McIntosh MX180

  • Producent: McIntosh
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 89 500,00 zł / Sztuka
  • Sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

Opis

Dla kina domowego dziś i jutro.
Ciesz się teraźniejszością i przygotuj się na przyszłość kina domowego dzięki procesorowi A/V MX180. W związku z rosnącą liczbą hitów filmowych, które są wydawane bezpośrednio w domowym streamingu, najnowocześniejszy – jak również gotowy na przyszłość – system kina domowego jest niezbędny, aby w pełni zanurzyć się w kinie. Dzięki zaawansowanym możliwościom dostosowywania i przetwarzania, MX180 pozwala w pełni cieszyć się dzisiejszymi filmami 4K oraz przyszłymi treściami 8K, gdy stają się one bardziej dostępne.

Procesor A/V MX180 obsługuje 8K/60Hz i 4K/120Hz na wszystkich 7 portach HDMI Ultra High Speed 1 (5 wejść i 2 wyjścia). Każdy obsługuje HDCP 2.3; 4:4:4 kolor; Zalec. 2020; Dynamiczna synchronizacja ust; Szybkie przełączanie mediów (QMS), które eliminuje opóźnienia, które mogą powodować puste ekrany przed wyświetleniem treści; i przekazywanie wideo 3D. Wyjścia HDMI mogą jednocześnie przesyłać ten sam materiał źródłowy na dwa oddzielne ekrany lub jednocześnie przesyłać różne treści z dwóch różnych źródeł na dwa oddzielne ekrany.

Aby stworzyć możliwie najbardziej realistyczny i realistyczny obraz, MX180 obsługuje niezliczone formaty o wysokim zakresie dynamiki: HDR (statyczny HDR); Dynamiczny HDR; HDR10+; grupa wysokiego szczebla; i Dolby Vision (w tym niskie opóźnienia). Technologie te zapewnią, że każdy moment filmu będzie wyświetlany z idealnymi wartościami głębi, szczegółowości, jasności, kontrastu i koloru — scena po scenie, a nawet klatka po klatce.

Inne ulepszone funkcje wideo HDMI zawarte w MX180 poprawią wydajność rozgrywki, zapewniając dodatkowy poziom płynnego i płynnego ruchu i przejść.

Tryb Auto Low Latency Mode (ALLM) umożliwia automatyczne ustawienie idealnego ustawienia opóźnienia, co pozwala na płynne, wolne od opóźnień i nieprzerwane oglądanie i interaktywność.
Quick Frame Transport (QFT) zmniejsza opóźnienia, zapewniając płynniejszą grę bez opóźnień i interaktywną wirtualną rzeczywistość w czasie rzeczywistym.
Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) zmniejsza lub eliminuje opóźnienia, zacinanie się i rozrywanie klatek, zapewniając płynniejszą i bardziej szczegółową rozgrywkę.

Procesor A/V McIntosh MX180
Aby zapewnić naprawdę wciągające wrażenia kina domowego i umieścić Cię w ulubionych filmach, MX180 jest kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi formatami dźwięku przestrzennego 3D, w tym Dolby ® Atmos, DTS: X ® Pro i Auro-3D ® . Jedno wyjście HDMI obsługuje zarówno funkcję Audio Return Channel (ARC), jak i Enhanced Audio Return Channel (eARC). ARC umożliwia zgodnemu telewizorowi przesyłanie danych audio do procesora audio-wideo przez kabel HDMI, eliminując potrzebę stosowania oddzielnych kabli audio. Bardziej zaawansowany eARC oferuje większą przepustowość, dzięki czemu formaty audio o wyższej rozdzielczości, takie jak DTS-HD Master Audio ™ , DTS: X®, Dolby TrueHD i Dolby Atmos mogą być przesyłane przez kabel HDMI, dzięki czemu MX180 zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku. 2

MX180 jest wyposażony w kompleksowy zestaw wejść cyfrowych składający się z 4 optycznych, 3 koncentrycznych i 1 USB, z których każde akceptuje sygnały do ​​24 bitów/192 kHz oraz 1 cyfrowe zbalansowane wejście (AES/EBU). Dostępny jest również zestaw analogowych wejść audio składający się z 2 zbalansowanych i 4 niezbalansowanych wejść, wejścia gramofonowego z ruchomym magnesem do podłączenia gramofonu oraz niesymetrycznego wejścia wielokanałowego 7.1.

Dostępnych jest do 16 kanałów dekodowania dyskretnego. Analogowy dźwięk jest przesyłany do wzmacniaczy kina domowego przez wyjścia zbalansowane , między innymi w popularnych konfiguracjach głośników dźwięku przestrzennego 15.1 lub 9.1.6 . Dzięki temu możesz mieć wiele głośników kina domowego, aby stworzyć otaczającą kinową scenę dźwiękową. W zależności od układu głośników, 4 wyjścia mogą służyć do bi-ampingu niektórych głośników lub do napędzania dodatkowych subwooferów.

Aby każde miejsce było najlepszym miejscem w Twoim kinie domowym, zastosowano w nim również zaawansowaną technologię korekcji pomieszczenia RoomPerfect ™ , która mierzy i dostosowuje wyjście audio, aby skompensować specyficzne właściwości akustyczne Twojej przestrzeni (mikrofon kalibracyjny i podstawka w zestawie). MX180 w połączeniu z RoomPerfect zapewni Ci system dźwięku przestrzennego kina domowego ze zoptymalizowaną charakterystyką częstotliwościową, skalibrowaną głośnością głośników i kontrolą basów, która doskonale łączy głośniki z subwooferem. Ponadto zyskasz dodatkową elastyczność w doborze i rozmieszczeniu głośników.

MX180 oferuje jedne z najnowszych technologii konwertera analogowo-cyfrowego, aby zmaksymalizować jakość dźwięku źródeł analogowych. Wszystkim urządzeniom analogowym i cyfrowym można nadać własne nazwy w celu uproszczenia obsługi systemu. Poziomy głośności można dopasować, aby wyeliminować wstrząsające zmiany głośności podczas przełączania źródeł. Kontrolki tonów niskich i wysokich zapewniają dalsze dostrajanie dźwięku. MX180 posiada również dwukanałowe wyjście Zone B do przesyłania dźwięku stereo do drugiej strefy w domu.

MX180 wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie mocy obliczeniowej, aby działać chłodniej niż poprzednie procesory kina domowego McIntosh. Posiada solidny program konfiguracyjny, który jest łatwy w użyciu i pozwala na doskonałe dostosowanie i optymalizację w oparciu o konkretne potrzeby związane z kinem domowym i głośnikami. Ma ponadczasowy wygląd McIntosha z czarnego szklanego panelu przedniego, pokręteł kontrolnych, podświetlanego logo i niestandardowych aluminiowych zaślepek. Można go sparować z różnymi wzmacniaczami i głośnikami, tworząc kompletny system kina domowego

 

Dane techniczne

Wejścia/Wyjścia
Wyjścia wielokanałowe symetryczne: 15,1
Wejścia wielokanałowe niesymetryczne: 7,1
Wyjścia wielokanałowe niesymetryczne: 0
Zbalansowane wejścia stereo: 2
Niezbalansowane wejścia stereo: 5 (w tym 1 gramofon z ruchomym magnesem)
Wyjścia stereofoniczne niesymetryczne: 1 (strefa B)
Cyfrowe wejście koncentryczne: 3
Cyfrowe wyjście koncentryczne: 1 (strefa B)
Cyfrowe wejście optyczne: 4
Zbalansowane wejście AES/EBU: 1
Wejście HDMI: 5
Wyjście HDMI: 2
Wyjście HDBT: 0
USB
2 Typ A
1 Typ B dla dźwięku cyfrowego (2,0, 24-bit/192 kHz asynchroniczny)
Wejście komponentowe: 0
Wyjście komponentowe: 0
Wejście kompozytowe: 0
Wyjście kompozytowe: 0
Wyjście subwoofera 2 / 4 wyjścia pomocnicze
Połączenie internetowe: 1
Maksymalna liczba kanałów audio w strefie A: 16
Zaawansowane połączenia
Interfejs sieciowy Ethernet i aktualizacja oprogramowania układowego, sterowanie oparte na protokole IP

Funkcje HDMI
Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania: 8K/60Hz i 4K/120Hz
HDCP: 2,3
4:4:4 kolor: tak
Zalec. 2020 (BT.2020): tak
Przejście wideo 3D: tak
Dynamiczna synchronizacja ust: tak
eARC: Tak (na 1 wyjściu)
Skalowanie wideo: Nie
Wysoki zakres dynamiki (HDR)
HDR (statyczny HDR), dynamiczny HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision (w tym niskie opóźnienia)
Szybkie przełączanie mediów (SZJ): tak
Automatyczny tryb małej latencji (ALLM): tak
Szybki transport ramy (QFT): tak
Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR): tak

Przetwarzanie
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (obejście DSP): 0,005%
Przetwarzanie Dolby: Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer
Przetwarzanie DTS: DTS-X Pro, Neural:X Surround Upmixer
Przetwarzanie Auro: Auro 3D, Auro-Matic, Auro 9.1, 10.1, 11.1
Tryb Pure Stereo DSP Bypass: Nie
Dźwięk MPEG-H: Nie
360 Rzeczywistość dźwięku: Nie
Ulepszony IMAX: Nie
Korekta pomieszczenia: PerfectRoom

Kontrola:
Kontrola strony trzeciej: RS232, Web IP, wejście IR
Kontrola tonów: Tony niskie i wysokie z regulowaną częstotliwością
Nakładka OSD na wyjściu HDMI: Nie
Wskaźniki formatu wejścia-wyjścia: 9 wejść i 9 wyjść
Kontrola źródeł McIntosha: Tak, przewodowe z kablami do transmisji danych

Ogólne:
Formaty kanałów
15.1, 11.1 (7.1.4), 7.1, 5.1, Stereo
W zestawie mikrofon i podstawka: tak
Funkcje sieciowe
Sterowanie i konfiguracja Ethernet
Unikalna częstotliwość zwrotnicy, każdy głośnik: tak
Cechy szczególne: Do 64 możliwości wejścia, 4 przypisywalne kanały pomocnicze

Waga i wymiary:
Wymiary jednostki (szer. x wys. x gł.): 44,45 x 19,4 x 41,9 cm
Waga jednostkowa: 13,6 kg
Waga wysyłki: 24,5 kg