Każde dodatkowe 0.25m +660zł.
jakości w swojej klasie dzięki unikalnemu projektowi, ręcznemu montażowi i wykorzystaniu opatentowanych technologii. Najważniejszą zaletą przewodu Sigma USB jest zastosowanie do jego budowy kosztownego, tkanego ze srebra ekranu, który pokrywają 100% powierzchni przewodu. Ekran ten eliminuje sygnał od szumu tworzonego przez bliskie źródła.
Opracowany przez firmę Shunyata Research proces technologiczny nazwany PMZ [Precision Matched Z] eliminuje w przewodnikach zaburzenia przepływu sygnału, które mogłyby prowadzić do zniekształceń brzmienia. Przewód SR Sigma USB zbudowany jest z najlepszego srebrnego przewodnika CCC oraz dielektryka FEP, co dodatkowo zmniejsza poziom zniekształceń. Przewód Sigma USB po raz pierwszy korzysta z opatentowanej technologii TAP [Transverse Axial Polarizer – polaryzacji w osi poprzecznej], która poprzez redukcję poziomu indukcji wpływa na zachowanie timingu sygnału. Co więcej, konektory przewodu Sigma USB są mocowane ręcznie w sposób eliminujący zniekształcenia powstające na granicy przewód/konektor charakterystyczne dla innych przewodów USB.
Projekt przewodu Sigma USB oraz zaawansowana technologia materiałowa wykorzystana do jego budowy pozwalają osiągnąć poziom brzmienia porównywalny do przewodów kosztujących nawet trzy razy więcej. Łatwo zrozumieć, dlaczego jego recenzje są tak entuzjastyczne.
Technologia TAP eliminuje zniekształcenia wynikające z polaryzacji elektromagnetycznej. Przewód cyfrowy SR Sigma USB zbudowany jest z przewodników PMZ. Nici sygnałowe i zasilające są dokładnie izolowane, co zmniejsza wrażliwość przewodu na szumy. Każdy przewód Sigma USB jest tworzony ręcznie.
Standardowa długość przewodu to 1,5m.
KPIP - Kinetic Phase Inversion Process – technologia kinetycznej inwersji fazy została opracowana przez Caelina Gabriela po latach badań zjawisk w rodzaju wygrzewania przewodów, kierunkowości przewodników oraz wpływu na nie bardzo niskich temperatur. Wykrył on, że zarówno wygrzewanie jak i obróbka kriogeniczna modyfikują jedynie wybrane aspekty budowy/działania przewodnika. Po zdiagnozowaniu przyczyny takiego ‘niepełnego’ wpływu obu metod na gotowy przewód, możliwe stało się opracowanie technologii [i maszyny] w pełni eliminującej konieczność wygrzewania przewodów i poddawania ich obróbce kriogenicznej
TAP – Transverse Axial Polarizer – poprzeczny polaryzator osiowy, to urządzenie wchodzące w interakcję z polem elektromagnetycznym generowanym przez sygnał płynący przez przewód. Blokuje on fale o przebiegu wzdłużnym, przepuszcza fale poprzeczne. Modyfikacja zachowania pola elektromagnetycznego otaczającego przewód poprawia jakość brzmienia. Efekt można porównać do działania przeciwsłonecznych okularów polaryzacyjnych, które wyraźnie poprawiają jakość widzenia. Korekcja mikrozniekształceń polaryzacyjnych eliminuje to, co możemy nazwać brzmieniową mgłą. Technologia TAP została zgłoszona do opatentowania.
Przewody cyfrowe Shunyata Research produkowane są z wykorzystaniem koncepcji Precision Matched Z [PMZ], precyzyjnego dopasowania impedancji. Polega ona na ograniczeniu do maksymalnego minimum tolerancji produkcyjnych w zakresie powierzchni przewodników, izolacji dielektrykiem, budowy ekranu. Aby to osiągnąć, urządzenia nawijające przewody, izolację i ekran pracują z jedną czwartą normalnej prędkości. Rezultatem jest lepsza jakość osiągana przez redukcję wewnętrznego jittera sygnału.[Uwaga: Z – oznacza impedancję]
Przewód: |
|
Zakończenie: |
|