JBL

JBL

Przed JBL było J.B.L - James Bullough Lansing. Depresyjno - maniakalny geniusz, ogarnięty obsesją. Lansing wynalazł praktycznie wszystko, co mógł, nawet swoje własne nazwisko.

Urodził się jako James Martini w 14 stycznia 1902 roku w Macoupin County w stanie Illinois, jako syn Henry'ego Martini i i Grace Erbs Martini. Macoupin County leży na północ od St. Louis i jest osadą rolniczo - górniczą. Henry Martini był inżynierem górnictwa.

Jego syn (dziewiąty z czternastu dzieci Martinich) był podobny. Inżynieria i budowa maszyn fascynowały młodego Jamesa. Mówi się, że w wieku 12 lat zbudował mały nadajnik, który miał sygnał na tyle silny, żeby zakłócić lokalną stację radiową.

James uczęszczał do gimnazjum i szkoły średniej w Springfield w stanie Illinois. Pobierał również nauki w szkole małego biznesu, ale nigdy nie uzyskał formalnego tytułu naukowego z inżynierii. Jako młody człowiek przyjął dodatkowe nazwisko Bullough (pochodzące od rodziny, którą znał jako nastolatek) oraz - z powodów, które zdają się ginąć w czasie - zmienił nazwisko na Lansing.

Wczesne lata dwudzieste spędził, pracując jako mechanik samochodowy. Po śmierci matki, w 1924 roku, Lansing przeniósł się do Salt Lake City. Najwyraźniej miasto dało sporo do zrobienia ambitnemu, nakręconego młodego człowieka, który znał i lubił pracę z urządzeniami elektrycznymi i Lansing został inżynierem w lokalnej stacji radiowej.

On jednak chciał więcej. Niedługo po przybyciu do Salt Lake City założył Lansing Manufacturing Company produkującą głośniki radiowe. Wkrótce potem poznał biznesmena o nazwisku Ken Decker, który zajął się finansami i marketingiem. Lansing skupił się na technologii.

Centrum produkcji elektronicznej południowego zachodu nie było jednak Salt Lake City, ale Los Angeles. Lansing przeniósł tam swoją firmę na początku 1927 roku.

Nowości
Under Armour JBL Headphones Wireless OUTLET

Under Armour JBL Headphones Wireless OUTLET

Słuchawki bezprzewodowe douszne, stan bardzo dobry
450,00 zł / sztuka
Nowości
JBL Inspire 700 OUTLET

JBL Inspire 700 OUTLET

Słuchawki douszne bezprzewodowe, stan dobry
120,00 zł / sztuka