Aurender A200

Serwer muzyczny i streamer 

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aurender
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

  • Historia ceny
  • 31 770,00 zł / sztuka
  • sztuka
    Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Aurender A200 jest podstawowym urządzeniem w ofercie Aurendera w grupie serwerów muzycznych / streamerów wyposażonych w DAC. Chociaż A200 jest modelem przyjaznym dla budżetu, nie oszczędza na cechach użytkowych, funkcjonalności i wydajności audio. Ten kompaktowy cyfrowy odtwarzacz muzyczny jest wyposażony w wiele funkcji, w tym wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy z pełnym dekodowaniem MQA, co pozwala w pełni wykorzystać szeroki wybór muzyki zakodowanej w MQA z serwisu streamingowego Tidal (wymagana subskrypcja) lub z własnej biblioteki plików muzycznych. Ma również możliwość przechowywania ogromnej ilości treści i odtwarzania plików o praktycznie dowolnej rozdzielczości i głębokości bitowej. Dwie szuflady na tylnym panelu mogą pomieścić dyski o pojemności do 8 TB każdy, aby przechowywać nawet największe biblioteki muzyczne.

Przeglądanie kolekcji muzycznej nie może być łatwiejsze, ponieważ nasza aplikacja, Aurender Conductor jest prosta i intuicyjna w obsłudze. A200 jest doskonałym wyborem dla osób wymieniających starzejący się odtwarzacz CD, komputerowy system audio lub po prostu pragnących nieodłącznej prostoty jednopudełkowego komponentu źródłowego. Niezależnie od tego, czy strumieniujesz, odtwarzasz pliki hi-res lub oba i szukasz opłacalnej opcji, aby to zrobić, nie szukaj dalej niż A200.

Przetwornik cyfrowo-analogowy z obsług MQA
Sercem A200 jest przetwornik cyfrowo-analogowy AKM4490 wykorzystywany w trybie stereofonicznym. W celu uzyskania najlepszych parametrów w zakresie separacji kanałów, dynamiki i redukcji szumu bazowego, obwody elektroniczne przetwornika są zasilane przez stabilizowane zasilacze liniowe. Inżynierowie firmy Aurender zaprojektowali obwody cyfrowych wejść i analogowych wyjść osiągając nowy poziom wydajności i wierności dźwięku. A200 został opracowany w celu uzyskania sygnatury dźwiękowej, która jest rozdzielcza i gładka, ale bez brzmienia suchego czy ciemnego. Oprócz zapewnienia najwyższej możliwej jakości dźwięku, jaką oferuje proces MQA, wbudowany w A200 przetwornik DAC dekoduje pliki o rozdzielczościach aż do 32bit/768kHz i DSD512.

Aurender Conductor App
Aplikacja Aurender Conductor App zmienia każdego iPada, iPhone'a lub telefon czy tablet z systemem Android we wszechstronny interfejs użytkownika dla każdego serwera muzycznego Aurender. Wszystkie preferencje, funkcje i zachowania systemu Aurender można łatwo dostosować poprzez menu Ustawienia. Aplikacja Aurender App jest wyposażona w rozbudowane funkcje ułatwiające zarządzanie, przeglądanie i odtwarzanie biblioteki muzycznej.

Precyzyjny zegar oparty na FPGA
Wysoce precyzyjny system generowania zegara wykorzystujący matryce bramek programowalnych (FPGA) zasila sekcję DAC A200. Niezwykle dokładny generator zegara o częstotliwości poniżej 100fs precyzyjnie określa czas transmisji cyfrowych danych audio w celu zredukowania jittera poniżej pomijalnego poziomu.

Liniowy zasilacz
Wprzypadku wrażliwych cyfrowych komponentów źródłowych, zasilacz odgrywa krytyczną rolę w ogólnej prezentacji dźwięku. W pełni liniowa struktura zasilacza A200 zawiera trzy audiofilskie transformatory toroidalne, wraz z zaawansowanym ekranowaniem i izolacją, aby zapobiec wprowadzeniu szumu do ścieżki sygnałowej na tym etapie. Liniowy zasilacz w A200 zaprojektowany z myślą o utrzymaniu jak najniższego poziomu szumów w systemie.
Zdalne internetowe wsparcie techniczne
Wysłanie prośby o zdalne wsparcie za pośrednictwem aplikacji Aurender Conductor App pozwala inżynierom odpowiedzieć na pytania oraz zdalnie zdiagnozować i naprawić wszelkie problemy przez Internet.

Wszechstronność połączeń
Aurender A200 może działać jako źródło lub przedwzmacniacz z regulacją głośności i cyfrowym wyborem źródła. Można go podłączyć bezpośrednio do dowolnego wzmacniacza mocy lub aktywnego systemu głośnikowego w celu uzyskania najwyższej prostoty. Regulacja głośności, a także inne działania związane z odtwarzaniem, mogą być regulowane z poziomu aplikacji Aurender Conductor lub dołączonego do zestawu pilota IR z obrabianego aluminium. Jeśli używasz już przedwzmacniacza lub wzmacniacza zintegrowanego, zmienne wyjście może być ustawione w trybie "Direct Output" dla stałego poziomu wyjściowego bez tłumienia głośności. Przyciski na przednim panelu zapewniają również interfejs do regulacji głośności, odtwarzania / pauzy / pomijania ścieżki, a także wyboru i uruchomienia utworzonej listy odtwarzania.

Wejścia/wyjścia cyfrowe
Wcelu zapewnienia maksymalnej elastyczności, A200 posiada zarówno koncentryczne (RCA) jak i optyczne (TosLink) wejście cyfrowe. Wejścia te umożliwiają podłączenie do A200 innych źródeł, takich jak odtwarzacz Blu-Ray/DVD, transport CD lub telewizor i wykorzystanie ich przetwornika cyfrowo-analogowego w celu poprawy wierności dźwięku. Wyjście audio USB jest również zapewnione w celu wysłania sygnału cyfrowego do drugiego systemu lub DAC.

Dźwięk / obraz
Na płycie czołowej A200 znajduje się 6,9-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD, który odtwarza okładki albumów i informacje o "teraz odtwarzanym" w żywych kolorach i z dużą wyrazistością. Okładka i tekst są na tyle duże, że są widoczne z pozycji słuchacza i nie odwracają uwagi od muzyki.

Obsługa transmisji strumieniowej w wysokiej rozdzielczości
Aurender A200 obsługuje wszystkie szeroko stosowane formaty plików, w tym: DSD (DSF, DFF), WAV, FLAC, AIFF, ALAC, M4A, APE i MP3. Dzięki możliwości obsługi wysokiej rozdzielczości PCM do 32bit/768kHz i DSD512, można oczekiwać najwyższej wydajności dźwięku ze wszystkich formatów i kodeków.

Adaptacyjna biblioteka plików
Aurender A200 oferuje dwie dostępne dla użytkownika kieszenie na tylnym panelu, w których użytkownik może zainstalować typ i pojemność dysku twardego, który najlepiej spełnia jego wymagania. Większość użytkowników wybiera dyski SSD, które są niezawodne, wydajne i ciche, ale tradycyjne dyski HDD są również obsługiwane w celu uzyskania bardziej ekonomicznego podejścia. Dzięki dwóm tacom pamięci masowej, możliwe jest wyposażenie A200 w aż 16 TB pamięci masowej! Jeśli jesteś entuzjastą streamingu, nie musisz instalować żadnego dysku. Gdyby Twoja sytuacja kiedykolwiek się zmieniła, zawsze możesz zainstalować pamięć masową w dowolnym momencie, bez konieczności korzystania z narzędzi lub serwisu fabrycznego.

Odtwarzanie oparte na pamięci podręcznej
Wsystemie Aurender całe odtwarzanie odbywa się z innowacyjnej wewnętrznej pamięci podręcznej typu solid state. Gdy tylko jakikolwiek utwór, album lub lista odtwarzania zostanie dodany do kolejki, zawartość jest natychmiast pobierana do wewnętrznej pamięci podręcznej o pojemności 240GB w celu odtworzenia. Dzięki buforowaniu ścieżek na dysku półprzewodnikowym całkowicie wyeliminowano hałas elektryczny i akustyczny generowany przez wirujące dyski, ruchome głowice i silniki. Technologia ta skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe i zasilacze, mniejszym zużyciem wewnętrznych napędów pamięci masowej, zwiększoną niezawodnością i, co najważniejsze, doskonałą jakością dźwięku.

MQA (Master Quality Authenticated)
MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która dostarcza dźwięk ze studia. Końcowy plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby przesyłać strumieniowo, a jednocześnie jest kompatybilny wstecz, dzięki czemu można odtwarzać muzykę MQA na dowolnym urządzeniu. Technologia MQA jest licencjonowana przez wytwórnie, serwisy muzyczne i producentów sprzętu na całym świecie.

Modele Aurender A30, A20, A15 i A200 zawierają technologię Full-Decoder MQA DAC, zapewniając maksymalną wydajność audio MQA. Są to w pełni zgodne z MQA rozwiązania typu end-to-end, zapewniające idealne brzmienie "oryginalnego nagrania głównego." Ta metoda dekodowania zapewnia najwyższą możliwą wydajność dostępną dzięki MQA.

Aplikacja Aurender Conductor App i wyświetlacz na przednim panelu wskażą, że odtwarzana jest zawartość "MQA" lub "MQA Studio". Zielona lub niebieska kropka obok logo MQA wskazuje, że urządzenie dekoduje i odtwarza strumień lub plik MQA oraz oznacza proweniencję, aby zapewnić, że dźwięk jest identyczny z materiałem źródłowym. Niebieska kropka oznacza, że urządzenie odtwarza plik MQA Studio, który został zatwierdzony w studio przez artystę/producenta lub został zweryfikowany przez właściciela praw autorskich.