Cambridge Audio EDGE M - końcówka mocy NOWOŚĆ

  • 22 190,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Monofoniczna końcówka mocy Cambridge Audio Edge M

Odkryj muzykę na nowo dzięki Edge
Edge M to nasz najbardziej precyzyjny wzmacniacz mocy typu monoblock – zapewnia taką samą spójność rytmiczną i głębię jak pozostałe produkty z serii Edge, ale z dodatkowym zapasem mocy wystarczającym do zasilania nawet najbardziej wymagających głośników.

Moc odtwarzania
Para wzmacniaczy mocy Edge M Monoblock posiada zapas mocy wystarczający do zasilania nawet najbardziej wymagających głośników, zapewniając wyrazistość i czystość. Ponieważ wszystkie wzmacniacze Edge M są w pełni zrównoważone od wejścia do wyjścia, nie występują w nich hałaśliwe zakłócenia i są w stanie odtwarzać muzykę dokładnie tak, jak życzyłby sobie artysta – nic nie dodając, nic nie ujmując – bez względu na głośność.

Siła i finezja
Para wzmacniaczy Edge M zapewnia ogromną moc przy jednoczesnej wyjątkowej precyzji. Głęboki i czysty dźwięk jest finezyjnie zrównoważony, co słychać w każdej nucie. System Edge stworzyliśmy, słuchając uważnie każdego komponentu i kierując się nie ceną czy specyfikacjami, ale wybierając wyłącznie te, które zrobiły na nas największe wrażenie. Efektem jest wzmacniacz mocy przywracający do życia oryginalne nagranie w sposób zupełnie wyjątkowy.

Bez zbędnych dodatków
Pomimo minimalistycznego wyglądu zewnętrznego, Edge M zawiera w swym wnętrzu niezwykle skomplikowane rozwiązania inżynierii dźwięku. Aby usunąć bariery pomiędzy słuchaczem a muzyką, staraliśmy się ograniczyć do minimum liczbę komponentów na ścieżce sygnału. Dzięki temu Edge M wierniej odtwarza oryginalne nagrania, wydobywając niedostrzegalne wcześniej detale, trójwymiarowy dźwięk o niebywałym stopniowaniu i skupieniu.

Więcej muzycznych detali
Byliśmy pionierami w użyciu toroidalnych transformatorów zwiększających wydajność wzmacniaczy. W serii Edge poszliśmy o krok dalej, stosując układ symetryczny z dwoma transformatorami nawiniętymi w przeciwnych kierunkach. Likwiduje to zakłócenia elektromagnetyczne, a jednocześnie zapewnia wyjątkową moc i jednolitą tonalność, niezależnie od poziomu głośności.

Moc bez zniekształceń i bez wysiłku
Użycie standardowego wzmacniacza klasy A, ze względu na jego niską wydajność, nie było możliwe w Edge M. Zamiast tego do tradycyjnej klasy AB dodano bias, zmniejszając tym samym zniekształcenia do absolutnego minimum. Ta wyjątkowa konfiguracja wytwarza również mniej ciepła, zwiększając znacznie wydajność systemu.

Idealny zestaw
Urządzenia z serii Edge zostały zaprojektowane do harmonijnej współpracy. Aby stworzyć system o niepowtarzalnym dźwięku i wyglądzie wystarczy połączyć dwa urządzenia Edge M z wszechstronnym przedwzmacniaczem i odtwarzaczem plików Edge NQ.

Specyfikacja techniczna:
- Moc wyjściowa ciągła (<1% THD+N) 200 W RMS przy 8 omach, 350 W RMS przy 4 omach
- Współczynnik THD (nieważony) <0,002%/1 kHz przy pełnej mocy (8 omów); 0,02%/20 Hz-20 kHz przy pełnej mocy (8 omów)
- Pasmo przenoszenia (przy 8 Ohmach) <3Hz – >80 kHz +/-1 dB
- Stosunek sygnał/szum (1 W/8 Ohm) >93 dB
- Stosunek sygnał/szum (pełna moc) >115 dB
- Wzmocnienie 28 dB (RCA)/ 22 dB (XLR)
- Czułość wejściowa 1,7 V RMS (RCA) / 3,4 V RMS (XLR)
- Impedancja wejściowa zbalansowane 100 kiloomów, niezbalansowane 47 kiloomów
- Wejścia: Zbalansowane, niezbalansowane
- Wyjścia: Głośnikowe, wyjście równoległe (zbalansowane, niezbalansowane)
- Maksymalny pobór mocy 1000 W
- Pobór mocy w trybie czuwania <0,5 W
- Wymiary 150 x 460 x 405 mm
- Waga 23,6 kg