Pink Faun 2.16 Ultra

Pink Faun 2.16 Ultra. Symbioza pomiędzy technicznymi zaletami cyfry, a muzykalnością domeny analogowej.

 • Producent: Pink Faun
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

 • Historia ceny
 • 114 900,00 zł
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Pink Faun 2.16 ULTRA jest najnowszym dodatkiem do naszego portfolio cyfrowych systemów odtwarzania, obsługujących lokalnie przechowywane pliki muzyczne oraz streaming treści z wysokiej jakości źródeł takich jak Qobuz czy Tidal. System odtwarzania cyfrowego 2.16 ULTRA jest kumulacją lat doświadczeń z odtwarzaniem cyfrowym i analogowym w połączeniu z przełomową technologią zegara OCXO firmy Pink Faun. Pink Faun połączył siły z najlepszymi firmami na świecie, aby dostarczyć Wam niespotykanych dotąd doznań muzycznych w dziedzinie, którą nazywamy hi-fidelity. Elastyczna i modułowa architektura systemu gwarantuje długoterminową inwestycję, która z łatwością dostosuje się i rozrośnie wraz z wszelkimi zmianami w ewolucji waszego systemu muzycznego.

Bazując na wielkim sukcesie wielokrotnie nagradzanych serwerów muzycznych 2.16 i 2.16x, podjęto decyzję o zbadaniu możliwości pójścia jeszcze dalej, co zaowocowało ponad 15 miesiącami przeprojektowywania każdego aspektu odtwarzania 2.16 ULTRA. Ostatecznie doprowadziło to do powstania bezkompromisowego serwera muzycznego 2.16 ULTRA. Jedynym celem podczas procesu rozwoju 2.16 ULTRA było stworzenie cyfrowego/muzycznego źródła z najbardziej realistycznym i emocjonalnym doświadczeniem muzycznym, opartym na naszej filozofii: nie ma dźwięku, jest tylko muzyka.

Trzymając to wszystko razem. Kręgosłup Ultra 2.16.

Wewnętrzne i zewnętrzne chassis jest integralną częścią konstrukcji 2.16 ULTRA. Obrabiane CNC chassis zawiera ekranowane przedziały, rozwiązania do zarządzania ciepłem i kontroli wibracji. Użycie dedykowanego wewnętrznego i zewnętrznego chassis dla 2.16 ULTRA pozwala nam na zamontowanie wszystkich części zasilacza, pasywnego systemu chłodzenia i sprzętu w optymalnych miejscach bez zmiany wyglądu zewnętrznego. Nasza wysokowydajna obudowa pozwala nam na dokonywanie radykalnych wyborów dla ostatecznych zmian. Jest to dosłownie szkielet obudowy Pink Faun 2.16 ULTRA.

Unikalną częścią projektu obudowy jest talerz płyty głównej o strukturze plastra miodu. Talerz ten jest niezwykle sztywny, a konstrukcja ta radzi sobie z różnymi wibracjami, eliminuje częstotliwości rezonansowe bez nadmiernego tłumienia, aby zachować i utrzymać energię. Podczas procesu rozwoju

Trzymając to wszystko razem. Kręgosłup Ultra 2.16.

Wewnętrzne i zewnętrzne chassis jest integralną częścią konstrukcji 2.16 ULTRA. Obrabiane CNC chassis zawiera ekranowane przedziały, rozwiązania do zarządzania ciepłem i kontroli wibracji. Użycie dedykowanego wewnętrznego i zewnętrznego chassis dla 2.16 ULTRA pozwala nam na zamontowanie wszystkich części zasilacza, pasywnego systemu chłodzenia i sprzętu w optymalnych miejscach bez zmiany wyglądu zewnętrznego. Nasza wysokowydajna obudowa pozwala nam na dokonywanie radykalnych wyborów dla ostatecznych zmian. Jest to dosłownie szkielet obudowy Pink Faun 2.16 ULTRA.

Unikalną częścią projektu obudowy jest talerz płyty głównej o strukturze plastra miodu. Talerz ten jest niezwykle sztywny, a konstrukcja ta radzi sobie z różnymi wibracjami, eliminuje częstotliwości rezonansowe bez nadmiernego tłumienia, aby zachować i utrzymać energię. Podczas procesu rozwoju 2.16 ULTRA doświadczyliśmy wibracji na płycie głównej, które miały znaczący negatywny wpływ na brzmienie. Zamiast tłumienia drgań podjęliśmy decyzję o wyeliminowaniu wszystkich możliwych wibracji poprzez wykonanie specjalnego talerza wewnątrz 2.16 ULTRA. Następnie zamontowaliśmy krytyczne komponenty na nowym talerzu, aby wyeliminować wszelkie możliwe wibracje. Kolejną ważną nowością w 2.16 Ultra jest to, że wewnętrzne chassis posiada dedykowany przedział ekranowania dla zegara OCXO Pink Faun ULTRA. Zegar i obwody wyjściowe zegara są w pełni ekranowane i odizolowane od wewnętrznej obudowy 2.16 ULTRA doświadczyliśmy wibracji na płycie głównej, które miały znaczący negatywny wpływ na brzmienie. Zamiast tłumienia drgań podjęliśmy decyzję o wyeliminowaniu wszystkich możliwych wibracji poprzez wykonanie specjalnego talerza wewnątrz 2.16 ULTRA. Następnie zamontowaliśmy krytyczne komponenty na nowym talerzu, aby wyeliminować wszelkie możliwe wibracje. Kolejną ważną nowością w 2.16 Ultra jest to, że wewnętrzne chassis posiada dedykowany przedział ekranowania dla zegara OCXO Pink Faun ULTRA. Zegar i obwody wyjściowe zegara są w pełni ekranowane i odizolowane od wewnętrznej obudowy 2.16 ULTRA.

Tworzenie firnamentu. Zasilacz.

Zasilacz został zaprojektowany zgodnie z unikalną zasadą Pink Faun dotyczącą zasilania w gwiazdę i uziemienia zwaną "Star-Light". Pieczołowicie dopracowywany projekt Star-Light został przeniesiony na nowy poziom wydajności w nowym 2.16 ULTRA. Ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu i rozwoju zasilaczy zaowocowało stworzeniem w pełni liniowego, pasywnie chłodzonego zasilacza ATX ULN-FT (ultra-low noise, fast transient). Używając mniejszych, odseparowanych i regulowanych zasilaczy, pętle prądowe są teraz minimalne i przede wszystkim lokalne, co również zmniejszy rozprzestrzenianie się EMC wewnątrz 2.16 ULTRA. Dzięki temu, że zasilacze zostały połączone w jedną gwiazdę z uziemieniem, zadbano o to, aby były one w pełni sprawne. Dodatkowo, bieżące napięcie jest dostarczane z wyjść gwiazdowych w zasilaczu, co skutkuje minimalną interferencją i minimalnym szumem HF i harmonicznymi.

Wewnątrz 2.16 ULTRA mamy do czynienia z niskimi napięciami i wysokimi szczytami prądowymi. Aby utrzymać zasilanie stabilne, pozbawione tętnień i niskoszumowe, 2.16 ULTRA wykorzystuje trzy transformatory nawinięte na zamówienie. Szybkie diody Schottky'ego, duża bateria kondensatorów o niskim ESR (ponad 800.000uF) oraz dławiki nanokrystaliczne dają w efekcie bardzo stabilne, ale czyste, przypominające baterie wejście zasilania dla niskoszumowych obwodów regulatora. Dodatkowo, używamy również superkondensatora o pojemności 5.000.000uF, który zapewnia modułowi zegarowemu Pink Faun ULTRA OCXO znakomite osiągi.

W sam raz na czas. Zegary.

Jednym z najbardziej istotnych elementów 2.16 ULTRA jest nasz autorski zegar ULTRA OCXO. ULTRA OCXO posiada bardzo niski poziom szumu fazowego (blisko -135dB @ 10 Hz offset dla naszego zegara 25MHz), co skutkuje bardzo niskim poziomem jittera. Mimo, że transmisja danych w systemach cyfrowych jest zawsze idealna, nadal mamy do czynienia z jitterem. Technicznie rzecz biorąc jitter to opóźnienie pomiędzy sygnałem nadawanym i odbieranym. Opóźnienie to ma negatywny wpływ na aplikacje czasu rzeczywistego w sieci 2.16 ULTRA. Standardowym rozwiązaniem kompensującym jitter jest bufor, który przechowuje dane przed ich przetworzeniem, np. kilka sekund pliku audio. Wygładza to odtwarzanie pliku. Podczas gdy buforowanie jest skutecznym obejściem dla kompensacji jittera, ma ono niestety negatywny wpływ na muzyczne i dynamiczne możliwości 2.16 ULTRA. Zamiast stosować relatywnie proste rozwiązanie, jakim jest buforowanie, zdecydowaliśmy się na zastosowanie ULTRA OCXO, które redukuje jitter do absolutnego minimum. Dzięki temu uzyskaliśmy system odtwarzania o ekstremalnie niskiej latencji, ale szybki i dynamiczny.

Ekstremalne OCXO takie jak Pink Faun ULTRA OCXO to tylko połowa rozwiązania problemu eliminacji jittera. Sposób w jaki OCXO jest zaimplementowane jest równie ważny jak jakość samego OCXO. Aby w pełni wykorzystać możliwości ULTRA OCXO Pink Faun opracował moduł ULTRA OCXO. Moduł ULTRA OCXO jest płytką z regulacją multi-ultra-low noise dla Pink Faun ULTRA OCXO z obwodem wyjściowym o wysokiej przepustowości, który jest zasilany przez superkondensator o pojemności 5.000.000uF. Moduł ten jest całkowicie odizolowany od obudowy i w pełni ekranowany, co pozwala na optymalne wykorzystanie konstrukcji Chassis.

Przekształcenie rodziny w naród. Oprogramowanie.

Starannie dobrany sprzęt dla 2.16 ULTRA gwarantuje nieskazitelne odtwarzanie wszystkich formatów audio z niską latencją i zerowym buforowaniem. Zastosowany 24 wątkowy procesor pozwala na dokładne podzielenie wszystkich 24 wątków i przypisanie ich do różnych części systemu operacyjnego oraz oprogramowania odtwarzającego muzykę. Cały system działa w oparciu o 32GB ECC RAM, dzięki czemu pliki muzyczne przechowywane lokalnie oraz pliki z serwisów online, takich jak Qobuz czy Tidal, mogą być uruchamiane w pamięci RAM przed rozpoczęciem odtwarzania (jest to coś innego niż buforowanie plików muzycznych, odtwarzanie plików muzycznych odbywa się w czasie rzeczywistym z pamięci RAM). Zapewnia to najniższe latencje, wysoką integralność danych, co skutkuje łatwą, bezstresową reprodukcją muzyki.

BIOS (Basic Input/Output System) na płycie głównej jest częścią niskopoziomowego oprogramowania, które pozwala systemowi operacyjnemu komunikować się ze sprzętem komputera. BIOS lub konfiguracja BIOS-u ma ogromny wpływ na muzykalność komputerowego serwera muzycznego, takiego jak Pink Faun 2.16 ULTRA. Zamiast stosować rozwiązania bez BIOSu, wykorzystujemy BIOS płyty głównej na naszą korzyść. Przy pierwszym uruchomieniu nowego systemu BIOS przyjmuje domyślne "ustawienia fabryczne". Podczas gdy te domyślne ustawienia są wystarczające do większości codziennych zadań, nie są one wystarczająco dobre do używania sprzętu do odtwarzania muzyki z wysoką wiernością. Gdy ustawienia BIOS-u są skonfigurowane niepoprawnie, może to naprawdę spowolnić działanie systemu i/lub uczynić go bardzo niestabilnym. Optymalizacja ustawień BIOSu będzie miała natychmiastowy wpływ na wydajność, poziom szumu i opóźnienia systemu. Niezliczone godziny sesji odsłuchowych przyniosły właściwą konfigurację BIOS'u, co zaowocowało prawdziwą przejrzystością i dynamiką, jak również soczystą, gęstą, mięsistą średnicą i wierną instrumentom niską prezentacją muzyki odtwarzanej z serwera muzycznego 2.16 ULTRA.

Informacje dodatkowe: 

 • Pełnowymiarowa płyta główna ATX z optymalnymi ustawieniami BIOSu.
 • Procesor 12/24-wątkowy, z optymalizacją rdzeni. Każda część systemu operacyjnego/programu muzycznego jest przypisana do własnego (zestawu) rdzeni.
 • 32 GB pamięci RAM klasy przemysłowej ECC o niskim opóźnieniu. System jest w całości uruchamiany z myślą o najniższych opóźnieniach.
 • Wewnętrzna pamięć masowa o pojemności do 3x 8 TB z możliwością indywidualnego rozszerzenia.
 • Własny system operacyjny Arch Linux z jądrem czasu rzeczywistego o ultra niskich opóźnieniach.
 • Odtwarzacz muzyczny Stylus zintegrowany z oprogramowaniem i sprzętem 2.16 Ultra.
 • Serwer Roon Core.
 • HQPlayer wysokiej jakości odtwarzacz dźwięku wielokanałowego o doskonałej jakości bitowej (PCM i DSD). - Transmisja strumieniowa w wysokiej rozdzielczości z serwisów Tidal i Qobuz (subskrypcje nie są dołączone).
 • Wyjątkowo niskie opóźnienia procesora i dźwięku.
 • W zestawie profesjonalna pomoc zdalna.

W fotelu kierownicy. Obsługa strony.

Głęboko wierząc, że synergia pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem może uczynić system lepszym lub gorszym, wybrano dedykowany system operacyjny audio najwyższej jakości, aby zoptymalizować przepływ danych muzycznych. W tym miejscu do naszego grona dołączyła firma Euphony Audio. Dla platformy sprzętowej 2.16 ULTRA opracowano w pełni dostosowaną wersję systemu Euphony Stylus OS. Wyjątkowa harmonia sprzętu i oprogramowania przekształca 2.16 ULTRA w cyfrowe źródła dźwięku następnej generacji. Stylus zapewnia entuzjastom muzyki porywające, a zarazem przyjazne użytkownikowi wrażenia dźwiękowe.

Jako jeden z oryginalnych partnerów Roon Core Server, 2.16 Ultra jest gwarantem pełnego doświadczenia ROON w odtwarzaniu muzyki. Możesz łatwo przełączać się pomiędzy Roon i Stylus w zależności od swoich preferencji w zakresie jakości odtwarzania i interfejsu użytkownika.

CPU w 2.16 ULTRA pracuje z optymalną prędkością zegara, podczas gdy każdy rdzeń CPU jest przypisany do konkretnego zadania. Przypisanie konkretnych rdzeni zwiększa ogólną efektywność systemu. Ponieważ w środowisku wielordzeniowych procesorów wszystkie poszczególne CPU posiadają oddzielną pamięć podręczną dla każdego rdzenia CPU, która jest dostępna tylko dla tego konkretnego CPU. Na podstawie naszych sesji odsłuchowych przypisaliśmy kilka pojedynczych części systemu operacyjnego do ich własnego, wyłącznego zestawu rdzeni CPU. Pozwala nam to ograniczyć zadania wykonywane w tle do absolutnego minimum. Każde dodatkowe użycie CPU wewnątrz 2.16 ULTRA będzie miało wpływ na końcową muzykalność. Dzięki takiemu podejściu minimalistyczny, a zarazem zwinny system operacyjny obciąża procesor zaledwie w 1%.

Halo operator? Mostki. 

Żadnych kompromisów przy podłączaniu 2.16 Ultra do Twojego DACa. Jakość tego połączenia jest tak samo ważna jak jakość samego serwera muzycznego. Uniwersalne gniazda z tyłu serwera muzycznego 2.16 ULTRA oferują bezproblemową integrację z szeroką gamą kart PCIe. Model Pink Faun oferuje wyjście USB (DSD & PCM), SPDIF (COAX i AES/EBU) oraz połączenie I2S do Waszego DACa. Wszystkie wyjścia mogą być indywidualnie taktowane za pomocą naszego state-of-the-art ULTRA OCXO. Modułowa platforma naszych mostków gwarantuje długotrwałe użytkowanie 2.16 ULTRA i bardzo łatwą adaptację do zmian dokonywanych w systemie audio. Ponadto, możliwe jest zastosowanie mostków z wieloma wyjściami, aby wysterować więcej niż jeden przetwornik DAC lub użyć zoptymalizowanych wyjść dla konkretnych plików, np. zoptymalizowane połączenie USB dla odtwarzania DSD i jednocześnie zoptymalizowane połączenie SPDIF dla odtwarzania PCM. Mostki zostały zaprojektowane w oparciu o tę samą filozofię, co sam 2.16 ULTRA. Pomyśl o niskoszumowej regulacji liniowej z przed i po dławiku / filtrowaniu PI, Ultra-niskim szumie, dokładnym niskoszumowym OCXO oraz szybkich i prostych układach elektronicznych z wysokiej jakości komponentów.

Specyfikacja techniczna Pink Faun 2.16 Ultra:

 • Wykonana na zamówienie sztywna rama z aluminium obrabianego CNC, zapewniająca optymalne ekranowanie i kontrolę drgań.
 • Unikalny talerz płyty głównej o strukturze plastra miodu, wyjątkowo sztywny, zoptymalizowana kontrola wibracji.
 • W pełni pasywne chłodzenie zasilacza i procesora, system chłodzenia CPU z sześcioma ciepłowodami, brak ruchomych części.
 • Trzy transformatory zasilające Low-B, ekranowane wewnętrznie i zewnętrznie, umieszczone w 10 mm aluminiowej ramie, aby uniknąć zakłóceń z resztą streamera.
 • Ultra niskoszumowy regulator szybkich przebiegów przejściowych.
 • Oddzielne zasilanie liniowe dla procesora, płyty głównej, dysków SSD, zegarów OCXO i karty wyjść cyfrowych.
 • Diody prostownicze Schottky'ego, dławiki krystaliczne, filtry Pi.
 • Kondensatory Nichicon o niskim ESR 105 stopni, całkowita pojemność bufora wynosi 900.000uF.
 • Ultraszybkie niskoszumowe zasilanie 5 Farad dla modułu OCXO płyty głównej.
 • Uziemienie w gwiazdę i zasilanie w gwiazdę.
 • Dedykowany niskoszumowy, liniowo regulowany moduł OCXO na płycie głównej, w pełni ekranowany, odsprzężony od obudowy, z opracowanym wewnętrznie układem wyjściowym zegara.
 • Zaprojektowany i wykonany ręcznie w Holandii.
 • Wymiary: 45 x 41 x 15 cm
 • Waga: 26 kg

Opcje wyposażenia: