JL AUDIO D110 (czarny jesion) - OUTLET

  • Producent: JL Audio
  • Dostępność: W magazynie

  • Historia ceny
  • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
    Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
  • 6 499,00 zł 4 499,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Zbudowane przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii JL Audio, subwoofery serii Dominion® łączą najnowocześniejszy głośnik niskotonowy z zaawansowanym wzmacniaczem klasy D, zapewniając niezrównaną wydajność i wartość dla szerokiej gamy systemów audio.

Zbudowany z myślą o odtwarzaniu potężnych zdarzeń o niskiej częstotliwości z oszałamiającym uderzeniem i precyzją, subwoofer Dominion® wykorzystuje wyjątkową technologię DMA (Dynamic Motor Analysis) firmy JL Audio w celu uzyskania wyższych poziomów wyjściowych przy zmniejszonych zniekształceniach, a także ulepszonego dynamicznego śledzenia i rozdzielczości. W rezultacie subwoofery Dominion® są zdolne do skoków szczytowych znacznie przekraczających 2,5 cala (63 mm - d108) i 2,7 cala (68 mm - d110), bez stresu i słyszalnych zniekształceń.

Wzmacniacze Dominion® wykorzystują zaawansowaną konstrukcję klasy D, aby wydobyć jak najwięcej z dużego skoku przetworników. Ta konstrukcja ma ściśle regulowany zasilacz impulsowy, dzięki czemu wzmacniacz może generować ogromne ilości niepohamowanych napięć wyjściowych. Technologie te zapewniają, że subwoofery Dominion® pozostają w strefie komfortu, która jest znacznie powyżej punktu, w którym w większości małych subwooferów zabraknie mocy lub możliwości subwoofera.

Dzięki licznym funkcjom przetwarzania sygnału subwoofery aktywne Dominion® można z łatwością zintegrować z większością systemów audio. Sygnały dolnoprzepustowe są precyzyjnie prowadzone, dzięki wyrównaniu na linii zwrotnicy 24 dB / oktawę Linkwitz-Riley. Wbudowane elementy sterujące fazą i polaryzacją pomagają osiągnąć optymalne przejście akustyczne między subwooferem a głośnikami głównymi. Dostępne są elastyczne opcje wejściowe do przyjmowania sygnałów na poziomie liniowym lub na poziomie głośników. Podłącz system JLINK ™ TRX (sprzedawany osobno) do wbudowanego portu Wireless Link i ciesz się swobodą pozycjonowania Dominion® niemal w dowolnym miejscu, w odległości do 30 metrów od urządzenia źródłowego.

Aby powstrzymać ogromne ciśnienie wytwarzane przez subwoofer Dominion®, każda obudowa jest starannie zaprojektowana i wykonana przy użyciu solidnego materiału MDF, ciętego za pomocą CNC z szerokim wewnętrznym stężeniem i zaawansowanymi technikami montażu. Wszystkie subwoofery aktywne Dominion® są zbudowane z dumą i precyzją w amerykańskiej fabryce JL Audio, aby zapewnić lata radości ze słuchania.

 

Typ obudowy:

Zamknięta

Wykończenie obudowy:

Czarny jesion

Częstotliwość:

27 - 111 Hz (±1.5dB)
-3 dB at 25 Hz / 118 Hz
-10 dB at 21 Hz / 143 Hz

Moc wzmacniacza:

750 W RMS

Tryb pracy:

Auto ( wykrywanie sygnału )

Wejścia RCA:

Stereo lub Mono

Wejścia zbalansowane:

N/D

Wejście HL:

Stereo lub Mono

Kontrola wzmocnienia:

zmienna, od pełnego wyciszenia do +15dB powyżej zalecanego wzmocnienia

Typ filtra:

Low-Pass

Filtr nachylenia:

24 dB/octave

Filtr częstotliwości:

25 Hz - 130 Hz

Filtr zerujący:

Tak

Polaryzacja

0 lub 180 stopni

Faza:

zmienna, 0- 280 stopni, rekomendowana do 80 Hz

Szerokość:

305 mm

Wysokość:

340 mm

Głębokość:

403 mm

Waga

17,3 kg

 

 

TESTY:

 

 

JL Audio Dominion d110 na soundstage          

„…W Tubular Bells Mike'a Oldfielda (CD, Virgin CDVX2001), d110 otworzył i rozszerzył zakres dynamiki i spowodował, że niższe, pulsujące dźwięki brzmiały mocniej i sprężyściej, nie stając się zbyt grubymi czy przeciążonymi. Ale poprawiło się też w górnej części zakresu audio. Dzwony rurowe, zwane również kurantami, były bardziej szczegółowe i brzmiały czysto.

Podobnie, w przypadku szerokiej gamy innych nagrań, poprawiła się reprodukcja instrumentów grających z wyższymi częstotliwościami. Dźwięk instrumentów perkusyjnych, takich jak: talerze, hi-hat czy tamburyny, miał lepszą strukturę, dokładność tonalną i wybrzmienie.”

„…Część piękna muzyki organowej tkwi w samej sile instrumentu, a długo wybrzmiewające nuty tworzyły imponujące podciśnienie w moim małym pokój. Chociaż mogłem sobie tylko wyobrazić wielkość wytwarzanego, podczas tego testu tortur, ciśnienia wewnątrz obudowy, d110 spisał się zadziwiająco dobrze jak na swój rozmiar i nigdy nie utracił równowagi. Co więcej, szczelna obudowa subwoofera oznaczała, że nie było słychać żadnego „sapania”, które może powstawać wówczas gdy przez port subwoofera przepływa więcej powietrza, niż można wymusić bez tego hałasu.”

TEST JL Audio Dominion d110 na soundstage

 

 

JL Audio Dominion d110 na soundandvision

"Biorąc pod uwagę szczelną obudowę, spodziewałem się, że d110 będzie mieć sprężysty atak i ceniony przy odsłuchu muzyki brak zamulenia i moje podejrzenia potwierdziły się wielokrotnie.”

„…Utwór zawiera fantastyczny bas, który uzupełnia chwytliwą melodię, a d110 nigdy się nie spocił, nawet gdy słuchałem go głośno.”

 „…Odpowiedź basu była zwarta i wyraźna i nie pozostawała w pokoju ani przez chwilę dłużej, niż powinna. To że było to „imponujące” byłoby mało powiedziane.”

TEST JL Audio Dominion d110 na soundandvision