Shunyata Research Hydra Alpha A12

Kondycjoner

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2391
 • Producent: Shunyata Research
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 34 660,00 zł brutto
 • 29 750,00 zł / sztuka
 • sztuka
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue
Należące do linii Performace urządzenie Hydra Alpha A12 zbudowano z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii firmy Shunyata Research. Wyposażony w 12 gniazd wyjściowych kondycjoner Alpha A12 jest wystarczająco duży, by zasilać całe systemy a zarazem przystępny cenowo. Z pewnością zostanie klasykiem wśród produktów firmy Shunyata Research. Zwłaszcza, że wewnątrz obudowy Alpha A12 znajdziemy opatentowane rozwiązania – np. układ redukcji szumów – które rozsławiły na całym świecie kondycjonery Triton i Hydra Denali.
 
Shunyata Research wprowadziła do kondycjonera Alpha A12 technologie wcześniej dostępne jedynie w droższych modelach bez zbędnej zwłoki. Oprócz ilości gniazd pozwalającej na zasilanie złożonego systemu audio, Alpha A12 może pochwalić się obniżeniem poziomu szumu w sześciu niezależnych strefach o więcej niż 60dB dla 1MHz.
 
Pod każdym względem, jakość tego urządzenia wyznacza nowe standardy w branży, nawet jeżeli wziąć pod uwagę znacznie droższe konstrukcje. Wykorzystana podczas projektowania Hydra Alpha A12 firmowa technologii DTCD [Dynamic Transient Current Delivery] umożliwiła stworzenie urządzenia, które można łączyć jednocześnie z szeregiem różnych komponentów audio – wzmacniaczy mocy, źródeł cyfrowych, projektorów a nawet całych systemów.
 
Gniazda wyjściowe kondycjonera Alpha A12 wyposażono w system ułatwiający korzystanie z ciężkich przewodów zasilających i poprawiający jakość połączenia elektrycznego. Urządzenie wyposażono również w najlepszy system ochronny opracowany przez firmę Shunyata Research nazwany Trident-Defence. Spokój użytkowania zapewnia również bezkompromisowa gwarancja. Standardem jest tu również wysokiej klasy izolacja masy oraz stalowe stopki kontrolujące wibracje. Hydra Alpha A12 wyznacza nowy poziom odniesienia w całej klasie urządzeń.
 
Zastosowanie
 
Kondycjoner Hydra Alpha A12 wyposażony jest w 12 gniazd wyjściowych. Dzięki technologii DTCD jest urządzeniem wysoce wydajnym prądowo [20A, w EU – 16A]. Każde z gniazd pozwala na transfer prądu o dużym natężeniu. Rekomendujemy jednak izolowanie podłączonej elektroniki w osobnych strefach: wzmacniacze mocy podłączamy do gniazd jednej strefy, źródła i przetworniki cyfrowe – do drugiej a komponenty analogowe do kolejnej. W każdym systemie, Hydra Alpha A12 zapewni referencyjną jakość. Tak podczas odtwarzania filmów, jak i nagrywania oraz odtwarzania muzyki.
 
Dążenie do stałego podnoszenia jakości oraz zwiększania wartości urządzeń i satysfakcji klientów jest siłą napędową firmy Shunyata Research od 20 lat. Kondycjoner Hydra Alpha 12 jest doskonałym przykładem wcielenia w życie tej idei. 
 
Zaprojektowane z użyciem DCDT [Dynamic Transient Current Delivery]
 
Kondycjoner Hydra Alpha A12 został opracowany z wykorzystaniem analizatora DTCD, który służy do pomiaru, w czasie rzeczywistym, zmian przepływu prądu przez przewody i styki wykonane z materiałów o niskiej impedancji. Shunyata Research wykorzystuje ten analizator do optymalizacji projektu części oraz wyboru najlepszych materiałów.
 
Redukcja szumu CCI
 
Tradycyjne kondycjonery prądu chronią system audio przed szumem obecnym w sieci energetycznej poza domem. Nie wpływają jednak na szum generowany przez same komponenty. Większość kondycjonerów odbija taki szum w stronę pozostałych podłączonych urządzeń. Izolacja poszczególnych komponentów od siebie to jedno z najważniejszych ale i najbardziej niedocenianych zagadnień zasilania systemu.
 
Filtr CCI [Component-To-Component Interference] to opracowany przez firmę Shunyata Research wielostopniowy układ redukujący poziom szumu i wywoływane przez niego interferencje między komponentami.
 
Redukcja szumu NIC
 
Opatentowana przez Shunyata Research technologia NIC [Noise Isolation Chamber] eliminuje z prądu zasilającego szum wysokich częstotliwości. Technologia NIC wykorzystuje do absorbcji szumu o wysokich częstotliwościach specjalną substancję ferroelektryczną. Pozwala to kondycjonerom Shunyata Research na redukcję szumów bez jakichkolwiek objawów ubocznych typowych dla tradycyjnych konstrukcji. [Patent USA: 8,658,892]
 
Redukcja szumu GP-NR
 
Podczas planowania rozwiązań obniżających poziom szumu, większość uwagi poświęca się zwykle zasilaniu. Trzeba jednak pamiętać, że spora część interferencji może docierać do systemu przez przewody uziemiające. Działają one jak anteny odbierające wszechobecny szum, który następnie negatywnie wpływa na komponenty systemu. Technologia Ground Plane Noise Reduction [redukcja szumu uziemienia] została opracowana przez firmę Shunyata Research w celi znaczącej redukcji interferencji wynikających z tego zjawiska, co w rezultacie poprawia brzmienie systemów audio.
 
Strefy izolacji
 
Kondycjoner Hydra Alpha A12 wyposażony jest w sześć stref izolacji. W wersji amerykańskiej, azjatyckiej i europejskiej gniazda wyjściowe połączone są w pary. W wersji brytyjskiej – 10 gniazd wyjściowych – również dostępne jest sześć stref izolacji: 4 pary i dwa izolowane indywidualnie gniazda pojedyncze. Pozwala to osiągnąć znaczącą redukcję interakcji między komponentami i zapewnia doskonałą jakość dźwięku i obrazu.
 
Doskonałe możliwości prądowe
 
Kondycjoner Hydra Alpha A12  zapewnia prąd wystarczający by napędzić nawet potężne końcówki mocy. Jego nominalne możliwości sięgają 20A [16A w wersji europejskiej]. Kondycjoner wyposażony jest w zaawansowany automatyczny wyłącznik elektromagnetyczny, zaś wewnętrzne okablowanie -  grube przewody 8 AWG ArNi - maksymalizuje kontrasty dynamiczne i potęgę basu.
 
Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny
 
W celu ochrony przed przeciążeniem, kondycjonery prądu wykorzystują zwykle tradycyjne bezpieczniki lub wyłączniki termiczne. Przy dużych przepływach prądu, elementy te wywołują spadki napięcia, zwiększoną impedancję kontaktową i ograniczenie maksymalnego natężenia prądu na wyjściu z kondycjonera. Hydra Alpha A12 opiera się na bardziej zaawansowanym rozwiązaniu. Wykorzystany tu hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny aż do momentu przerwania obwodu w razie przeciążenia nie ma żadnego negatywnego wpływu na działanie urządzenia.
 
Gniazda wysokiej jakości
 
Amerykańska i azjatycka wersja kondycjonera wyposażona jest w gniazda firmy Hubbell zapewniające doskonały kontakt elektryczny styków dużej powierzchni. Wykorzystane do ich budowy materiały poprawiają również jakość uziemienia, co może zmniejszyć poziom szumów. W wersji europejskiej i brytyjskiej, Hydra Alpha A12 wyposażona jest w gniazda ze stykami ze stopu miedzi.
 
System wspierania ciężkich przewodów zasilających
 
W firmie Shunyata Research opracowano unikalne rozwiązanie problemów związanych ze stosowaniem ciężkich high-endowych przewodów zasilających. Nowy system zastosowany w kondycjonerze Hydra Alpha A12 równoważy ciężar przewodu i zapobiega wypadaniu wtyczki z gniazda i dostępny jest na rynku amerykańskim i azjatyckim.
 
Przewody ArNi
 
Wewnętrzne okablowanie kondycjonera Alpha A12 tworzą przewody zbudowane w oparciu o opracowaną przez firmę Shunyata Research technologii ArNi, wykonane z miedzi OFE C10100 [Certyfikat ASTM F68] w geometrii ‘pustej rurki’ VTXÔ, która pozwala zredukować efekt naskórkowy. Przewody ArNiÒ są przez osiem dni poddawane obróbce w procesie KPIPÔ.
 
Tłumienie wibracji
 
Mechaniczne wibracje destrukcyjnie wpływają na brzmienie systemu. Podczas projektowania kondycjonera Hydra Alpha A12, od samego początku wzięto pod uwagę zaawansowane możliwości kontroli drżeń. Wszystkie panele obudowy i struktury wewnętrzne pokryto materiałami tłumiącymi wibracje. Każde z gniazdek jest izolowane od obudowy przez system pochłaniający drżenia i izolujący urządzenie od wibracji przewodzonych przez przewody zasilające. Wszystkie moduły wewnętrzne, filtry i elektronika są otoczone materiałami tłumiącymi wibracje.
 
Procesor ‘Blackbird’ - KPIP
 
Każdy kondycjoner Hydra Alpha A12 przechodzi obróbkę w opracowanym przez firmę Shunyata Research procesie KPIP [Kinetic Phase Inversion Process], co znacznie skraca czas wygrzewania urządzenia oraz wyraźnie poprawia jakość brzmienia.
 
Obróbka kriogeniczna
 
Wiele elektrycznych części kondycjonera Hydra Alpha A12 zostało poddanych sterowanej komputerowo obróbce kriogenicznej. Dalsza obróbka kriogeniczna jest niewskazana i może doprowadzić do utraty gwarancji na urządzenie.
 
Stopki tłumiące wibracje
 
Kondycjoner Hydra Alpha 12 wyposażony jest standardowo w stopki redukujące ilość wibracji przedostających się od strony podłoża, na którym stoi. Kondycjonery prądu reagują na wibracje podłogi tak samo, jak wzmacniacze mocy. Shunyata Research stworzyła stopki doskonale redukujące wpływ wibracji podłoża na działanie kondycjonera.
 
Standardowe stopki można wymienić na opcjonalne stalowe stopki   SSF-50. Po przebadaniu wielu metod rozpraszania energii, stworzono stopki SSF-50, które zapewniają charakterystykę działania typową dla najlepszych konstrukcji na rynku, ale za ułamek ich ceny.
 
 
 
 
Dane techniczne :
 
Maksymalne napięcie
 
 
 
220-240 V AC, nieregulowane [Europa, Azja]
 
 
 
 
Natężenie prądu – wejście
 
 
 
Maksymalne natężenie ciągłe 16A [Europa]
 
 
 
 
Natężenie prądu – wyjście
 
 
 
Maksymalne natężenie 16A/gniazdo [Europa]
 
 
 
 
Ochrona przed przeciążeniem
 
 
 
Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny
 
 
 
 
Redukcja szumu
 
 
 
Wejście/Wyjście [100kHz – 30MHz] > 50dB redukcji
 
Strefa/strefa [100kHz – 30MHz] > 60dB redukcji
 
 
 
 
Gniazda wyjściowe
 
 
 
6 stref izolacji
 
Wejście: gniazdo IEC C19R
 
Wyjście EU: 12 gniazd CEE 7/3
 
Wyjście US: 12 gniazd NEMA 5-20R
 
Wyjście AS: 12 gniazd NEMA 5-20R
 
 
 
 
Supresja transjentu
 
 
 
Maksymalny impuls 40000A @ 8/50ms
 
 
 
 
Tłumienie szumu
 
 
 
- Wejście/wyjście > 50dB [100kHz – 30MHz]
 
- Strefa/strefa > 60dB [100kHz – 30MHz]
 
 
 
 
Tłumienie wibracji
 
 
 
- Panele tłumiące wibracje wewnątrz obudowy
 
- Koszyki tłumiące wibracje gniazd
 
- Standardowe stopki tłumiące wibracje
 
- Opcjonalne stopki Sunyata SSF-50
 
 
 
 
Okablowanie
 
 
 
- Magistrala: 8 AWG ArNi VTX
 
- Gniazda wyjściowe: 10 AWG ArNi VTX
 
- Rating: 600VAC 105°C
 
 
 
 
Budowa
 
 
 
- Całkowicie aluminiowa obudowa
 
- Anodyzowany, szczotkowany panel frontowy
 
 
 
 
Rozmiary [sz/gł/wys]
 
 
 
43,2 x 29,2 x 16,0 cm
 
 
 
 
Ciężar
 
 
 
8,85 kg