Gryphon Audio VIP Series interkonekt XLR

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2423
  • Producent: Gryphon Audio
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 12 450,00 zł brutto
  • 12 200,00 zł / para
  • para
    Niedostępny
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
  • Oblicz_raty_duckblue

Bezkompromisowa czystość zastosowanych materiałów oraz sztywność konstrukcji, z jakimi mamy do czynienia w przewodach głośnikowych serii Gryphon VIP, były elementami kluczowymi wobec uzyskania niewymuszonej przejrzystości dźwięku interkonektów VIP.
Większość przewodów dostępnych na rynku wykazuje łatwo definiowalną sygnaturę dźwiękową, objawiającą się w postaci specyficznie zniekształconego lub rozmytego zakresu wysokich częstotliwości, co stanowi skutek tzw. efektu diody, wywołanego zanieczyszczeniami zakończeń kryształów w przewodniku. Dzięki zastosowanej wirtualnej, monokrystalicznej strukturze miedzi PC-OCC, interkonekty Gryphon VIP dostarczają czysty, otwarty zakres wysokich częstotliwości, pozbawionych ostrości, czy szorstkości, oferując w rezultacie naturalną, pozbawioną rezonansów jakość brzmienia w całym paśmie dźwiękowym.

W przypadku innych przewodów, siły mechaniczne zazwyczaj powodują wibracje przewodnika powstające podczas odtwarzania muzyki, które z kolei generują dynamiczne zniekształcenia spowodowane gwałtowną zmianą odległości pomiędzy przewodnikami (zjawisko mikrofonowania). Słyszalny efekt objawia się w postaci rozmycia lub zniekształcenia sygnału.

Dzięki całkowitemu ekranowaniu zabezpieczającemu przed interferencjami i emisją sygnałów RF, a także odporności na zewnętrzne wibracje, interkonekty Gryphon VIP wyznaczają nowe standardy jakości dźwięku, dostarczając zwarty, wyraźny bas, solidne obrazowanie, pełną skali dynamikę, znakomity timing, rozdzielczość, szybkość i doskonałą charakterystykę tonalną.

W konstrukcji interkonektów Gryphon VIP wykorzystano wielożyłowe srebrne przewodniki PC-OCC o dużym przekroju, w teflonowej izolacji, z powietrznym dielektrykiem w postaci pustych przewodów z polietylenu, które ciasno owinięto wokół przewodników. (Jedynie próżnia charakteryzuje się lepszymi właściwościami dielektrycznymi, niż powietrze). Konstrukcję wewnętrzną utrzymuje płaszcz w 100% wykonany z folii Al-Mylar. Żyła ciągłości (drain wire) biegnie pomiędzy folią, a ekranem wykonanym z plecionej miedzi beztlenowej. Gruba zewnętrzna osłona z PCV stanowi dopełnienie solidnej konstrukcji interkonektów.

Cała ta niemalże przesadnie dopracowana konfiguracja zapewnia optymalny poziom ekranowania przed zakłóceniami zewnętrznymi, we wrogim środowisku, z jakim mamy do czynienia w tylnej części wzmacniacza, gdzie przesył delikatnych sygnałów o niskich poziomach natężenia bezpośrednio sąsiaduje z masywnymi kablami zasilającymi, jak również przecina ścieżki sygnałowe komponentów cyfrowych. Ściśle owinięta, sztywna konstrukcja interkonektów, w połączeniu z efektywną izolacją zewnętrzną pozwala na ukazanie najlepszych możliwych walorów dźwiękowych – zarówno obecnie, jak i przez wiele lat w przyszłości.
Poza zasługującą na najwyższą pochwałę, znakomitą przejrzystością, solidną jak skała definicją stereo, a także wybitnym odwzorowaniem mikrodetali, ciężko jest przypisać jakąś inną, specyficzną charakterystykę dźwiękową przewodowi, który jednocześnie pozostaje tak znakomicie neutralny i wyraźnie pozbawiony swej własnej „osobowości”. Jednak czyż nie jest to dokładnie to, czego oczekujemy od prawdziwie referencyjnego interkonektu?