Grand Prix Audio

Grand Prix Audio

Grand Prix Audio, założone w kwietniu 2000, wprowadziło najbardziej zaawansowaną technologię wyścigów samochodowych do świata high-end audio. Powiązania pomiędzy samochodami wyścigowymi a sprzętem audio są subtelne, jednak dość znaczące. Stworzenie najlepszych w swojej klasie wyścigówek wymaga zaawansowanej inżynierii, wybitnego poziomu projektowania i zachowania niezwykle ścisłej tolerancji. Chociaż w przypadku sprzętu audio nie wchodzi w grę zagrożenie życia ludzkiego, to obie dziedziny stawiają podobne wymogi technologiczne. Kiedy uzyskanie optymalnego dźwięku jest maksymalnym wyzwaniem, zaawansowana inżynieria dostarcza odpowiednich rozwiązań.

W przypadku każdego z produktów – gramofonów, systemów izolacyjnych, czy akcesoriów – dział projektowy Grand Prix Audio rozpoczyna od zera, z założeniem osiągnięcia jak najwyższej autentyczności dźwięku. W powstającym od podstaw projekcie firma wykorzystuje najbardziej zaawansowaną, dostępną technologię. Każdy element całości jest skrupulatnie analizowany i następnie wybiera się najlepsze materiały do jego realizacji. Później każda część z osobna jest projektowana i wykonywana na miejscu. W efekcie uzyskuje się projekt doskonały, a przy tym wybitną jakość akustyczną urządzenia, która wyznacza na nowo standardy dla przemysłu audio, a z drugiej strony wzbogaca wrażenia odsłuchowe użytkownika.

Grand Prix Audio szczyci się wykorzystaniem samodzielnie projektowanych części, jak również przemyślanym wykorzystaniem materiałów takich, jak polimery, metale i kompozyty. Firmowe urządzenia i projekty charakteryzują się tak zaawansowanymi rozwiązaniami, że ich opatentowanie mija się z celem, gdyż skopiowanie ich przez innych producentów jest praktycznie niewykonalne. Co więcej, firma twierdzi, że nie istnieją na rynku materiały, ani odpowiednia myśl projektowa, które pozwoliłyby podobne urządzenie stworzyć bez potrojenia kosztów produkcji. Klient otrzymuje produkt wykonany przy użyciu najwyższej jakości materiałów, charakteryzujący się niezrównanymi rozwiązaniami technologicznymi i wyjątkową wartością brzmieniową.

Grand Prix Audio słynie z wyjątkowego wyglądu swoich urządzeń, jak również z wysokiej jakości spasowania elementów oraz doskonałego wykończenia całości produktu. Piękna estetyka stanowi miły dodatek do technicznej doskonałości. Wykorzystywane przez firmę materiały i założenia projektowe, są oparte na udowodnionej w 100% jakości działania – nie ma tu miejsca na akceptowanie produktów popularnie wykorzystywanych, czy aktualnie modnych na rynku. Dodatkowo, wszystkie urządzenia są produkowane w USA i w całości odpowiadają standardom produkcyjnym, wymaganym przez amerykańskie prawo. Produkty Grand Prix Audio nigdy nie będą podobne do urządzeń innych producentów, chyba że w przyszłości firmy konkurencyjne dorównają tak zaawansowanej jakości wykonania.

Nowości
Grand Prix Audio Parabolica

Grand Prix Audio Parabolica

Gramofon
112 750,00 zł / sztuka
Nowości
Grand Prix Audio Monaco v3

Grand Prix Audio Monaco v3

Gramofon
266 500,00 zł / sztuka