Panele akustyczne
Początkowo opracowane pod kątem wykorzystania w studiach nagraniowych, Panele Akustyczne UEF są wykorzystywane przez inżynierów dźwięku nagrodzonych prestiżowymi nagrodami Grammy Awards.
Panele Akustyczne UEF nie wytłumiają wnętrza w tradycyjny sposób, więc nie będą wpływać na zdolność systemów muzycznych do tworzenia holograficznej sceny dźwiękowej. Dzięki nim, słuchacze doświadczą niewiarygodnej czystości i realizmu brzmienia, jakie nie są do uzyskania dzięki jakimkolwiek innym urządzeniom służącym do adaptacji pomieszczeń odsłuchowych, ani urządzeniom opartym na procesorze DSP.
Panele mogą funkcjonować jako samodzielne urządzenie lub działać w połączeniu z equalizerem częstotliwościowym FEQ, albo systemem Atmosphere.
Nie należy używać noża w celu otwarcia wewnętrznego opakowania zawierającego ramki – mogą one ulec uszkodzeniu. Podczas montażu paneli należy stosować dołączone rękawiczki, aby nie pozostawić odcisków palców. Widoczne odciski palców spowodują utratę możliwości zwrotu paneli w ciągu 30 dni.
W celu tymczasowego rozmieszczenia i przetestowania paneli, należy wykorzystać dołączone pianki samoprzylepne. Przemyć ścianę alkoholem lub środkiem odtłuszczającym. Usunąć ochronną warstwę z dwóch pianek samoprzylepnych i przykleić je dociskając mocno w każdym z górnych rogów brązowej listwy stanowiącej tylną część panelu. Usunąć warstwę ochronną z drugiej części pianek i przykleić panel do ściany, przytrzymując go przez 10-20 sekund. Upewnić się, że panele są solidnie przymocowane do ściany. Nie należy przytwierdzać i usuwać pianek samoprzylepnych więcej niż dwa razy, gdyż nie będą w stanie utrzymać paneli na ścianie.
Nie należy wykorzystywać pianek w celu przymocowania paneli na stałe, gdyż po pewnym czasie odkleją się od ściany i spowodują ich uszkodzenie.
Kiedy już ustalimy właściwą pozycję montażu, należy wykorzystać w tym celu dołączone gwoździe lub inny trwały sposób (np. haczyki mocujące).
Nie należy stosować płynnych środków czyszczących, gdyż mogą one uszkodzić powierzchnię paneli. Zaleca się wykorzystanie sprężonego powietrza, miękkiego pędzelka lub miotełki do odkurzania.
Poziom pierwszy: 1 panel umieszczamy centralnie na przedniej ścianie, na wysokości około 120-150 cm nad podłogą. 2 i 3 panel umieszczamy po lewej i po prawej stronie przedniej ściany, na wysokości 90-120 cm nad podłogą, w odległości 30 cm od ścian bocznych. 4 panel umieszczamy centralnie na tylnej ścianie, na wysokości około 150-180 cm nad podłogą.
Poziom drugi: 1 i 2 panel umieszczamy po lewej i po prawej stronie przedniej ściany, na wysokości około 150-180 cm nad podłogą w taki sposób, aby dotykały lub były lekko odsunięte od ściany bocznej. 3 i 4 panel umieszczamy na lewej i na prawej ścianie, w połowie odległości pomiędzy głośnikami, a pozycją odsłuchową, na wysokości około 120-150 nad podłogą.
Poziom trzeci: 1 i 2 panel umieszczamy na tylnej ścianie, na wysokości około 180-210 cm nad podłogą w taki sposób, aby dotykały lub były lekko odsunięte od ściany bocznej. 3 i 4 panel umieszczamy na lewej i na prawej ścianie, tuż za pozycją odsłuchową, na wysokości 90-120 cm nad podłogą. |
4 panele do 20 krążków
Kolor Żółty = Poziom 2 (5 krążków) Kolor Pomarańczowy = Poziom 3 ( 5 krążków) Kolor Niebieski = Poziom 4 ( 5 krążków) |
|
8 paneli – do 20 krążkówKolor Zielony = Poziom 1 ( 5 krążków) Kolor Żółty = Poziom 2 (5 krążków) Kolor Pomarańczowy = Poziom 3 ( 5 krążków) Kolor Niebieski = Poziom 4 ( 5 krążków) |
|
12 paneli– do 20 krążkówKolor Zielony = Poziom 1 ( 5 krążków) Kolor Żółty = Poziom 2 (5 krążków) Kolor Pomarańczowy = Poziom 3 ( 5 krążków) Kolor Niebieski = Poziom 4 ( 5 krążków) |