Chord Signature XL Speaker

Przewód głośnikowy

  • Producent: CHORD COMPANY
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 8 199,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Signature XL jest najnowszą wersją jednego z naszych najdłużej produkowanych (i powszechnie docenianych) produktów. Oryginalny Signature był naszym pierwszym ekranowanym kablem głośnikowym (2004) i był dużym krokiem w przód, jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Był to także największy, najmniej giętki i najbardziej otwarty na górze pasma kabel, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Przewodnikiem była beztlenowa miedź, izolacją spieniony gazem polietylen, ekranowanie było trójwarstwowym połączeniem plecionki i folii, skutecznym dla wysokich częstotliwości, a płaszcz zewnętrzny wykonany był z elastycznego polietylenu. Kabel był na tyle giętki, aby można go było użyć w systemie. Nie musieliśmy wysyłać żadnych komunikatów prasowych ani prosić o recenzje, bo wieść o nim podawana była z ust do ust tak szybko, że przez pewien czas istniała lista oczekujących.

Konstrukcja kabla pozostała niezmieniona przez około dziesięć lat, dopóki nie mogliśmy zastosować lepszych technik i materiałów, takich jak bardziej efektywne ekranowanie, posrebrzane przewodniki i izolacja PTFE, które zapewniłyby bardziej neutralną charakterystykę tonalną i lepsze oddanie szczegółów, dynamiki i barwy. Tak narodził się kabel Signature Reference.

Signature Reference, podobnie jak większość naszych kabli, korzystał z izolacji PTFE (często nazywanej Teflonem), który do momentu pojawienia się Taylonu był dla nas materiałem „pierwszego wyboru”. Chociaż był drogi, oferował najlepszą jakość brzmienia.

Technologia materiałowa stale się rozwija i ulepsza, a obecnie dostępne są ciekawe alternatywy dla PTFE. Podczas gdy wysoki koszt Taylonu uniemożliwia nam stosowanie go w serii Signature, udało nam się w jego miejsce znaleźć odpowiednią rodzinę materiałów izolacyjnych znanych jako XLPE (usieciowany polietylen). Jedna wersja tego materiału wyglądała szczególnie interesująco, a po testach odsłuchowych okazała się wyraźnie lepsza niż PTFE w Signature Reference.

Każdy zestaw kabli głośnikowych Signature XL jest budowany na zamówienie i zakończony w naszej brytyjskiej fabryce za pomocą wtyków bananowych 4 mm ChordOhmic lub gniazd widełkowych ChordOhmic. Dostępne w kombinacjach kolorów czerwony/czarny lub cały czarny.

Wszystkie te zmiany razem to znaczący krok naprzód w reprodukcji muzyki w tym przedziale cenowym – ale nie musicie wierzyć nam na słowo. Poproście o odsłuch u najbliższego sprzedawcy firmy Chord Company i przekonajcie się sami, co ten kabel może przynieść do waszego systemu i ulubionych nagrań.