McIntosh MB20

McIntosh MB20 - nadajnik/odbiornik Bluetooth.

 • Producent: McIntosh
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

 • Historia ceny
 • 2 650,00 zł
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

McIntosh MB20 - odbiornik Bluetooth. 

MB20 jest łatwym i prostym rozwiązaniem umożliwiającym dodanie funkcji przesyłania strumieniowego Bluetooth do praktycznie każdego komponentu audio firmy McIntosh (lub innego producenta) np. wzmaacniacza. MB20 pozwala szybko zmienić użytkownikowi stary system McIntosh który używa od dziesięcioleci lub odziedziczył, w nowoczesny domowy system muzyczny, w którym można odtwarzać muzykę cyfrową zapisaną w telefonie, laptopie, komputerze i innym urządzeniu z funkcjami bluetooth. MB20 to niewielkie, samodzielne, kompletne rozwiązanie Bluetooth, które nie wymaga żadnych aplikacji do użytkowania.

MB20 został zaprojektowany jako nadajnik/odbiornik Bluetooth, w celu zapewnienia doskonałego połączenie Bluetooth ze sprzętem audio, który nie ma łączności Bluetooth oraz został zaprojektowany jako urządzenie Bluetooth klasy 1.

Urządzenia klasy 1 mogą zazwyczaj działać w zasięgu do 45,7 metrów w idealnych warunkach z bardzo ograniczonymi przeszkodami. MB20 wykorzystuje niezwykle czuły odbiornik dla lepszego odbioru sygnału, nawet z urządzeń klasy 2, z maksymalnym zasięgiem określanym przez możliwości obu aktywnie sparowanych urządzeń. Wbudowana antena zewnętrzna pomaga zmaksymalizować zasięg MB20, zapewniając lepszą wydajność. Natomiast MB20 używany jako nadajnik ma zasięg 10 razy większy niż typowe urządzenie Bluetooth klasy 2.

MB20 pomimo kompaktowej budowy jest wyposażony w wiele analogowych i cyfrowych, wejść i wyjść audio, które umożliwiają podłączenie MB20 do dowolnego systemu audio, na szczególną uwagę zasługują zbalansowane (2XLR) wejścia i wyjścia, czyniące MB20 jednym z niewielu nadajników-odbiorników Bluetooth oferujących te doskonałe połączenie audio, które zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

Aby podłączyć MB20 do jakiegoś systemu audio za pomocą przewodów analogowych, MB20 zawiera po parze stereofoniczny wejść zbalansowanych (2XLR) i niezbalansowanych (2RCA), a także parę stereofonicznych wyjść zbalansowanych (2XLR) i niezbalansowanych (2RCA).

Dodatkowo MB20 posiada szereg złączy cyfrowych - 1x wejście i wyjście optyczne (Toslink) oraz 1x wejście i wyjście Coaxialne.

MB20 wykorzystuje Bluetooth® 5.0 z obsługą dwóch kodeków zapewniających dźwięk w wysokiej rozdzielczości - Advanced Audio Coding (AAC) i Qualcomm® aptX™ HD wybór jednego z nich zależy od preferencji użytkownika jak i kompatybilności urządzenia użytkownik (np. telefon użytkownika może obsługiwać tylko AAC lub tylko aptX HD). MB20 posiada również technologię Qualcomm aptX Low Latency o szybkim czasie reakcji (idealny dla filmów/gier) w celu zapewnienia szybszej prędkości transmisji sygnału audio, co z kolei zapewnia dźwięk zsynchronizowany z odpowiednimi mediami wizualnymi. MB20 kiedy jest używany jako odbiornik Bluetooth do pracy wykorzystuje wysokiej jakości 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy z wewnętrznym przetwarzaniem częstotliwości próbkowania do 192 kHz dla optymalnej jakości dźwięku. MB20 pozwala na połączenie z oddzielnym zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym za pomocą któregoś z dwóch wyjść cyfrowych, natomiast wyjścia cyfrowe są ustawione na 96 kHz, aby MB20 był kompatybilny z większością przetworników cyfrowo-analogowych innych firm, co jednocześnie pozwala zmaksymalizować jego wydajność. MB20 kiedy jest używany jako nadajnik wykorzystuje również wysokiej jakości konwerter analogowo-cyfrowy (ADC) ze stosunkiem sygnału do szumu 110dB (SNR).

MB20 może działać jako odbiornik lub nadajnik Bluetooth (ale nie jednocześnie). Wystarczy po prostu użyć przycisku na tyle urządzenia w celu przełączenia odpowiedniego trybu RX (odbiornik) lub TX (nadajnik).

Przykłady użycia:

 1. W trybie odbiornika (RX) można przesyłać muzykę do MB20 przez Bluetooth z dowolnego kompatybilnego urządzenia z funkcją przesyłania strumieniowego Bluetooth a następnie ten sygnał może być odtwarzany przez system McIntosh (lub inne urządzenia), za pomocą złącz analogowych.
 2. W trybie nadajnika (TX) można przesyłać muzykę z MB20 do dowolnego urządzenia, które może odbierać dźwięk przesyłany strumieniowo przez Bluetooth. W tej konfiguracji można przesyłać strumieniowo muzykę zapisaną na nośnikach fizycznych, takich jak płyty CD lub płyty winylowe, do bezprzewodowych słuchawek Bluetooth lub bezprzewodowych głośników Bluetooth.
 3. Jeśli użytkownik posiada w domu więcej niż jeden system audio i które znajdują się w różnych pomieszczeniach, użytkownik może podłączyć po sztuce MB20 do każdego z tych systemów a następnie ustawić jeden z nich w tryb nadajnika, a drugi w tryb odbiornika. Następnie można przesyłać strumieniowo muzykę zapisaną na nośniku fizycznym, takim jak odtwarzacz CD lub gramofon, z jednego systemu do drugiego systemu w tym samym domu ale innym pomieszczeniu. Lub również jeśli użytkownik potrzebuje wysokowydajnego łącza audio z jednej części domu do drugiej, ale poprowadzenie kabli nie jest możliwe, wtedy dwa bezprzewodowo połączone MB20 mogą stworzyć w pełni bezprzewodowy most kodujący/dekodujący.

MB20 jest dostępny w czarnej, niestandardowej aluminiowej obudowie z czarnym szklanym panelem górnym, który pasuje do każdego systemu McIntosh. MB20 będzie również działać z dowolnym domowym systemem audio firmy innej niż McIntosh, musi mieć tylko odpowiednie wejścia i wyjścia audio. MB20 Zawiera ładowarkę do np. montażu na ścianie z przejściówkami do niektórych z najpopularniejszych gniazdek używanych na całym świecie (w tym do użytku w Polsce).

Specyfikacja techniczna McIntosh MB20:

 • Współczynnik zawartości harmonicznych (THD): 0,005%
 • Pasmo przenoszenia (Mierzone przy +/- 0,5dB): 20Hz do 20kHz
 • Maksymalna napięcie wyjściowe (zbalansowane/niezbalansowane): 5V / 2.5 V RMS
 • Stosunek sygnału do szumu (SNR): >100dB
 • Impedancja wejściowa: Minimalne obciążenie 500 omów

Dostępne połączenia:

 • Wejście analogowe zbalansowane (2XLR): 1
 • Wyjście analogowe zbalansowane (2XLR): 1
 • Wejście analogowe niezbalansowane (2RCA) 1
 • Wyjście analogowe niezbalansowane (2RCA) 1
 • Cyfrowe wejście coaxialne: 1
 • Cyfrowe wyjście coaxialne: 1
 • Cyfrowe wejście optyczne (Toslink): 1
 • Cyfrowe wyjście optyczne (Toslink): 1
 • Połączenie bezprzewodowe: Bluetooth

Specyfikacje dźwięku cyfrowego:

 • Format wejścia cyfrowego: PCM
 • Częstotliwość próbkowania wejścia cyfrowego: Do 24-bitów/192 kHz
 • Format wyjścia cyfrowego: 24-bitowy/96kHz
 • Częstotliwość próbkowania wyjścia cyfrowego: 96kHz

Waga i wymiary:

 • Wymiary MB20 (Szerokość x Wysokość x Głębokość): 24 cm x 6,35 cm (antena w pozycji pionowej dodaje dodatkowe 3,43 cm x 10,01 cm
 • Waga MB20: 1,2 kg
 • Waga MB20 z kartonem wysyłkowym: 1,6 kg