Klipsch Heresy IV

Kolumna wolnostojąca Klipsch Heresy IV

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Klipsch
 • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

 • Historia ceny
 • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
  Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
 • 22 998,00 zł / para
 • para
 • Oblicz_raty_duckblue

Kolumna głośnikowa Klipsch Heresy IV. Następca znanego i popularnego modelu Heresy III.

Odrobina herezji jest dobra dla duszy.

Ze względu na swój rozmiar, Heresy oferuje największą swobodę umiejscowienia spośród głośników serii Heritage. Od debiutu w 1957 roku, ten trójdrożny głośnik tubowy wciąż zapewnia inspirujące brzmienie Klipsch, tak znane i kochane przez naszych miłośników z całego świata.

Zaprojektowane i wykonane w USA przy użyciu krajowych i importowanych komponentów.

Głośnik Klipsch Heresy IV jest świadectwem jakości, jakiej wymaga Klipsch od każdego ze swoich produktów audio. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Klipsch Heresy IV jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

Konstrukcja Klipsch Heresy IV.

Heresy zadebiutował w 1957 roku jako kompaktowa trójdrożna konstrukcją wykorzystującą 12-calowy głośnik niskotonowy oraz tubowy głośnik średniotonowy i wysokotonowy. W 2006 roku Heresy III został udoskonalony dzięki zastosowaniu mocniejszego głośnika niskotonowego i bi-wiring, a także kompresyjnych przetworników wysokotonowych i średniotonowych, jak również tytanowej membranie dla płynnej i dokładnej definicji.

Przetworniki.

Heresy IV wykorzystuje całkowicie nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702 z polimerową membraną zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. K-702 w połączeniu z portem K-704 Tractrix® zapewnia szeroki zakres pokrycia i gładką charakterystykę częstotliwości w całym obszarze odsłuchu.
Wysokotonowy przetwornik kompresyjny z tytanową membraną K-107-TI jest wyposażony w całkowicie nowy korektor fazy zapewniający wyjątkowo równomierne rozproszenie wysokich częstotliwości w całym obszarze odsłuchu, co zapewnia szerszy, dokładniejszy punkt optymalnego odsłuchu.

Połączenia wewnętrzne.

W stosunku do swojej poprzedniej odsłony - Heresy IV zostały całkowicie odnowione . Wykorzystano najwyższej jakości podzespoły oraz całkowicie nową - wysokiej jakości strukturę połączeń. Zmniejszono degradację elektryczną w całym obwodzie - zapewniając doskonałą wierność dźwięku z najlepszą w swojej klasie wydajnością. Nowe połączenia czerpią z klasycznego, trójdrożnego projektu legendarnych głośników Klipschorn, La Scala i Cornwall.

Porty TRACTRIX.

Po raz pierwszy w swojej długiej historii, Heresy zostały wyposażone w tylny port, pozwala to na poprawienie rozciągnięcia niskich częstotliwości o prawie 10 Hz dla wypełniającego pomieszczenie basu. Poprzez geometrię Tractrix, nowe porty Cornwall IV pozwalają na najbardziej efektywne i najszybsze wyprowadzenie powietrza z obudowy, uzyskana w ten sposób redukcja szumu wewnątrz portów zapewnia intensywniejsze niskie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna struktura portów Klipsch Tractrix pomaga zredukować turbulencje powietrza wpływające do portu. Mniej turbulentne powietrze oznacza redukcję szumów, a przez to czystszy, mocniejszy bas.

Terminale głośnikowe BI-AMP.

Najwyższej jakości aluminiowy panel wejściowy mieści duże, wysokiej jakości przewody głośnikowe. Mocne i wszechstronne wysokiej jakości terminale głośnikowe umożliwiają bi-wiring lub bi-amping. Wyjątkową jakość zapewnia także wewnętrzne okablowanie Audioquest Type 4 z geometrią Star-Quad z izolacją węglową, wtryskiwanym azotem PE i miedzianymi przewodami zapewniającymi najczystszy transfer sygnału wejściowego do zwrotnicy i do przetworników.

Wysoka skuteczność.

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki rozmiar, nic nie brzmi tak doniośle, czy wydajnie, jak Heresy. Model ten oferuje największą elastyczność pod względem umiejscowienia z serii Heritage. Pochylona podstawa kolumny może zostać odłączona przy jej ustawianiu.

Spójne drewniane wykończenie.

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

Dopasowane pary.

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

Solidna konstrukcja.

Klipsch od samego początku rozumiał wyjątkową i istotną rolę obudowy głośnika w procesie reprodukcji dźwięku. Od rzemieślników z Hope w Arkansas, po inżynierów z Indianapolis, Klipsch zawsze kładł szczególny nacisk na projekt obudowy. Obudowa Heresy montowana jest przy użyciu wyłącznie najwyższej jakości klejów i elementów łączących. Podstawę kolumny można zdemontować np. do korzystania z opcjonalnymi stojakami.

Specyfikacja techniczna Klipsch Heresy IV: 

 • Pasmo przenoszenia: 48 Hz – 20 kHz
 • Czułość: 99 dB przy 2.83V / 1m
 • Moc ciągła/szczytowa: 100 W / 400 W
 • Maksymalny: SPL 116 dB ciągła
 • Impedancja znamionowa: 8Ω
 • Częstotliwość graniczna HF: 4500 Hz MF: 850 Hz
 • Materiał obudowy: MDF
 • Głośnik wysokotonowy: K-107-TI 1” (2.54 cm) przetwornik kompresyjny z tytanową membraną
 • Głośnik średniotonowy: K-702 1.75” (4.45 cm) przetwornik kompresyjny z poliimidową membraną
 • Głośnik niskotonowy: K-28-E 12” (30.48 cm) stożek z włókna kompozytowego
 • Wejścia: podwójne terminale głośnikowe / bi-wire / bi-amp
 • Wymiary: (wys. x szer. x głęb.) 63.01 x 39.37 x 33.66 cm
 • Waga: 20.41 kg