Magico S3 2023

Magico S3 2023 - nowość - wolnostojąca kolumna głośnikowa

  • Producent: Magico
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 259 000,00 zł
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Flagowy głośnik Magico, niezrównany M9, był w równym stopniu wyczynem inżynieryjnym, co gotowym produktem. Wydestylowana wiedza i postęp technologiczny uzyskany podczas opracowywania M9 zostały zastosowane w nowym S3, który czerpie korzyści z tych monumentalnych wysiłków. Dzięki najnowocześniejszym możliwościom badawczo-rozwojowym postanowiliśmy przeprojektować głośnik S3 Mk II, aby uzyskać słyszalną poprawę każdego parametru. Dzięki nowej obudowie, przetwornikom i systemowi sprzęgającemu S3 osiąga znacznie więcej niż zakładał początkowy projekt. Strona 1 z 6 Technologie i techniki konstrukcyjne zastosowane w nowym S3 zapewniają czystość dźwięku i mierzoną wydajność, która przerosła nasze oczekiwania. Nowy Magico S3 przekracza granice wydajności dla głośnika w swojej klasie.

 

Nowy S3 ma wygląd, który jest jednocześnie wyrafinowany i wzmocniony. Dzięki nowo zaprojektowanej obudowie złożonej z czterech oddzielnych paneli z wytłaczanego aluminium o grubości od 1/2 cala do 2 cali, obudowa S3 jest co najmniej ambitna. Każdy panel, w tym przednia ścianka, jest starannie obrabiany, aby uzyskać całkowity obwód bez krawędzi. Masywna, obrabiana maszynowo płyta górna jest zakrzywiona i ma nachylenie w górę, aby zminimalizować dyfrakcję obudowy i rozbić pionowe fale stojące. Grubsza i solidniejsza płyta bazowa obejmuje nowo zaprojektowany 3-punktowy system podpór z nową konstrukcją nóżek, która obniża środek ciężkości głośnika i zwiększa ogólną stabilność, co skutkuje niższym poziomem szumów i zwiększoną dynamiką. Nowy wewnętrzny system interferometrii laserowej 3D firmy Magico mierzy każdy panel obudowy S3, do 1000 punktów na bok i oblicza łączny rezonans SPL całej obudowy. Ta bardzo dokładna analiza pozwala nam porównać wkład rezonansu obudowy w stosunku do mocy akustycznej przetworników i strategicznie zastosować wewnętrzne techniki usztywniające i tłumiące, aby zoptymalizować ogólną wydajność dźwięku S3 w jego gotowej formie. Nowa obudowa S3 jest o 30% cichsza niż jej poprzedniczka.

 

Klippel Near-Field-Scanner (NFS) wykorzystuje pojedynczy mikrofon, który obraca się wokół obudowy głośnika zawieszonej na wolnym powietrzu. Mikrofon najpierw analizuje przestrzeń otoczenia, a następnie wykonuje w pełni zautomatyzowane pomiary akustyczne 3D (w osi i poza osią) w minimalnym czasie, bez potrzeby stosowania komory bezechowej. Następnie oblicza się sferę punktów pomiarowych o średnicy 360 dgeree, odejmując od równania początkowe pomiary pomieszczenia. Klippel Near-Field-Scanner dostarcza Magico bezprecedensowych, bardzo dokładnych danych i pozwala nam przewidzieć odbicia w pomieszczeniu i reakcję każdego głośnika w standardowym środowisku pokoju odsłuchowego. Nowa S3 odniosła ogromne korzyści z tej bezkompromisowej inwestycji w technologię pomiarową. Rezultatem jest głośnik z wyraźną przewagą techniczną, która zapewnia niezrównaną jakość dźwięku.

 

Trzy lata badań inżynierskich zaowocowały nową generacją konstrukcji obudów przetworników, które zapewniają ulepszone parametry mechaniczne i akustyczne. Nowe profile obudowy zostały opracowane dla przetworników średniotonowych i basowych S3, co skutkuje idealną sztywnością i właściwościami tłumiącymi, aby zminimalizować wpływ akustyczny poprzez redukcję trybów rezonansowych przy jednoczesnej maksymalizacji przepływu powietrza. Żaden aspekt projektu S3 nie został pozostawiony przypadkowi. Zaangażowanie Magico w wykorzystanie zasobów badawczo-rozwojowych w celu uzyskania najlepszych parametrów akustycznych jest niezrównane.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GŁOŚNIKÓW WYSOKOTONOWYCH: Korzystając z kluczowych elementów platformy głośnika wysokotonowego M9, nowo zaprojektowany głośnik wysokotonowy S3 ma osławioną berylową membranę Magico 28 mm pokrytą diamentem. Zoptymalizowana geometria, stworzona przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi do modelowania analizy elementów skończonych, przybliża reprodukcję wysokich częstotliwości w S3 do perfekcji. Osiągnięto to poprzez umiejętne wykorzystanie właściwości fizycznych berylu, przybliżając głośnik wysokotonowy do teoretycznego ideału bez zwiększania ciężaru zwykle związanego z materiałem takim jak ciężar właściwy diamentu. Ta zastosowana technologia pozwoliła Magico zwiększyć średnicę kopułki z 26 mm do 28 mm, poprawiając wiele aspektów wydajności i umożliwiając jeszcze większą obsługę mocy i znikomo niskie zniekształcenia. W połączeniu z systemem silnika opartym na neodymie, nową, ulepszoną akustycznie komorą tylną i dostosowanym kształtem do integracji z zakrzywioną przednią ścianką, nowy głośnik wysokotonowy S3 rejestruje najniższe możliwe obecnie pomiary zniekształceń z przetwornika wysokiej częstotliwości. W połączeniu z jeszcze większą mocą głośnik wysokotonowy S3 jest technicznym i dźwiękowym cudem.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY PRZETWORNIKA ŚREDNIOTONOWEGO: 5-calowy przetwornik średniotonowy w S3 ma zaawansowany materiał stożkowy utworzony z aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu, umieszczonego z zewnętrznymi i wewnętrznymi warstwami grafenu i włókna węglowego. Umożliwia to szerszą charakterystykę dyspersji i skutkuje większą przezroczystością tonów średnich. Zaawansowany stożek jest wspierany przez niestandardowy zespół kosza i innowacyjną piankową ramkę, która pomaga osiągnąć idealną integrację membrany z otoczką, krótszy czas ustalania i imponująco niskie zniekształcenia. Całkowicie nowy podwieszany system silnika na bazie neodymu wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy, aby zapewnić superstabilizację pola magnetycznego, oraz nasadkę bieguna z czystej miedzi, która minimalizuje prądy wirowe i maksymalizuje wydajność. Ten rozwój technologii przetworników średniotonowych wyznacza nowe standardy mierzonych osiągów zarówno w dziedzinie częstotliwości, jak i czasu.

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY BASS DRIVER: Analiza Elementów Skończonych (FEA) zapewnia inżynierom Magico pojedynczą platformę do oceny właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Te skrupulatne testy pomagają zminimalizować zniekształcenia w dziedzinie częstotliwości i czasu. Przetwornik basowy S3 odniósł ogromne korzyści z tych zaawansowanych badań. 9-calowy przetwornik basowy w S3 jest wyposażony w udoskonaloną wersję membrany Graphene Nano-Tec firmy Magico. Grafen, sześciokątna siatka węgla, osiąga 50-krotnie większą wytrzymałość na rozciąganie niż stal wysokowęglowa. Nowa membrana jest uformowana przy użyciu aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu, umieszczonego pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi warstwami grafenu CF, które łączą się, aby osiągnąć najwyższy możliwy stosunek sztywności do masy, idealne właściwości tłumiące i wyjątkowo niskie zniekształcenia. Nowa jednostka basowa zawiera ponadgabarytowe komponenty, w tym 5-calową cewkę drgającą z czystego tytanu i ogromną miedzianą nasadkę z 1/2-calowym skokiem liniowym. Superstabilizowane pole magnetyczne umożliwia S3 reprodukcję wyjątkowo niskich tonów niskich (112 dB przy 50 Hz mierzonych z odległości 1 metra), przy zachowaniu bardzo niskich zniekształceń i indukcyjności poniżej 0,25 m. Nowy Magico S3: Wyższość techniczna osiągnięta dzięki bezkompromisowemu zaangażowaniu w najbardziej zaawansowane techniki badawczo-rozwojowe w branży. Rezultatem jest dźwiękowe arcydzieło, które zapewni więcej przyjemności słuchania, niż mogłoby się wydawać w tym przedziale cenowym.

 

SPECYFIKACJE
Uzupełnienie sterownika:
1,1-calowa berylowa kopułka MB5FP z powłoką diamentową (x1)
5-calowy przetwornik średniotonowy 8. generacji (x1)
9-calowy przetwornik basowy Gen 8 (x2)

Czułość: 88 dB

Impedancja: 4 omy

Pasmo przenoszenia:
24 Hz - 50 kHz

Zalecana moc minimalna:
50 watów

Wymiary:
44" wys. x 17" gł. x 12 szer. (17-calowy wysięgnik)
(112 cm x 43 cm x 30 cm)

Waga: 222 funty. (101 kg)