McIntosh MC257

Siedmiokanałowy wzmacniacz mocy

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 3963
 • Producent: McIntosh
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
 • 52 500,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

MC257 – siedmiokanałowy wzmacniacz mocy

Dzięki nowemu siedmiokanałowemu wzmacniaczowi MC257 będziesz miał okazję doświadczyć wrażeń dźwiękowych z najnowszych przebojów filmowych tak jak to nigdy nie było wcześniej możliwe w Twoim systemie kina domowego.

W MC257 zastosowano nowy firmowy wskaźnik wysterowania o nazwie TripleView™, który w podświetlanym na niebiesko, pojedynczym oknie o szerokości 38 cm mieści trzy wychyłowe, mechaniczne wskaźniki mocy. Każdy z nich prezentuje, w czasie rzeczywistym, aktualne poziomy sygnału dla każdego z trzech kanałów przednich. Charakterystyczne dla marki McIntosh, niebieskie podświetlenie wskaźników można wyłączyć w dowolnej chwili, aby nie zakłócało oglądania TV lub domowej projekcji filmów.

Poza nowym potrójnym wskaźnikiem TripleView™, MC257 posiada wiele innych udoskonaleń w stosunku do swojego poprzednika. Kiedy wykorzystywane są tylko trzy przednie kanały (kanał lewy, centralny i kanał prawy) moc wyjściowa urządzenia jest wyższa o 25% i wzrasta z 200W do 250W na każdy z trzech kanałów. Podczas pracy wszystkich siedmiu kanałów osiągana moc wynosi 200W na kanał, niezależnie od tego czy impedancja podłączonych kolumn to 4Ω czy 8Ω. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu firmowej technologii Dynamic Power Manager® (DPM). Pojemność zastosowanych filtrujących kondensatorów została powiększona o 20% co poskutkowało zwiększeniem wartości Dynamic Headroom z 1,7dB do 3,3dB, a także poprawą jakości prezentacji zakresu niskich tonów. Oba te elementy mają kluczowe znaczenie dla wielokanałowego wzmacniacza mocy kina domowego, szczególnie podczas odtwarzania dynamicznych ścieżek dźwiękowych.

Do chłodzenia MC257 użyto aż pięciu radiatorów McIntosh Monogrammed Heatsinks™ z wizerunkami firmowego logo. Radiatory podłączono do zaawansowanych, wysokoprądowych tranzystorów wyjściowych celem skutecznego i maksymalnie cichego chłodzenia siedmiokanałowego wzmacniacza. Natomiast cichy, specjalnie nawijany i izolowany transformator pomaga jeszcze bardziej redukować jakiekolwiek szumy pracy wzmacniacza. W jego tylnej ściance zamontowano wysokiej klasy pozłacane terminale głośnikowe, które są odporne na korozję i zapewniają przesył wysokiej jakości sygnału dźwiękowego do zestawu kolumn kina domowego. MC257 posiada również firmowy system zarządzania zasilaniem systemu audio-wideo. Wzmacniacz może wyłączać się automatycznie kiedy przez zadany czas nie ma na wejściu żadnego sygnału. Panel przedni wzmacniacza jest podświetlany za pomocą diod LED, w celu uzyskania dłuższej żywotności i lepszego koloru oświetlenia. Na wyposażeniu są też wejścia i wyjścia wyzwalaczy przystosowane do pracy w dwóch strefach.

Oprócz wszystkich powyższych ulepszeń, MC257 wykorzystuje sprawdzone firmowe technologie do ochrony wzmacniacza przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Power Guard® monitoruje i dopasowuje przebieg sygnału aby uniknąć wyraźnych zniekształceń i obcinania sygnału. Sentry Monitor™ to działający bez bezpieczników układ odłączający stopień wyjściowy w przypadku zwarcia - automatycznie resetujący się do normalnej pracy gdy problem zostanie usunięty.

Każdy z siedmiu kanałów obsługiwanych przez MC257 posiada zarówno niesymetryczne (RCA) jak i symetryczne (XLR) wejścia sygnału, umożliwiając optymalne połączenie wielokanałowej końcówki mocy z wielokanałowym przedwzmacniaczem.

MC257 można wykorzystać na różne sposoby: jako siedmiokanałowy wzmacniacz mocy kina domowego; jako element bardziej rozbudowanego systemu wzmocnienia, gdy potrzeba więcej niż siedmiu kanałów (we współpracy z cyfrowymi wzmacniaczami McIntosh MI128 lub MI254). Można też wykorzystać jego siedem końcówek mocy do wysterowania pięciu kanałów kina domowego, a dwa pozostałe przeznaczyć do obsługi stereofonicznego odsłuchu w drugiej strefie domowego systemu audio-wideo.

Obudowa MC257 prezentuje klasyczne wzornictwo urządzeń marki McIntosh. Wykonana jest częściowo z polerowanej stali nierdzewnej, która współgra ze szklanym panelem przednim, potrójnym wskaźnikiem TripleView™, iluminowanym logo, charakterystycznymi gałkami kontrolnymi i srebrnymi aluminiowymi listwami ozdobnymi.

 

Dane techniczne McIntosh MC257

 • Siedmiokanałowy wzmacniacz o mocy wyjściowej 7 x 200W przy impedancji 8 Ω lub 4 Ω

 • Moc na jeden kanał przy pracy tylko 3 kanałów – 250W przy impedancji 8 Ω lub 4 Ω

 • Zniekształcenia THD: 0.005%

 • Impedancja wejściowa: 20kΩ dla XLR i 10kΩ dla RCA 

 • Wejścia zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA do podłączenia przedwzmacniacza,

 • Sygnał/szum: 108dB

 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: maksymalnie 0,5% (od 20Hz do 20kHz)

 • Współczynnik tłumienia: >70 przy 4Ω oraz >140 przy 8Ω

 • Pasmo przenoszenia: +0, -0.25dB od 20 Hz do 20 000 Hz ; +0, -3 dB od 10 Hz do 100 000 Hz

 • Wymiary (SxWxG): 44,5 x 23,9 (z nóżkami) x 53,3 cm (z panelem przednim i kablami)

 • Masa: 43 kg.