Magico A1

Referencyjnej jakości kolumna podstawkowa - Magico A1.

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4801
 • Producent: Magico
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 56 900,00 zł brutto
 • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
 • 53 500,00 zł / para
 • para
 • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
 • Oblicz_raty_duckblue

Magico A1 posiada w pełni wzmocnioną aluminiową obudowę, berylową kopułkę wysokotonową, węglową membranę nanograficzną i naszą słynną zwrotnicę eliptyczną.

Obudowa A1 została wykonana z aluminium lotniczego 6061 T6 o grubości 3⁄8", podobnie jak obudowa opracowana dla modelu Q1 i jest dostępna w eleganckim wykończeniu ze szczotkowanego aluminium, anodowanego na czarno. Innowacyjna technika wewnętrznego usztywnienia wraz z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi sprawia, że uszczelniona obudowa jest niewiarygodnie sztywna i wolna od niepożądanych rezonansów mechanicznych. Kompletna konstrukcja obudowy A1 jest poddawana symulacjom z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania FEA oraz testom fizycznym, aby spełnić bezkompromisowe wymagania Magico w zakresie optymalnej sztywności obudowy, stabilności i zapewnienia wzorcowych standardów akustycznych.

Wyposażony w ten sam głośnik wysokotonowy, co pełnozakresowy model A3, A1 wykorzystuje membranę wykonaną z czystego berylu i zoptymalizowaną 28-mm kopułkę, opartą na podstawowej platformie konstrukcyjnej i geometrii naszego referencyjnego głośnika wysokotonowego serii M. Specjalnie zaprojektowany silnik neodymowy umieszczony jest w ulepszonej komorze tylnej, w której zastosowano materiały tłumiące najnowszej generacji, zapewniające ultra niski poziom zniekształceń, wyższą moc, ogromne możliwości dynamiczne i rozszerzony liniowy ruch cewki.

Nowo opracowany 6,5-calowy przetwornik średnio-niskotonowy posiada membranę z włókna węglowego Multi-Wall pokrytą warstwą nanografenu XG, co zapewnia optymalny stosunek sztywności do masy i idealny współczynnik tłumienia. Rama przetwornika została zaprojektowana, zasymulowana i przetestowana pod kątem optymalnego połączenia sztywności i tłumienia. Minimalny wpływ na akustykę uzyskano poprzez redukcję drgań przy jednoczesnej maksymalizacji przepływu powietrza. W układzie silnika zastosowano bardzo duże magnesy, aby zapewnić stabilizację pola magnetycznego w 39-milimetrowej cewce z czystego tytanu. Głośnik średnio-niskotonowy A1 został zoptymalizowany pod kątem minimalizacji zniekształceń związanych z muzyką w paśmie przenoszenia, zarówno w dziedzinie częstotliwości, jak i czasu, przy użyciu najnowocześniejszej symulacji analizy metodą elementów skończonych zachowania akustycznego, mechanicznego, elektromagnetycznego i termicznego.

Specyfikacja techniczna:

Przetwornik uzupełniający:

▪ 1 X 1,1" (2,79 cm) berylowa kopułka wysokotonowa

▪ 1 X 6,5" (16,51 cm) głośnik średnio-niskotonowy Graphene Nano-Tec

▪ Czułość: 84dB

▪ Impedancja: 4 Ohm

▪ Charakterystyka częstotliwościowa: 35 Hz - 50 KHz

▪ Wymiary: 15,6 "wys. x 12 "gł. x 8,5 "szer. (39,62 cm x 30,48 cm x 21,59 cm)

▪ Waga: 48 lbs. (22 kg)