Weiss Engineering

Weiss Engineering

Witamy w Weiss Engineering.

Weiss produkuje cyfrowy i analogowy sprzęt audio dla ludzi świadomych jakości. Oczekuj nie mniej niż doskonałości w projektowaniu, ergonomii i jakości dźwięku. Zobowiązaniem Weiss Engineering jest dostarczanie najnowocześniejszego sprzętu audio zarówno do studiów muzycznych, jak i dla najbardziej wymagających klientów indywidualnych. Daniel Weiss otrzymał w 2021 roku nagrodę Technical Grammy! 

Historia firmy

Daniel Weiss rozpoczął swoją karierę zawodową w 1979 roku, kiedy dołączył do Willi Studer AG w Szwajcarii jako inżynier elektronik. W Studerze przez pięć lat pracował w laboratorium dźwięku cyfrowego. Jego praca obejmowała zaprojektowanie konwertera częstotliwości próbkowania oraz elektroniki do cyfrowego przetwarzania sygnału dla cyfrowych rejestratorów dźwięku.

W 1985 roku Daniel Weiss założył firmę „Weiss Engineering Ltd.”. Firma od początku koncentrowała się na projektowaniu i produkcji cyfrowego sprzętu audio dla Studiów Masteringowych. Studio masteringowe to miejsce, w którym nagranie otrzymuje ostateczne szlify w celu uzyskania optymalnej jakości artystycznej, muzycznej i dźwiękowej. Modułowy system z serii 102 był pierwszą linią produktów i był sprzedawany na całym świecie za pośrednictwem firmy Harmonia Mundi Acustica w Niemczech. Nawet dzisiaj ten system jest wciąż aktualny (24 Bit/96 kHz). Jedna z największych konfiguracji systemu z serii 102 została wykorzystana w Sony Music w Nowym Jorku w postaci cyfrowej konsoli mikserskiej IBIS. Sony używało go do miksowania nagrań muzyki klasycznej.

Na początku lat dziewięćdziesiątych wypuszczono serię sprzętu o nazwie Weiss Gambit. Składała się z samodzielnych jednostek, takich jak Equalizer, Dynamics Processor, De-Noiser/De-Clicker, przetwornik A/D, przetwornik D/A, konwerter częstotliwości próbkowania itp. Seria Gambit wyniosła ergonomię użytkowania i jakość dźwięku na nowy poziom. Zastosowano 40-bitowe procesory zmiennoprzecinkowe i częstotliwości próbkowania do 96 kHz. Weiss Engineering jest uznawany za wiodącą firmę, jeśli chodzi o przetwarzanie sygnałów do masteringu. Całkiem prawdopodobne, że wiele płyt z twojej kolekcji zostało zmasterowanych przy użyciu sprzętu firmy Weiss.

Począwszy od 2000 roku Weiss Engineering zaprojektował serię produktów dedykowanych na rynek High-End Hi-Fi. Dzięki swojemu doświadczeniu w projektowaniu najwyższej jakości sprzętu audio dla najbardziej wymagających profesjonalistów, inżynierów masteringu, wydawało się, że takie posunięcie okaże się naturalnym posunięciem. Przetwornik cyfrowo- analogowy MEDEA oraz transport JASON CD były pierwszymi z tej linii. Później wprowadzono do oferty przetwornik cyfrowo - analogowy DAC202 Firewire oraz interfejsy Firewire INT202 i INT203. 

Kolejny produkt, odtwarzacz sieciowy MAN301, pokazał zaangażowanie w najnowocześniejszą technologię sprzętową/programową dla przyszłości audiofilskiego odtwarzania dźwięku.

Obecnie Weiss Engineering oferuje kolejną generację przetworników DAC501/502 w wersji Mk2 oznaczonych kodem "4-ch". Jakość reprodukcji dźwięku oferowana przez te produkty może konkurować z najlepszymi rozwiązaniami firm konkurencyjnych, natomiast pod względem nowoczesności oferowanych funkcji użytkowych oraz zestawu wbudowanych algorytmów DSP modyfikujących brzmienie, modele DAC 502/502 4-ch przewyższają wszelką konkurencję.


„Wszyscy podziwialiśmy, jak wspaniale twój sprzęt otwiera muzykę. Oba produkty to nieocenione atuty dla wyjątkowego brzmienia mojej płyty. Jestem tak szczęśliwy, że mam okazję wykorzystać je w tym projekcie o pokoju poprzez globalną współpracę. Dziękuję, że jesteś częścią tej wielkiej wizji na przyszłość”.

Herbie Hancock - wielokrotnie nagradzany nagrodą Grammy artysta i pionier muzyczny, komentujący przetworniki A/D i D/A Weiss Engineering.

„Używam Weiss ADC2 od wielu lat do śledzenia wokali. Uwielbiam to urządzenie, jest niesamowicie wszechstronne, mierniki i ergonomia są doskonałe. Podoba mi się to, że mogę zmienić kalibrację wejścia błyskawicznie za pomocą pokrętła.
ADC2 przechwytuje wszystkie subtelne szczegóły wykonawcy i łańcucha nagrywania, jest przejrzysty z wysokiej klasy wykończeniem dźwięku Weiss.”

Francois Lalonde - producent wokalny / Inżynier nagrywania i miksu dla Celine Dion

Weiss Engineering HELIOS DAC

Weiss Engineering HELIOS DAC

Przetwornik cyfrowo-analogowy klasy hi-end
109 690,00 zł / Sztuka
Weiss Engineering DAC502-4ch

Weiss Engineering DAC502-4ch

Strumieniowy przetwornik cyfrowo analogowy
58 660,00 zł / Sztuka
Weiss Engineering DAC501-4ch

Weiss Engineering DAC501-4ch

Strumieniowy przetwornik cyfrowo analogowy
52 960,00 zł / Sztuka
Weiss Engineering DAC205

Weiss Engineering DAC205

Przetwornik cyfrowo-analogowy
12 440,00 zł / Sztuka
Weiss Engineering DAC204

Weiss Engineering DAC204

Przetwornik cyfrowo-analogowy z konwerterem formatów
15 990,00 zł / Sztuka