Dynaudio Heritage Special

Głośnik podstawkowy 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3867
  • Producent: DYNAUDIO
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
    Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.




  • 28 900,00 zł / para
  • para
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
  • Oblicz_raty_duckblue

„Heritage Special” to nie tylko nazwa. To ukłon w stronę tradycyjnej duńskiej szkoły projektowania dźwięku najwyższej jakości. Każda z 2500 par tej limitowanej serii jest wyjątkowa.

Wsłuchaj się w kunszt rzemieślniczy. Wsłuchaj się w brzmienie prawdziwego drewna. Posłuchaj najnowocześniejszych, ręcznie produkowanych głośników wysokotonowych i niskotonowych. Usłysz ponad 2000 godzin poświęconych na prace badawczo-rozwojowe. Usłysz najbardziej finezyjne detale swojej kolekcji płyt. Posłuchaj tego, co kochasz.

Zestawy głośnikowe Heritage Special stanowią ucieleśnienie ducha (i wyrazistości przesyconej flødebolle), który rozsławił markę Dynaudio, kryjąc w sobie również kilka najnowszych niespodzianek. Dotknij obudowy ręcznie wykończonej orzechem amerykańskim. Odkryj skrupulatnie wykonane połączenia i narożniki indywidualnie dobranych i indywidualnie dopasowanych płatów forniru. Zatrzymaj się przy charakterystycznym rowku otaczającym odgrodę (pamiętasz ją zapewne z zestawów Dynaudio, pożądanych lata temu).

Następnie wypróbuj najwyższej klasy tweeter Esotar 3 i ulepszony woofer Evidence słuchając muzyki, z którą przeniesiesz się do siódmego nieba.

Stworzyliśmy Heritage Special specjalnie dla Ciebie.

Wykonane w Danii

To hołd złożony niektórym z naszych najbardziej legendarnych zestawów podstawkowych. Podejdź bliżej, osobiście, a zauważysz delikatne cytaty projektowe klasyków, takich jak Crafft (1989) i Special Twenty-Five (2002). Znajdziesz tutaj ukłon w stronę pierwszego modelu Contour (1986). Nawet płyta tylna porozumiewawczo mruga do modelu Sapphire (2008).

Tworzenie tych zestawów było pracą na skrzydłach miłości… nie wspominając już o atmosferze tajemnicy. Daniel Emonts i Otto Jørgensen, główni twórcy projektu, często widywani byli w kuchni Dynaudio Labs, gdzie omawiali szeptem,sotto voce, zagadnienia takie, jak „American Walnut”, „Mundorf” i „Martin z fabryki Danmarksvej”. (Przerywali natychmiast, gdy tylko pojawiał się ktoś z działu marketingu.)

Heritage Special to edycja limitowana: 2500 par, które gdy się już rozejdą, to na zawsze. Kiedy nasz dział produkcji dowiedział się, co budujemy, był tak podekscytowany, że zażądał wykonania całości, od góry do dołu, wewnątrz i na zewnątrz, u nas, w Danii.

Dlatego właśnie określenie „Special” nie jest słowem rzuconym na wiatr. Wszystko w tych zestawach, od obudów (wykonanych i wykończonych w Skanderborg przez Martina, Arkadijsa, Mikkela i Malene), po głośniki (na czele z Stine, również w Skanderborg) i zwrotnice (zaprojektowane przez Daniela, również w Skanderborg i wykonane przez firmę Holms Radiofabrik w Horsens, nieco dalej przy tej samej drodze) zostało wykonane z myślą o tym słowie.

Prostokąty są modne

Tutaj właśnie Heritage Special nabierają kształtu. Dosłownie. To nie jest plan zdjęciowy, starannie udekorowany, żeby wyglądał jak fabryka. To fabryka, pozostawiona bez zmian, z gotowym egzemplarzem Heritage Special na biurku po tym, jak Martin poszedł do domu (nie chciał, żebyśmy rozpraszali go kamerami podczas pracy).

Martin jest związany z Dynaudio od 17 lat. Tutaj właśnie tworzy obudowy, we współpracy z Arkadijsem, kolegą z pracy. Każdy element obudowy jest dopasowany względem pozostałych - fronty, boki, góra i dół, a także między zestawami w parze - a następnie numerowany przed montażem, aby łatwiej je było trzymać razem.

Następnie paski boczne. Te cienkie płaty forniru biegnące wzdłuż krawędzi obudowy są dobierane pod kątem odpowiedniego odcienia i układu słojów, a następnie dopasowywane do siebie (i między każdą parą zestawów) i numerowane tak, aby pozostały przypisane do konkretnych elementów obudowy.

Do wykonania obudowy używamy płyty MDF o grubości 19 mm (jest to sztywny i stabilny materiał, idealny do tak precyzyjnego cięcia i łączenia, jakie tu widać) oraz okleiny zewnętrznej z pochodzącego z odnawialnych źródeł forniru orzecha amerykańskiego. Zastosowane wzmocnienia wewnętrzne zapewniają maksymalną sztywność całej obudowy, a warstwa ciężkiego bitumu pomaga zminimalizować jeszcze bardziej niepożądane rezonanse.

Po sklejeniu i zaciśnięciu pozostawia się je do wyschnięcia. Następnie, 24 godziny później, trafiają do Malene w celu wyszlifowania do idealnej gładkości i płaskości. Ręcznie.

Jej kunszt sprawia, że wydaje się to łatwe.

W rzeczywistości wcale tak nie jest.

Malene sprawdza, czy wszystkie powierzchnie są gotowe do lakierowania przez Mikkela. Nakłada on dwie warstwy (a po każdej zwraca je do Malene w celu kolejnego przeszlifowania) przed ostatecznym wykończeniem. To proces, który doskonalimy od ponad 40 lat - a kiedy przesuniesz palcami po powierzchni, przekonasz się, jak dobrze nam się to udało.

Po sprawdzeniu, żegnane pozdrowieniami i pożądliwymi spojrzeniami przechodzących pracowników obudowy są zabierane do montażu głośników, zwrotnic i ostatecznego wykończenia.

Stara, dobra szkoła

Gdyby zapytać którykolwiek zestaw głośnikowy Dynaudio, jak chciałby być zbudowany, odpowiedziałby „właśnie tak”. A potem wskazał na siebie.

Kiedy przyszła pora, aby sięgnąć po głośniki odpowiednie dla zestawów Heritage Special, sięgnęliśmy rzecz jasna na najwyższą półkę.

Przyjrzyj się uważnie głośnikowi wysokotonowemu. Znawcy historii Dynaudio zauważą niepowtarzalny kształt legendarnego głośnika wysokotonowego Esotar T330D z miękką kopułką. Sam w sobie zasługuje on na miano „Special” - ale jeśli już coś jest warte zrobienia, to warto zrobić to tak, aby wszystkim opadły szczęki z wrażenia. Dlatego zastąpiliśmy jego wnętrze najdoskonalszym rozwiązaniem technicznym w zakresie głośników wysokotonowych, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy: Esotar 3. Znajdziesz go również, wraz z potężnym magnesem neodymowym, większą komorą tylną i tłumiącym szkodliwe rezonanse stożkiem wewnętrznym Hexis, w naszej topowej serii Confidence.

Zaszczyt odtwarzania pasma nisko-średniotonowego otrzymał równie wyjątkowy i zasługujący na miano „Special” głośnik: 18W75 XL Heritage Special MSP Woofer (czasami warto oddać elementom pełny honor). Audiofil obdarzony prawdziwie bystrym wzrokiem może kojarzyć wykładniczy kształt membrany ze wspaniałej serii Evidence Platinum. Różnica polega na tym, że poszliśmy dalej: obecny przetwornik otrzymał ulepszoną cewkę drgającą (klasyczną konstrukcję z magnesem wewnętrznym i uzwojeniem aluminiowym, teraz na karkasie z włókna szklanego); układ magnetyczny (konstrukcja hybrydowa z magnesami neodymowymi i ferrytowymi zapewniająca jeszcze lepszą kontrolę strumienia magnetycznego) oraz zawieszenie dolne (Nomex, znany z serii Confidence i Contour i).

Zastosowana zwrotnica to naprawdę coś. Starszy projektant rozwiązań akustycznych Daniel Emonts wrócił do podstaw i opracował specjalnie dla tego modelu topologię pierwszego rzędu, a następnie zażądał, aby ją wyposażyć w najlepsze komponenty, jakie tylko mogli dostarczyć nasi przyjaciele z Mundorf w Niemczech. Kluczowe części wykonano na zamówienie zgodnie z naszymi rygorystycznymi standardami, a w krytycznym torze sygnałowym zastosowano legendarne kondensatory Evo Oil firmy Mundorf. Na pokładzie znalazła się również lokalna korekcja impedancji dla każdego głośnika wysokotonowego i niskotonowego oddzielnie, a także technologia wyrównania czasowego, aby zapewnić jedwabiście gładkie przejście między przetwornikami.

Po rozebraniu zestawu można by odkryć również wewnętrzne okablowanie 12 AWG firmy Van den Hul i szwedzki poliestrowy materiał tłumiący. (Ale lepiej uwierz nam na słowo i nie demontuj swoich nowych zestawów głośnikowych Heritage Special.)

Na płycie tylnej ze szczotkowanego aluminium znajdziesz najwyższej klasy terminale WBT 710 Cu mC NextGen - kolejny detal klasy premium, który możesz podziwiać. A kiedy podłączasz kable… cóż, będziemy zaskoczeni jeśli nie zrobisz tego dwu- lub nawet trzykrotnie tylko dlatego, że jest to tak przyjemne w dotyku i brzmi tak pięknie.

Na koniec - rzecz jasna - znajdziesz tam indywidualny numer Twojej pary. (Jesteśmy samolubni i zatrzymujemy numer 0001 dla siebie.)

Słuchaj sercem

Czasami kupujesz coś rozumem. Masz ku temu bardzo logiczne powody, a efekty są w pełni przewidywalne uwzględniając okoliczności, w których kupowany przedmiot ma się znaleźć.

Czasami jednak kupujesz sercem. Cała logika idzie w kąt.

A efekty są… cóż… wyjątkowe. Po prostu „Special”.

 

Specyfikacja :

Czułość: 85 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 200 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 42 Hz–23 kHz
Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 2-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 2200 Hz
Topologia zwrotnicy: Membrana MSP o średnicy 18 cm
 
Głośnik niskotonowy: Membrana MSP o średnicy 18 cm
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Esotar 3
Masa: 11 kg / 24 1/4 funta
Wymiary (szer. x wys. x gł.): 208 x 385 x 320 mm
  8 3/16 x 15 1/8 x 12 5/8 cala
Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 208 x 385 x 337 mm
  8 3/16 x 15 1/8 x 13 1/4 cala

Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie