Aurender A20

Serwer muzyczny z przetwornikiem DAC

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aurender
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

  • Historia ceny
  • 75 650,00 zł / sztuka
  • sztuka
    Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

A20 to najnowszy reprezentant oferty analogowych odtwarzaczy muzycznych firmy Aurender. A20 ma te same podstawowe topologie obwodów, chipset DAC i wymiary co flagowy A30. Jednak pozbawiony jest funkcji zgrywania płyt CD, oprogramowania do edycji metadanych, a dostarczone złącze słuchawkowe to pojedyncze standardowe gniazdo jack ¼”. Dzięki tym ograniczeniom A20 spodoba się miłośnikom muzyki cyfrowej, których biblioteka zgranych płyt CD jest już gotowa i którzy oczekują pełnoprawnego, wydajnego serwera, streamera, przedwzmacniacza, przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza słuchawkowego.

Podobnie jak pozostałe modele Aurendera, A20 można dostosować do własnych potrzeb pod względem pojemności i typu dysków. Każda z dwóch tacek umieszczonych na tylnym panelu może pomieścić dysk twardy (HDD) lub SSD. Dla użytkowników z dużymi kolekcjami muzycznymi, każda taca może być wyposażona w dysk SSD o pojemności nawet 8 TB, zapewniający ogromną całkowitą pojemność 16 TB dla plików muzycznych.

Jeśli użytkownik w 100% przesyła strumieniowo, nie trzeba instalować żadnych dysków, ale można je dodać później, jeśli zmienisz zdanie. To, co odróżnia A20 od innych modeli z wyjściami analogowymi, to czysta wydajność audio. Wykorzystując światowej sławy chipset AKM 4497 ​​w układzie dual-mono z dwoma liniowymi zasilaczami, możesz oczekiwać wyłącznie najlepszej jakości dźwięku. W A20 wbudowana jest również pełna technologia dekodowania MQA, która umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA w pełnej rozdzielczości, zapewniając najwyższą możliwą jakość dźwięku oryginalnego nagrania głównego.

Ponieważ wielu audiofilów używa A20 jako swojego „cyfrowego centrum muzycznego”, łatwo jest zbudować system minimalistyczny z ilością komponentów i kabli ograniczoną do minimum. Zakładając że system audio posiada posiada wyłącznie źródła cyfrowe, A20 może działać jako przedwzmacniacz, umożliwiając bezpośrednie podłączenie do stereofonicznego wzmacniacza mocy lub aktywnego systemu głośników. Sekcja przedwzmacniacza ma zarówno wejścia SPDIF, jak i optyczne, które umożliwiają innym komponentom źródłowym, takim jak transport CD, odtwarzacz Blu-Ray lub odtwarzacz satelitarny, przesyłanie dźwięku przez przetwornik cyfrowo-analogowy A20, poprawiając przy okazji jakość dźwięku. Wreszcie głośność systemu można kontrolować na trzy sposoby; za pomocą pokrętła na przednim panelu, aplikacji Aurender Conductor lub za pomocą dołączonego pilota na podczerwień. Szukasz wydajnego, jednoelementowego komponentu źródłowego? Nie szukaj dalej niż niezwykły A20 firmy Aurender.

Zintegrowany dual mono przetwornik cyfrowo-analogowy z dyskretnym zasilaczem liniowym

Stworzony przez Aurendera przetwornik cyfrowo-analogowy  dual mono 768KHz / 32 bitów zaprojektowany został wokół flagowego chipsetu AKM AK4497 DAC nowej generacji z liniowymi zasilaczami dual-mono. Zapewnia wierność klasy referencyjnej. Aurender zaprojektował A20 dla tych, którzy szukają prostoty urządzenia wielofunkcyjnego, ale nie chcą rezygnować z wysokiej rozdzielczości, przejrzystości i reprodukcji szczegółów wewnętrznych. Aurender A20 zawiera pełną technologię dekodera MQA, która umożliwia odtwarzanie plików audio i MQA, zapewniając najwyższą możliwą jakość dźwięku oryginalnego nagrania głównego.

Elastyczna regulacja głośności

Gdy A20 jest używany jako przedwzmacniacz, głośność można regulować z trzech miejsc; pokrętła na przednim panelu, aplikacji na iPada oraz pilota na podczerwień. W przypadku używania z przedwzmacniaczem wyjście można ustawić na bezpośrednie w ustawieniach.

Aplikacja Aurender Conductor wyposażona w wygodne funkcje zapewniające pełną kontrolę.

Aplikacja Aurender Conductor zmienia iPada, iPhone'a, telefon lub tablet z systemem Android w uniwersalny interfejs użytkownika dla wszystkich serwerów/odtwarzaczy muzycznych Aurender. Wszystkie ustawienia i funkcje Aurendera są łatwo dostępne poprzez menu Ustawienia, a Aurender Conductor posiada rozbudowane funkcje, dzięki którym zarządzanie, przeglądanie i odtwarzanie kolekcji muzycznych w wysokiej rozdzielczości jest dziecinnie proste. Subskrypcyjne usługi przesyłania strumieniowego TIDAL i Qobuz są wbudowane w Aurender Conductor i Spotify Connect oraz usługi radia internetowego, a także zapewniają bezproblemową obsługę. Ujednolicenie obsługi zawartości usługi przesyłania strumieniowego z główną biblioteką plików zapewnia łatwy dostęp do całej ulubionej muzyki oraz możliwość łączenia zawartości podczas tworzenia list odtwarzania.

Wysokowydajny wzmacniacz słuchawkowy

Wobudowie A20 znajduje się wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, który można używać z najlepszymi słuchawkami. Pojedyncze gniazdo 1/4" obsłuży większość dostępnych słuchawek audiofilskich.

Zbalansowane (XLR) / niezbalansowane (RCA) wyjścia audio

Zarówno wyjścia zbalansowane, jak i niesymetryczne są przewidziane dla interfejsu do przedwzmacniacza lub wzmacniacza mocy. Gdy A20 jest podłączony bezpośrednio do wzmacniacza mocy, wyjście analogowe jest regulowane, aby najlepiej odpowiadało czułości zastosowanego wzmacniacza. Dwa ustawienia zrównoważenia to 4,0 Vrms i 5,4 Vrms. Wyjścia niezbalansowane posiadają poziomy do wyboru: 2,0 Vrms lub 2,7 Vrms.

Oparty o bramki FPGA układ generowania sygnału zegara z redukcją jittera na światowym poziomie

Wykorzystujący układ programowalnych bramek FPGA [Field-Programmable Gate Array] generator sygnału zegara o dokładności lepszej niż 100fs pozwala zredukować jitter poniżej pomijalnego poziomu i precyzyjnie zarządzać transferem danych. Zaprojektowany pod kątem maksymalnej redukcji systemowego szumu

Liniowy zasilacz ze zintegrowanym zasilaczem UPS

Wpełni liniowy zasilacz i rozległe ekranowanie zapobiegają dostarczaniu zakłóceń do wrażliwych przetworników cyfrowo-analogowych, zapewniając najlepszą reprodukcję dźwięku. Cztery dyskretne transformatory toroidalne zasilają odpowiednio system serwera, wyjście cyfrowe i dwa przetworniki cyfrowo-analogowe. Ten zasilacz jest wyposażony w zasilacz bezprzerwowy (UPS) oparty na superkondensatorach, który stabilizuje A20 w przypadku nagłej przerwy w zasilaniu.

Buforowanie NVMe

Gdy A20 jest wyposażony w dysk twardy lub dyski twarde zainstalowane przez użytkownika, odtwarzanie jest obsługiwane przez unikalny dla Aurendera system pamięci podręcznej oparte o ultra-szybki dysk NVMe o pojemności 480GB. Podczas gdy pliki muzyczne są przechowywane na dyskach zainstalowanych przez użytkownika, odtwarzanie zawsze odbywa się z dysku półprzewodnikowego M.2. Ta metoda pozwala dyskom pamięci masowej zajmować się tylko ładowaniem zawartości na dysk M.2 NVMe w celu odtwarzania. W rezultacie napędy biblioteki HDD/SSD te pracują przez krótki czas przed przejściem w stan spoczynku, co przyczynia się do ich długoterminowej niezawodności.

Obsługa formatów wysokiej rozdzielczości

Obsługiwane wszystkie główne kodeki i typy plików jak FLAC, ALAC, AIFF, WAVE, M4A, MP3 itp. Przetwornik obsługuje częstotliwości PCM do 786 kHz / 32-bit oraz pliki DSD do DSD512.

Upsampling

A20 jest w stanie zwiększać częstotliwość próbkowania plików innych niż DSD do 705,6 / 768 kHz na wyjścia analogowe. Możesz również wybrać dźwięk PCM, aby dotrzeć do przetwornika DAC bez zmiany i zezwolić przetwornikowi DAC na wstępny upsampling.

Regulowane przez użytkownika filtry analogowe i cyfrowe

Parametry filtrów cyfrowych i analogowych mogą być regulowane przez użytkownika w celu precyzyjnego dostrojenia dźwięku w celu jak najlepszego uzupełnienia systemu audio, w którym A20 jest używany.

Można również wybrać domyślne ustawienie fabryczne filtra. Treść MQA wymaga ustawienia filtra, którego nie można zmienić, ponieważ jest to ustalony proces dekodowania MQA.

Krytyczny tryb słuchania

Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, można wyłączyć układy związane z podświetleniem panelu, zgrywaniem płyt CD i innymi funkcjami tła. Ten tryb oszczędza zasoby systemowe, zapewniając najlepszą możliwą jakość dźwięku.

2X izolowany port LAN

Aurender A20 posiada 2 izolowane porty LAN, w którym można podłączyć się bezpośrednio do routera. Ten port LAN odizoluje A20 od szumów wprowadzanych przez połączenie LAN / Router.

Wejścia cyfrowe

Dostępne są cztery wejścia cyfrowe: jedno koncentryczne RCA, jedno koncentryczne BNC i dwa optyczne. Wejścia te umożliwiają dołączenie dodatkowych źródeł cyfrowych, takich jak transport CD, odtwarzacz DVD, telewizor itp. Każde podłączone w ten sposób urządzenie będzie teraz mogło w pełni wykorzystać doskonałą jakość dźwięku przetwornika D/A w A30.

USB

Aurender A20 wyposażony jest w dwa porty USB 3.0, które umożliwiają szybkie kopiowanie plików z urządzenia pamięci masowej USB lub umożliwiają zainstalownaie AutoLoader Nimbie (nie dołączony) do automatycznego zgrywania do 100 płyt CD.

Techniczne wsparcie przez internet

Wysłanie prośby o pomoc techniczną poprzez aplikację Aurender pozwala inżynierom firmy na szybką diagnostykę i rozwiązanie problemu przez internet.

Wsparcie protokołu MQA [Master Quality Authenticated]

MQA [Master Quality Authenticated] to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która podczas odtwarzania pozwala otrzymać jakość oryginalnego nagrania master. Jakość pliku MQA jest w pełni zweryfikowana, jest on przy tym na tyle mały, że daje się przesyłać bez żadnych opóźnień. Co więcej, pliki MQA można odtwarzać na wszystkich urządzeniach, nawet tych, które nie są zgodne z tą technologią.

[Więcej informacji na stronie: www.mqa.co.uk] Urządzenie Aurender A20 jest wyposażone w dekoder MQA o najwyższych specyfikacjach. Pozwala on na odtwarzanie plików audio oraz strumieni MQA i otrzymanie najlepszego możliwego brzmienia najbliższego oryginalnym nagraniom studyjnym.

Aplikacja Aurender Conductor informuje o odtwarzaniu treści MQA i MQA Studio. Zielona lub niebieska kropka wyświetlana obok logo MQA wskazuje, że urządzenie dekoduje i odtwarza plik lub strumień MQA i zapewnia o zgodności brzmienia z brzmieniem materiału wyjściowego. Niebieska kropka dotyczy odtwarzania plików MQA Studio, które zostały zaaprobowane w studio przez producenta/artystę lub zostały zweryfikowane przez posiadacza praw autorskich. Wyświetlacz na przednim panelu urządzenia Aurender A20 na bieżąco podaje informacje dotyczące odtwarzania MQA oraz częstości próbkowania odtwarzanego pliku lub strumienia MQA.