Shunyata Research Denali 6000/S v2

Kondycjoner

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 2392
 • Producent: Shunyata Research
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 35 250,00 zł brutto
 • 30 260,00 zł / sztuka
 • sztuka
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

Druga wersja kondycjonera DENALI 6000/S oferuje znaczną poprawę jakości w stosunku do pierwszego projektu, który zdobył wiele nagród i był entuzjastycznie oceniany przez recenzentów na całym świecie. Ulepszenia wdrożone w DENALI v2 obejmują obniżenie poziomu szumów, podwojenie izolacji stref wyjściowych i poprawę możliwości w zakresie przepływu prądu o dużym natężeniu przez każde z wejść. Opracowanie wymienionych modyfikacji było możliwe dzięki wykorzystaniu nowych technologii, które doprowadziły na branżowe szczyty produkty firmy Clear Image ScientificÒ. Jest to siostrzana firma Shunyata Research produkująca sprzęt do zastosowań w medycynie i szeroko rozumianym zaawansowanym obrazowaniu.

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom, DENALI 6000/S v2 osiąga nowy poziom jakości. Teraz jest to najlepszy dostępny na rynku kondycjoner do zastosowania podczas nagrywania i odtwarzania muzyki. Pozwala on osiągnąć najlepszą możliwą jakość brzmienia w cenie, która wprowadza konkurencję w zakłopotanie.

Zastosowanie

Denali 6000/S to najlepszy kondycjoner firmy Shunyata Research wyposażony w sześć gniazd wyjściowych. Dzięki obecności sześciu niezależnie izolowanych stref, Denali 6000/S może być wykorzystany do jednoczesnego zasilania całego systemu składającego się zarówno ze źródeł cyfrowych i analogowych, jak i komponentów wymagających prądu o dużym natężeniu. Każde z sześciu wyjść jest doskonale filtrowane i izolowane, co zapewnia całkowitą eliminację interferencji między komponentami systemu. Każde z wyjść jest również dostosowane do przepływu dużych prądów.

Zaczynając od źródeł najbardziej wrażliwych na najmniejsze szumy po potężne wzmacniacze – Denali 6000/S v2 został stworzony, by wszystkie komponenty pokazywały pełnię swych możliwości. Zastosowane technologie opracowane i opatentowane przez firmę Shunyata Research nie są dostępne w żadnych produktach konkurencyjnych. Kondycjonery Denali dostarczają prąd do podłączonych komponentów izolując je od zanieczyszczeń obecnych w sieci energetycznej oraz tych generowanych przez pozostałe elementy systemu audio.

Zaprojektowane z użyciem DTCD® (Dynamic Transient Current Delivery)

Kondycjoner Denali 6000/S został opracowany z wykorzystaniem analizatora DTCD, który służy do pomiaru, w czasie rzeczywistym, zmian przepływu prądu przez przewody i styki wykonane z materiałów o niskiej impedancji. Shunyata Research wykorzystuje ten analizator do optymalizacji projektu części oraz wyboru najlepszych materiałów.CCI™ NOISE REDUCTION

Redukcja szumu CCI™

Tradycyjne kondycjonery prądu chronią system audio przed szumem obecnym w sieci energetycznej poza domem. Nie wpływają jednak na szum generowany przez same komponenty. Większość kondycjonerów odbija taki szum w stronę pozostałych podłączonych urządzeń. Izolacja poszczególnych komponentów od siebie to jedno z najważniejszych ale i najbardziej niedocenianych zagadnień zasilania systemu.

Filtr CCIÔ [Component-To-Component Interference] to opracowany przez firmę Shunyata Research wielostopniowy układ redukujący poziom szumu i wywoływane przez niego interferencje między komponentami.

Redukcja szumu QR/BB™ AND NIC™

Opatentowana przez Shunyata Research technologia NICÔ[Noise Isolation Chamber] eliminuje z prądu zasilającego szum wysokich częstotliwości. Technologia NICÔwykorzystuje do absorbcji szumu o wysokich częstotliwościach specjalną substancję ferroelektryczną. Pozwala to kondycjonerom Denali na redukcję szumów bez jakichkolwiek objawów ubocznych typowych dla tradycyjnych kondycjonerów. Zaś opatentowana technologia QR/BBÔpozwala zminimalizować kompresję dynamiki słyszaną często po podłączeniu wzmacniacza mocy do kondycjonera prądu. Po podłączeniu wzmacniacza do kondycjonera DENALI, dynamika wręcz poprawia się, nawet w porównaniu do bezpośredniego podłączenia wzmacniacza do gniazda ściennego! [Patenty USA: 10,031,536 B2 i 8,658,892]]

Strefy izolacji 

Kondycjoner Denali 6000/S v2 wyposażony jest w sześć stref izolacji. Amerykańskie gniazda wyjściowe zwykle łączone są w pary. Konfiguracja kondycjonera Denali 6000/s obejmuje niezależną izolację każdego z wyjść. Pozwala to osiągnąć znaczącą redukcję interakcji między komponentami niezależnie od konfiguracji systemu.

Redukcja szumu GP-NR

Podczas planowania rozwiązań obniżających poziom szumu, większość uwagi poświęca się zwykle zasilaniu. Trzeba jednak pamiętać, że spora część interferencji może docierać do systemu przez przewody uziemiające. Działają one jak anteny odbierające wszechobecny szum, który następnie negatywnie wpływa na komponenty systemu. Technologia Ground Plane Noise Reduction [redukcja szumu uziemienia] została opracowana przez firmę Shunyata Research w celi znaczącej redukcji interferencji wynikających z tego fenomenu, co w rezultacie poprawia brzmienie systemów audio.

Doskonałe możliwości prądowe

Kondycjonery Denali zapewniają prąd o praktycznie nieograniczonym natężeniu, wystarczający by napędzić nawet potężne końcówki mocy. Ich nominalne możliwości sięgają 20A. Kondycjonery Denali są wyposażone w zaawansowany automatyczny wyłącznik elektromagnetyczny, zaś wewnętrzne okablowanie -  grube przewody 8 AWG ArNiÒ- maksymalizuje kontrasty dynamiczne i potęgę basu.

Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny

W celu ochrony przed przeciążeniem, kondycjonery prądu wykorzystują zwykle tradycyjne bezpieczniki lub wyłączniki termiczne. Przy dużych przepływach prądu, elementy te wywołują spadki napięcia, zwiększoną impedancję kontaktową i ograniczenie maksymalnego natężenia prądu na wyjściu z kondycjonera. Denali 6000/S v2 opiera się na bardziej zaawansowanym rozwiązaniu. Wykorzystany tu hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny aż do momentu przerwania obwodu w razie przeciążenia nie ma żadnego negatywnego wpływu na działanie urządzenia.

Styki CopperCONN®

Dostępne na rynku popularne gniazda wyjściowe i praktycznie wszystkie gniazda audiofilskie wykonane są z mosiądzu lub brązu. Niektóre z nich są następnie pokryte bardzo cienką warstwą niklu, srebra, złota lub rodu. Stworzone w firmie Shunyata Research gniazda sieciowe wykorzystują styki CopperCONNÒwykonane z miedzi beztlenowej pokrytej warstwą, która chroni przed oksydacją. Zapewniają one najlepszą możliwą przewodniość przy minimalnej rezystancji. Poprawia to znacząco przepływ prądu o dużym natężeniu a w rezultacie brzmienie całego systemu.

System wspierania ciężkich przewodów

W firmie Shunyata Research opracowano unikalne rozwiązanie problemów związanych ze stosowaniem ciężkich high-endowych przewodów zasilających. Nowy system równoważy ciężar przewodu i zapobiega wypadaniu wtyczki z gniazda.

Przewody ARNI® 

Wewnętrzne okablowanie kondycjonerów DENALI tworzą przewody korzystające z opracowanej przez firmę Shunyata Research technologii ArNi, wykonane z miedzi OFE C10100 [Certyfikat ASTM F68] w geometrii ‘pustej rurki’ VTX, która pozwala zredukować efekt naskórkowy. Przewody ArNiÒsą przez dwa dni poddawane obróbce w procesie KPIPÔ.

Tłumienie wibracji

Mechaniczne wibracje destrukcyjnie wpływają na brzmienie systemu. Podczas projektowania kondycjonerów Denali, od samego początku braliśmy pod uwagę zaawansowane możliwości kontroli drżeń. Aluminiowa obudowa jest wyposażona w panele tłumiące wibracje. Każde z gniazdek jest izolowane od obudowy przez system pochłaniający drżenia i izolujący urządzenie od wibracji przewodzonych przez przewody zasilające. Wszystkie moduły wewnętrzne, filtry i elektronika są otoczone materiałami tłumiącymi wibracje.

Stopki Shunyata SSF-38

Kondycjoner Denali 6000/S v2 wyposażony jest w stopki SSF-38 redukujące ilość wibracji przedostających się od strony platformy, na której stoi. Kondycjonery prądu reagują na wibracje podłogi tak samo, jak wzmacniacze mocy. Po przebadaniu wielu metod rozpraszania energii, Shunyata Research stworzyła stopki SSF-38 zapewniające charakterystykę działania typową dla najlepszych konstrukcji na rynku, ale za ułamek ich ceny.

Procesor KPIP™ “BLACKBIRD” 

Każdy kondycjoner Denali przechodzi obróbkę w opracowanym przez nas procesie KPIP [Kinetic Phase Inversion Process], co znacznie skraca czas wygrzewania urządzenia oraz wyraźnie poprawia jakość brzmienia.

Obróbka kriogeniczna

Wiele elektrycznych części kondycjonera Denali zostało poddanych sterowanej komputerowo obróbce kriogenicznej. Dalsza obróbka kriogeniczna jest niewskazana i może doprowadzić do utraty gwarancji na urządzenie.

 

Dane techniczne :

Maksymalne napięcie 90 – 125 VAC r.m.s. nieregulowane (US)
220 – 240 VAC r.m.s. nieregulowane (EU, ASIA)
Natężenie prądu - wejście Maksymalne natężenie ciągłe 16A (Europa)
Natężenie prądu - wyjście Maksymalne natężenie ciągłe/gniazdo 16A (EU)
Supresja transjentu Maksymalny impuls 40000A @ 8/50ms
Ochrona przed porażeniem Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny
System okablowania Przekrój 8 gauge ArNi® VTX system Buss
Przekrój 10 gauge ArNi® VTX wiring
Wskaźnik: 600 V 105° C
Redukcja szumu

Wejście/Wyjście [100kHz – 30MHz] > 50dB redukcji

Strefa/Strefa [100kHz - 30MHz] > 60dB redukcji

Gniazda wyjściowe

6 stref izolacji Inlet: Wejście: gniazdo IEC C19R, Wyjście: 6 gniazd CEE 7/3

Tłumienie wibracji Panele wewnątrz obudowy (internal)
Koszyki tłumiące wibracje gniazd
Stopki Shunyata SSF-38 
Budowa Całkowicie aluminiowa obudowa
Anodyzowane i szczotkowane aluminium
Wymiary/Ciężar Szerokość: 17" (43.2 cm)
Głębokość: 10" (25.4 cm)
Wysokość: 4.4" (11.2 cm)
Waga: 7.95 kg