Audio Research Reference Phono 10

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Research
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

  • Historia ceny
  • 193 700,00 zł / para
  • para
    Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Kiedy w 1970 powstała firma Audio Research, analogowe płyty winylowe były de facto najpopularniejszym nośnikiem muzyki. Od samego początku działania, Audio Research konstruował przedwzmacniacze gramofonowe jako samodzielne komponenty lub wbudowane do innych urządzeń i oferował je miłośnikom muzyki nawet w czasie dominacji zapisu cyfrowego. Przedwzmacniacz gramofonowy Reference Phono 3SE - następca Reference Phono 3 to następny wielki krok w jakości odtwarzania płyt winylowych i wyznacza nowy standard w tej dziedzinie.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas tworzenia wielokrotnie nagradzanych wzmacniaczy Reference 160S i Reference 160M została wykorzystana do budowy obu nowych referencyjnych przedwzmacniaczy Audio Research. Reference Phono 3SE dzięki dodatkowemu rozwinięciu udoskonaleń wprowadzonych do Reference 6SE [nowe części i elektroniczne komponenty najwyższej klasy] pozwala osiągnąć nowy poziom brzmieniowej wierności i muzykalności. W związku z niesłychanie niskim poziomem sygnału generowanego przez wkładkę gramofonową, w konstrukcji Reference Phono 3SE wykorzystano też dokładnie wybrane i selekcjonowane przewody.

Słyszalna natychmiast poprawa brzmienia obejmuje zwiększenie rozdzielczości na każdym poziomie głośności, lepszą czystość i ogniskowanie, wyraźniejsze stopniowanie dynamiki oraz większą szybkość transjentów. Suma tych zmian daje wyjątkowy efekt: wydaje się, że znika bariera między odtwarzaniem muzyki a udziałem w występie na żywo.

Przedwzmacniacz gramofonowy Reference Phono 3SE mieści się w jednej obudowie wykonanej aluminiowych paneli i wyposażonej w akrylowe pokrywy górną i dolną. Lampowy stopień wzmacniający składa sie z sześciu lamp 6H30 [trzy na kanał] a pojedyncza 6H30 razem z 6550WE odpowiadają za regulację w układzie zasilacza.

Duży wyświetlacz VFD na przednim panelu podaje wszystkie informacje dotyczące wybranego wejścia sygnału. Poniżej wyświetlacza znajduje się sześć przycisków odpowiedzialnych za włączenie urządzenia, jego wyciszenie, wybór wejścia i obsługę menu. Zestaw funkcji dostępny z poziomu menu urządzenia obejmuje: aktywację automatycznego wyłączania, ustawienie wzmocnienia i obciążenia, regulację jasności wyświetlacza, wybór krzywej korekcji [RIAA, Columbia, Decca] oraz licznik skumulowanych godzin pracy lamp. Możliwość wyboru niższego lub wyższego stopnia wzmocnienia oraz sześciu ustawionych i jednego własnego poziomu impedancji pozwala na wykorzystanie praktycznie wszystkich wkładek MM i MC.

Dwa wejścia RCA (single-ended) pozwalają na podłączenie dwóch ramion gramofonowych. Ref 3SE wyposażony jest w dwa rodzaje wyjść: single-ended RCA i zbalansowane XLR. Dodatkowe możliwości sterowania i kontroli urządzenia zapewnia obecność gniazd RS-232 oraz IR.

Przedwzmacniacz gramofonowy Audio Research Reference 3SE dostarczany jest wraz z pilotem zdalnego sterowania.