Ortofon ST-7

Transformator

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ortofon
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 3 999,00 zł / sztuka
  • sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

Ortofon ST-7

Kompaktowy i stylowy ST-7 posiada solidną obudowę wspartą na czterech gumowych nóżkach, które pomagają zredukować niepożądane wibracje negatywnie wpływające na pracę urządzenia. Konstrukcja dual mono, w tym indywidualne ekranowanie kanałów, poprawia stereofoniczne obrazowanie transformatora i zmniejsza wpływ szumów otoczenia.

 

Wysokiej jakości przewody wewnętrzne w połączeniu z pozłacanymi zaciskami zapewniają optymalną transmisję sygnału. Dodatkowo zastosowana w ST-7 wielowarstwowa konstrukcja uzwojenia znacząco poprawia charakterystykę wysokich częstotliwości oraz zapewnia wyjątkowo czysty i otwarty dźwięk w całym zakresie częstotliwości.

Transformator ST-7 idealnie pasuje m.in. do wkładek: MC Quintet i SPU Classic.

Po co używać transformatora?

Transformatory (Step-Up Transformers - ST) to ciekawa opcja dla każdego, kto posiada wkładkę Moving Coil (MC) i chce znacznie poprawić zarówno jakość dźwięku, jak i jego charakter. Po prostu dobry transformator to najlepszy sposób na odsłuchanie wkładki MC.

Ponieważ moc wyjściowa wkładek MC jest niższa niż wkładek MM, do ich pełnego wykorzystania wymagane jest większe wzmocnienie, zapewniane przez przedwzmacniacze gramofonowe MC lub ST. Chociaż oba urządzenia spełniają ten wymóg, różnią się między sobą pod względem charakteru wzmocnionego dźwięku. Tutaj ST są często postrzegane jako lepsze; są całkowicie pasywne i oferują wyjątkową wydajność i jakość dźwięku.

Struktura zniekształceń harmonicznych i intermodulacyjnych jest zdecydowanie różna w przypadku przedwzmacniaczy MC i transformatorów do wkładek MC. Podczas gdy przedwzmacniacz MC ma stałą rezystancyjną impedancję wejściową, ST ma impedancję wejściową zależną od częstotliwości. Zniekształcenia harmoniczne wytwarzane przez ST są najwyższe przy najniższych częstotliwościach i maleją wraz ze wzrostem częstotliwości, podczas gdy w większości przedwzmacniaczy MC zniekształcenia rosną wraz ze wzrostem częstotliwości. W połączeniu ze znacznie niższymi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD), dźwięk wytwarzany przez ST będzie znacznie bardziej otwarty, dynamiczny, przestrzenny i naturalny.

Oferując kompatybilność z większością wkładek z ruchomą cewką, transformatory Ortofon zwiększą wydajność każdej wkładki MC o niskiej mocy wyjściowej i niskiej impedancji.

Specyfikacja

Pasmo przenoszenia: 15-45 kHz (+0 dB -2,5 dB)
Wzmocnienie: 24 dB przy 1 kHz
Zalecana impedancja wkładki: 2 Ω - 60 Ω
Zalecane obciążenie: 47 kΩ // 200 pF
Wymiary: 122 mm (szer.) × 43,5 mm (wys.) × 102 mm (gł.)
Waga: 790 g