunyata Research od 20 lat. Kondycjoner Hydra Delta D6 jest doskonałym przykładem wcielenia w życie tej idei.

Zaprojektowane z użyciem DCDT [Dynamic Transient Current Delivery]

Kondycjoner Hydra Delta D6 został opracowany z wykorzystaniem analizatora DTCD, który służy do pomiaru, w czasie rzeczywistym, zmian przepływu prądu przez przewody i styki wykonane z materiałów o niskiej impedancji. Shunyata Research wykorzystuje ten analizator do optymalizacji projektu części oraz wyboru najlepszych materiałów.

Redukcja szumu CCI

Tradycyjne kondycjonery prądu chronią system audio przed szumem obecnym w sieci energetycznej poza domem. Nie wpływają jednak na szum generowany przez same komponenty. Większość kondycjonerów odbija taki szum w stronę pozostałych podłączonych urządzeń. Izolacja poszczególnych komponentów od siebie to jedno z najważniejszych ale i najbardziej niedocenianych zagadnień zasilania systemu.

Filtr CCI [Component-To-Component Interference] to opracowany przez firmę Shunyata Research wielostopniowy układ redukujący poziom szumu i wywoływane przez niego interferencje między komponentami.

Redukcja szumu NIC

Opatentowana przez Shunyata Research technologia NIC [Noise Isolation Chamber] eliminuje z prądu zasilającego szum wysokich częstotliwości. Technologia NIC wykorzystuje do absorbcji szumu o wysokich częstotliwościach specjalną substancję ferroelektryczną. Pozwala to kondycjonerom Shunyata Research na redukcję szumów bez jakichkolwiek objawów ubocznych typowych dla tradycyjnych konstrukcji. [Patent USA: 8,658,892]

Redukcja szumu GP-NR

Podczas planowania rozwiązań obniżających poziom szumu, większość uwagi poświęca się zwykle zasilaniu. Trzeba jednak pamiętać, że spora część interferencji może docierać do systemu przez przewody uziemiające. Działają one jak anteny odbierające wszechobecny szum, który następnie negatywnie wpływa na komponenty systemu. Technologia Ground Plane Noise Reduction [redukcja szumu uziemienia] została opracowana przez firmę Shunyata Research w celi znaczącej redukcji interferencji wynikających z tego zjawiska, co w rezultacie poprawia brzmienie systemów audio.

Doskonałe możliwości prądowe

Kondycjoner Hydra Delta D6  zapewnia prąd wystarczający by napędzić nawet potężne końcówki mocy. Jego nominalne możliwości sięgają 20A [16A w wersji europejskiej]. Kondycjoner wyposażony jest w zaawansowany automatyczny wyłącznik elektromagnetyczny, zaś wewnętrzne okablowanie -  grube przewody 8 AWG ArNi - maksymalizuje kontrasty dynamiczne i potęgę basu.

Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny

W celu ochrony przed przeciążeniem, kondycjonery prądu wykorzystują zwykle tradycyjne bezpieczniki lub wyłączniki termiczne. Przy dużych przepływach prądu, elementy te wywołują spadki napięcia, zwiększoną impedancję kontaktową i ograniczenie maksymalnego natężenia prądu na wyjściu z kondycjonera. Hydra Delta D6 opiera się na bardziej zaawansowanym rozwiązaniu. Wykorzystany tu hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny aż do momentu przerwania obwodu w razie przeciążenia nie ma żadnego negatywnego wpływu na działanie urządzenia.

Gniazda wysokiej jakości

Amerykańska i azjatycka wersja kondycjonera wyposażona jest w gniazda firmy Hubbell zapewniające doskonały kontakt elektryczny styków dużej powierzchni. Wykorzystane do ich budowy materiały poprawiają również jakość uziemienia, co może zmniejszyć poziom szumów. W wersji europejskiej, Hydra Delta D6 wyposażona jest w gniazda ze stykami ze stopu miedzi.

System wspierania ciężkich przewodów zasilających

W firmie Shunyata Research opracowano unikalne rozwiązanie problemów związanych ze stosowaniem ciężkich high-endowych przewodów zasilających. Nowy system zastosowany w kondycjonerze Hydra Delta D6 równoważy ciężar przewodu i zapobiega wypadaniu wtyczki z gniazda i dostępny jest na rynku amerykańskim i azjatyckim.

Przewody ArNi

Wewnętrzne okablowanie kondycjonera Alpha 12 tworzą przewody zbudowane w oparciu o opracowaną przez firmę Shunyata Research technologii ArNi, wykonane z miedzi OFE C10100 [Certyfikat ASTM F68] w geometrii ‘pustej rurki’ VTX, która pozwala zredukować efekt naskórkowy. Przewody ArNi są przez osiem dni poddawane obróbce w procesie KPIP.

Tłumienie wibracji

Mechaniczne wibracje destrukcyjnie wpływają na brzmienie systemu. Podczas projektowania kondycjonera Hydra Delta D6, od samego początku wzięto pod uwagę zaawansowane możliwości kontroli drżeń. Wszystkie panele obudowy i struktury wewnętrzne pokryto materiałami tłumiącymi wibracje. Każde z gniazdek jest izolowane od obudowy przez system pochłaniający drżenia i izolujący urządzenie od wibracji przewodzonych przez przewody zasilające. Wszystkie moduły wewnętrzne, filtry i elektronika są otoczone materiałami tłumiącymi wibracje. 

Procesor ‘Blackbird’ - KPIP

Każdy kondycjoner Hydra Delta D6 przechodzi obróbkę w opracowanym przez firmę Shunyata Research procesie KPIP [Kinetic Phase Inversion Process], co znacznie skraca czas wygrzewania urządzenia oraz wyraźnie poprawia jakość brzmienia.

Obróbka kriogeniczna

Wiele elektrycznych części kondycjonera Hydra Delta D6 zostało poddanych sterowanej komputerowo obróbce kriogenicznej. Dalsza obróbka kriogeniczna jest niewskazana i może doprowadzić do utraty gwarancji na urządzenie.

Stopki tłumiące wibracje

Kondycjoner Hydra Delta D6 wyposażony jest standardowo w stopki redukujące ilość wibracji przedostających się od strony podłoża, na którym stoi. Kondycjonery prądu reagują na wibracje podłogi tak samo, jak wzmacniacze mocy. Shunyata Research stworzyła stopki doskonale redukujące wpływ wibracji podłoża na działanie kondycjonera.

Standardowe stopki można wymienić na opcjonalne stalowe stopki SSF-38. Po przebadaniu wielu metod rozpraszania energii, stworzono stopki SSF-38, które zapewniają charakterystykę działania typową dla najlepszych konstrukcji na rynku, ale za ułamek ich ceny.

 

Dane techniczne :

Maksymalne napięcie

220-240 V AC, nieregulowane [Europa, Azja]

Natężenie prądu – wejście

Maksymalne natężenie ciągłe 16A [Europa]

Natężenie prądu – wyjście

Maksymalne natężenie 16A/gniazdo [Europa]

Ochrona przed przeciążeniem

Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny

Redukcja szumu

Wejście/Wyjście [100kHz – 30MHz] > 40dB redukcji

Gniazdo wyjściowe/gniazdo wyjściowe [100kHz – 30MHz] > 50dB redukcji

Gniazda

Wejście: gniazdo IEC C19R

Wyjście EU: 6 gniazd CEE 7/3

Wyjście US: 6 gniazd NEMA 5-20R

Wyjście AS: 6 gniazd NEMA 5-20R

Supresja transjentu

Maksymalny impuls 40000A @ 8/50ms

Tłumienie szumu

- Wejście/wyjście > 50dB [100kHz – 30MHz]

- Strefa/strefa > 60dB [100kHz – 30MHz]

Tłumienie wibracji

- Panele tłumiące wibracje wewnątrz obudowy

- Koszyki tłumiące wibracje gniazd

- Standardowe stopki tłumiące wibracje

- Opcjonalne stopki Sunyata SSF-38

Okablowanie

- Magistrala: 8 AWG ArNi VTX

- Gniazda wyjściowe: 10 AWG ArNi VTX

- Rating: 600VAC 105°C

Budowa

- Całkowicie aluminiowa obudowa

- Anodyzowany, szczotkowany panel frontowy

Rozmiary [sz/gł/wys]

43,2 x 29,2 x 11,7 cm

Ciężar

4,31 kg