McIntosh MC255

Pięciokanałowy tranzystorowy wzmacniacz mocy

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 3964
 • Producent: McIntosh
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
 • 42 500,00 zł / szt.
 • szt.
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

MC255 – pięciokanałowy tranzystorowy wzmacniacz mocy

Dzięki nowemu pięciokanałowemu wzmacniaczowi MC255 będziesz miał okazję doświadczyć wrażeń dźwiękowych z najnowszych przebojów filmowych tak jak to nigdy nie było wcześniej możliwe w Twoim systemie kina domowego.

W MC255 zastosowano nowy firmowy wskaźnik wysterowania o nazwie TripleView™, który w podświetlanym na niebiesko, pojedynczym oknie o szerokości 38 cm mieści trzy wychyłowe, mechaniczne wskaźniki mocy. Każdy z nich prezentuje, w czasie rzeczywistym, aktualne poziomy sygnału dla każdego z trzech kanałów przednich. Charakterystyczne dla marki McIntosh, niebieskie podświetlenie wskaźników można wyłączyć w dowolnej chwili, aby nie zakłócało oglądania TV lub domowej projekcji filmów.

Poza nowym potrójnym wskaźnikiem TripleView™, MC255 posiada wiele innych udoskonaleń w stosunku do swojego poprzednika. Kiedy wykorzystywane są tylko trzy przednie kanały (kanał lewy, centralny i kanał prawy) moc wyjściowa urządzenia jest wyższa o 25% i wzrasta z 200W do 250W na każdy z trzech kanałów. Podczas pracy wszystkich pięciu kanałów osiągana moc wynosi 200W na kanał, niezależnie od tego czy impedancja podłączonych kolumn to 4Ω czy 8Ω. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu firmowej technologii Dynamic Power Manager® (DPM). Pojemność zastosowanych filtrujących kondensatorów została powiększona o 50% co poskutkowało zwiększeniem wartości Dynamic Headroom z 1,7dB do 3,6dB, a także poprawą jakości prezentacji zakresu niskich tonów. Oba te elementy mają kluczowe znaczenie dla wielokanałowego wzmacniacza mocy kina domowego, szczególnie podczas odtwarzania dynamicznych ścieżek dźwiękowych.

Do chłodzenia MC255 użyto czterech radiatorów McIntosh Monogrammed Heatsinks™ z wizerunkami firmowego logo. Radiatory podłączono do zaawansowanych, wysokoprądowych tranzystorów wyjściowych celem skutecznego i maksymalnie cichego chłodzenia siedmiokanałowego wzmacniacza. Dzięki firmowym radiatorom, stosowanie hałaśliwych wiatraczków chłodzących stało się zbędne. Natomiast cichy, specjalnie nawijany i izolowany transformator pomaga jeszcze bardziej redukować jakiekolwiek szumy pracy wzmacniacza. W jego tylnej ściance zamontowano wysokiej klasy pozłacane terminale głośnikowe, które są odporne na korozję i zapewniają przesył wysokiej jakości sygnału dźwiękowego do zestawu kolumn kina domowego. MC255 posiada firmowy system zarządzania zasilaniem systemu audio-wideo, który wyłączy wzmacniacz po ustalonym wcześniej przez użytkownika czasie, w przypadku braku sygnału dźwiękowego. Panel przedni wzmacniacza jest podświetlany za pomocą diod LED, w celu uzyskania dłuższej żywotności i lepszego koloru oświetlenia.

Oprócz wszystkich powyższych ulepszeń, MC255 wykorzystuje sprawdzone firmowe technologie do ochrony wzmacniacza przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Power Guard® monitoruje i dopasowuje przebieg sygnału aby uniknąć wyraźnych zniekształceń i obcinania sygnału. Sentry Monitor™ to działający bez bezpieczników układ odłączający stopień wyjściowy w przypadku zwarcia - automatycznie resetujący się do normalnej pracy gdy problem zostanie usunięty.

Każdy z pięciu kanałów obsługiwanych przez MC255 posiada zarówno niesymetryczne (RCA) jak i symetryczne (XLR) wejścia sygnału, umożliwiając optymalne połączenie wielokanałowej końcówki mocy z wielokanałowym przedwzmacniaczem.

MC255 można wykorzystać na różne sposób: jako konwencjonalny pięciokanałowy wzmacniacz mocy kina domowego; jako element bardziej rozbudowanego systemu wzmocnienia, gdy potrzeba więcej niż pięciu kanałów (we współpracy z cyfrowymi wzmacniaczami McIntosh MI128 lub MI254) w przypadku formatów audio 3D, takich jak  Dolby® Atmos, DTS:X™ i Auro-3D. Może też obsługiwać dwie strefy odsłuchowe, wykorzystując trzy kanały przednie z końcówkami o mocy 250W w jednej strefie oraz dwa kanały tylne z końcówkami o mocy 200W dostarczające sygnał do drugiej strefy domowego systemu audio-wideo.

Obudowa MC255 prezentuje klasyczne wzornictwo urządzeń marki McIntosh. Wykonana jest częściowo z polerowanej stali nierdzewnej, która współgra ze szklanym panelem przednim, potrójnym wskaźnikiem TripleView™, iluminowanym logo, charakterystycznymi gałkami kontrolnymi i srebrnymi aluminiowymi listwami ozdobnymi.

 

Dane techniczne McIntosh MC255

 • Pięciokanałowy wzmacniacz o mocy wyjściowej 5 x 200W przy impedancji 8 Ω lub 4 Ω

 • Moc na jeden kanał przy pracy tylko 3 kanałów – 250W przy impedancji 8 Ω lub 4 Ω

 • Zniekształcenia THD: 0.005%

 • Wejścia zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA do podłączenia przedwzmacniacza,

 • Sygnał/szum: 108dB

 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: maksymalnie 0,5% (od 20Hz do 20kHz)

 • Współczynnik tłumienia: >70 przy 4Ω oraz >140 przy 8Ω

 • Pasmo przenoszenia: +0, -0.25dB od 20 Hz do 20 000 Hz ; +0, -3 dB od 10 Hz do 100 000 Hz

 • Wymiary (SxWxG): 44,5 x 23,9 (z nóżkami) x 53,3 cm (z panelem przednim i kablami)

 • Masa: 40,6 kg.