Gramofony

Gramofony

Gramofony (adaptery analgowe)to urządzenia do odtwarzania dźwięku zapisanego na płytach gramofonowych. Pierwsze konstrukcje gramofonowe pojawiły się jeszcze w XIX w. i w następnych latach zyskały na jeszcze większej popularności. Dla wielu melomanów posiadanie gramofonu stanowi pewnego rodzaju fundament. W świecie przesyconym sygnałem cyfrowym, powrót do korzeni i odsłuch dźwięku analogowego, pełnego głębi i wyrazistego brzmienia stanowi czystą przyjemność dla naszego ucha.

O czym warto wiedzieć przy wyborze gramofonu? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli gramofonów, które różnią się między sobą stylistyką: modele retro, które dodatkowo wyposażone są w tubę pełniącą rolę głośnika oraz nowoczesne prototypy. Przed zakupem warto się zastanowić, czy chcemy manualnie obsługiwać gramofon, ustawiając płytę na talerzu z napędem, a następnie opuszamy ramię i ustawiając igłę na wybranym obszarze płyty. W modelach półautomatycznych stawiamy na kompromis, z jednej strony urządzenie można obsługiwać manualnie, ale w tym przypadku ramię gramofonu po audycji zostanie automatycznie przeniesione z powrotem na stopkę za pomocą mechanizmu „Auto-Return”.

W gramofonach automatycznych znajdziemy dodatkową funkcję „Auto-start”, która automatycznie przechodzi do trybu odtwarzania płyty.

Gramofony, podobnie jak inne urządzenia audio i stereo wymagają dodatkowego wyposażenia takich jak: wkładka, igła, ramię czy przedwzmacniacz.

EMM Labs DS-EQ1

EMM Labs DS-EQ1

Korektor optyczny dla wkładek
69 900,00 zł