Magico M7

Nowość - wolnostojąca kolumna głośnikowa

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 6519
  • Producent: Magico
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 2 150 000,00 zł / para
  • para
  • Oblicz_raty_duckblue

Magico M7 to czterodrożna, sześciogłośnikowa kolumna podłogowa zdolna do zdumiewającej wydajności. Wyposażony w najnowszą technologię przetworników Magico, organicznie ukształtowaną obudowę z włókna węglowego i aluminium oraz najnowszą zwrotnicę Elliptical Symmetry Crossover, M7 jest ucieleśnieniem zaawansowanej inżynierii głośników.

M7 został wymyślony przez założyciela i dyrektora generalnego Alana Wolfa jako bardziej przystępna wersja półaktywnego M9. Zespół inżynierów Magico otrzymał zadanie stworzenia w pełni pasywnego głośnika M7, zapewniającego jakość dźwięku nigdy wcześniej nieosiągalną w głośniku tej wielkości. Magico wykorzystało takie narzędzia, jak skaner bliskiego pola Klippel i laserowy wibrometr dopplerowski Polytec, a także wiele innych zaawansowanych narzędzi, a także dwadzieścia lat doświadczenia w projektowaniu, tworząc najbardziej zaawansowane głośniki w branży. Wynik projektu rozwojowego M7 zadziwił inżynierów Magico. W końcowej fazie rozwoju w pokoju odsłuchowym Magico, M7 okazał się czymś więcej niż tylko sumą znacznego zestawu materiałów.

Najnowocześniejsze przetworniki
Wszystkie przetworniki M7 zostały zaprojektowane tak, aby eliminować zniekształcenia związane z muzyką zarówno w dziedzinie częstotliwości, jak i czasu. Ich projekt został zoptymalizowany przy użyciu najnowocześniejszej symulacji MES.

Zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne zbadano na jednej platformie, co umożliwiło jednoczesną optymalizację każdego parametru.

Najwyższy wyraz naszej technologii głośników wysokotonowych
M7 wykorzystuje głośnik wysokotonowy zaprojektowany dla M9. Ten 28-milimetrowy przetwornik wysokiej częstotliwości wykorzystuje membranę berylową o zoptymalizowanej geometrii. Membrana jest następnie powlekana diamentem w procesie chemicznego osadzania z fazy gazowej, aby jeszcze bardziej zbliżyć podłoże berylowe do teoretycznego ideału. Inżynierowie Magico stworzyli nowy system silnika na bazie neodymu, który zapewnia najniższe możliwe zniekształcenia, ogromną dynamikę i jeszcze większą moc w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami. Na koniec poprawiono właściwości akustyczne tylnej komory dzięki dokładnemu modelowaniu FEA. Wyszukiwanie szczegółów w wysokiej częstotliwości przez ten przetwornik jest po prostu nieporównywalne z żadnym konkurencyjnym projektem.

Najwspanialsza średnica
5-calowy przetwornik średniotonowy w modelu M7 wyposażony jest w membranę Nano-Tec 8. generacji uformowaną z aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu, przełożonego zewnętrzną i wewnętrzną warstwą włókna węglowego z dodatkiem grafenu. Zaawansowany stożek jest wspierany przez nowo zaprojektowany zespół kosza i innowacyjną piankową ramę, która pomaga osiągnąć idealną integrację membrany z otoczką. Rezultatem jest szybszy czas ustalania i imponująco niskie zniekształcenia. Całkowicie nowy, podwieszany system silnika na bazie neodymu wykorzystuje dwa bardzo duże magnesy, aby zapewnić superstabilizację pola magnetycznego. Nakładka na biegun z czystej miedzi minimalizuje prądy wirowe i maksymalizuje wydajność. To nowe osiągnięcie w technologii przetworników średniotonowych ustanawia nowy punkt odniesienia dla mierzonej wydajności zarówno w dziedzinie częstotliwości, jak i czasu. To najwydajniejszy 5-calowy głośnik średniotonowy, jaki kiedykolwiek opracowano.

Muzyka żyje w średnim basie
9-calowy przetwornik średniobasowy w M7 wykorzystuje nowo zaprojektowany zespół kosza wraz ze stożkiem Magico Gen 8 Nano-Tec, składającym się z aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu przełożonego zewnętrzną i wewnętrzną warstwą włókna węglowego nasyconego grafenem. Ta jednostka napędowa jest wyposażona w cewkę drgającą o średnicy 127 mm i podwieszany system silnika na bazie neodymu, wykorzystujący podwójne, bardzo duże magnesy. Wentylowana cewka drgająca z czystego tytanu umożliwia stabilny ruch +/-13 mm. Ten przetwornik o wysokiej czułości jest w stanie wygenerować sygnał o natężeniu 120 dB w odległości 1 m w swoim paśmie. Oddzielając obszar mocy od niższych oktaw, sekcja basu średniotonowego w M7 ożywia muzykę w sposób nieporównywalny z żadnym innym projektem z wyjątkiem M9.

 

Bas, który Cię porusza
Nowy 12-calowy przetwornik basowy M7 wykorzystuje nowo zaprojektowany zespół kosza i Magico Gen 8

Stożek Nano-Tec składający się z aluminiowego rdzenia o strukturze plastra miodu, przełożonego zewnętrzną i wewnętrzną warstwą włókna węglowego wzmocnionego grafenem. Ta jednostka napędowa jest wyposażona w cewkę drgającą o średnicy 127 mm, podwieszany neodymowy układ silnika wykorzystujący bardzo duży magnes oraz górny magnes zapewniający superstabilizowane pole magnetyczne. Części obejmują ogromną miedzianą nakładkę i wentylowaną tytanową cewkę drgającą, co zapewnia +/-15 mm stabilnego ruchu przy bardzo wysokiej czułości. Nowy pająk z materiału kompozytowego zapewnia doskonałe odprowadzanie ciepła bez zniekształceń kołysania. Ten przetwornik jest w stanie osiągnąć poziom SPL wynoszący 120 dB przy 25 Hz mierzony w odległości 1 m.

Obudowa o organicznym kształcie
Ciągłe badania i rozwój Magico w zakresie eliminacji wibracji obudowy i magazynowania energii zaowocowały wieloma przełomowymi osiągnięciami. Konstrukcja obudowy M7 po prostu nie jest możliwa przy użyciu typowych metod konstrukcji z blachy. Obudowa M7 zaczyna się od skorupy z włókna węglowego opracowanej przy użyciu modelowania metodą elementów skończonych (FEA). Wielowarstwowa przegroda przednia z aluminium 6061-T6 z tłumieniem warstwowym z wykorzystaniem kompozytów lotniczych jest przymocowana do aluminiowej przegrody tylnej za pomocą drążków napinających umieszczonych od przodu do tyłu. Rezultatem jest obudowa, która wytwarza znikome rezonanse wewnętrzne, umożliwiając minimalne tłumienie – znowu projekt zoptymalizowany koncepcyjnie, a następnie testowany aż do perfekcji. Kształt przegrody udoskonalano, aż prawie nie dało się zmierzyć efektów dyfrakcyjnych.

Ogólna konstrukcja M7 zapewnia maksymalną wytrzymałość na każdej osi, przy ekstremalnej sztywności i minimalnym magazynowaniu energii. M7 ma w zasadzie cichą obudowę.

W M7 zastosowano zwrotnicę z symetrią eliptyczną (ESXO) firmy Magico w jej najbardziej zaawansowanej i najdroższej formie. Czterokierunkowa sieć zawiera komponenty firm Mundorf z Niemiec i Duelund Coherent Audio z Danii – wyselekcjonowano tylko najlepsze z ich typów i wartości. Zwrotnica ESXO w M7 doskonale integruje sześć jednostek napędowych w wirtualne źródło punktowe – sześć przetworników brzmi jako jedna kompletna całość.

Dbałość o szczegóły
Specjalnie zaprojektowany system nośny opracowany specjalnie dla M7 wykorzystuje technologię MPOD, aby zapewnić absolutnie stabilną podstawę, jednocześnie eliminując hałas i zapewniając idealne połączenie z podłogą. Ponadto system nośny M7 zapewnia subtelny wizualny kontrast w stosunku do obudowy z włókna węglowego i aluminium.

Wreszcie z tyłu każdego M7 znajduje się chromowana płytka z podpisem Alana Wolfa. Sygnalizuje to osobiste poparcie Wolfa dla każdego M7 opuszczającego fabrykę Magico.

M7 wkracza do panteonu wielkich Magicos
Nigdy wcześniej nie było konstrukcji w pełni pasywnej, która zapewniałaby tak zdumiewającą wydajność. Dla tych, którzy czekali na coś naprawdę wyjątkowego, M7 jest tutaj i czeka na przesłuchanie.

Dane techniczne M7
Konfiguracja: konstrukcja 4-drożna, z 6 przetwornikami

Głośnik wysokotonowy: MBD5D 1,1” (28 mm) membrana z czystego berylu, pokryta diamentem

Średniotonowy: MAG5004RTC 5” przetwornik średniotonowy Gen 8

Bas średniotonowy: MAG9508HE 9-calowe przetworniki średniotonowe Gen 8 (2)

Głośnik niskotonowy: MAG12008HE 12-calowe przetworniki basowe Gen 8 (2) Czułość: 92 dB

Impedancja: 4 omy

Pasmo przenoszenia: 18 Hz – 50 kHz Zalecana moc: 50 W – 1000 W

Wymiary: 65 wys. (164 cm) x 29 gł. (73 cm) x 19,3 szer. (49 cm) Waga: 526 funtów (239 kg)