Audio Research Reference CD9 SE

Odtwarzacz CD

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Research
  • Dostępność: Produkt wyłączony ze sprzedaży online Produkt wyłączony ze sprzedaży online

  • Historia ceny
  • 99 600,00 zł / sztuka
  • sztuka
    Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Audio Research zaprezentował swój pierwszy odtwarzacz CD serii Reference w 2005 roku wraz z pojawieniem się modelu Reference CD7 a następnie w kolejnych latach Reference CD8. Obaj gracze otrzymali uznanie krytyków za ich rozdzielczość i naturalność. Ludzie nadal chcą odtwarzać swoje płyty CD, ale chcą także dodawać do swoich systemów muzycznych inne źródła cyfrowe, takie jak serwery muzyczne, komputerowe audio i streaming, dlatego Audio Research wprowadziło model Reference CD9, a teraz jego najnowszą wersję Reference CD9SE CD Player / DAC. Oba modele Reference CD9 i CD9SE łączą w sobie to, co najlepsze: odtwarzacz płyt kompaktowych oraz przetwornik cyfrowo-analogowy o bardzo wysokiej rozdzielczości, oba zachwycające muzykalnością.

Reference CD9SE zawiera cztery wejścia cyfrowe: USB 2.0HS, AES/EBU, RCA i Toslink. Reference CD9SE zachowuje transport Philips PRO2R znany z poprzednich modeli - nadal najlepszy dedykowany mechanizm CD, który jest po prostu niezrównany do odtwarzania płyt kompaktowych.

Model Reference CD9SE wyposażono w najnowszą kartę audio USB 3.0 w wersji V3, zapewniającą zgodność z macOS, Windows 10 i dowolnym systemem opartym na Linuksie, który obsługuje urządzenia ALSA. Ta funkcja umożliwia pełne przesyłanie strumieniowe z produktów takich jak Aurender lub Roon's Nucleus. Dzięki zgodności ze standardem ALSA, odtwarzacz Reference CD9SE można podłączyć przewodem USB do komputera, serwera muzycznego czy streamera bez konieczności wgrywania jakichkolwiek specjalistycznych sterowników.

Korzystając z doświadczeń nabytych podczas opracowywania Reference DAC, Reference CD9SE wykorzystuje cztery 24-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe pracujące w trybie mono z podwójnymi oscylatorami master; jeden dla częstotliwości próbkowania 44,1/88,2/176,4, drugi dla częstotliwości próbkowania 48/96/192 kHz. Konwersję częstotliwości próbkowania można wybrać dla wszystkich wejść, umożliwiając odtwarzanie w natywnej rozdzielczości lub przez upsampling, w tym płytę kompaktową i wszystkie wejścia, w tym USB. Dodatkowo dostępny jest filtr cyfrowy z możliwością szybkiego lub wolnego wygaszania oscylacji.

Podobnie jak inne produkty referencyjne, sekcję analogową stanowi układ lampowy z czterema podwójnymi triodami 6H30, a także regulacją zasilania lampą próżniową obejmującą lampy 6550WE w parze z 6H30. Panel przedni ma po lewej stronie znany wyświetlacz CD o regulowanej jasności z funkcją wygaszania. Po prawej stronie znajdują się diody LED wskazujące częstotliwość próbkowania, wybór wejścia i filtr. Oprócz kompletu wejść cyfrowych, tylny panel zawiera wyjścia cyfrowe z transportu CD (AES/EBU i BNC), analogowe wyjścia single-ended RCA i zbalansowane XLR oraz złącze zasilania 15A IEC.

Pod względem brzmienia Reference CD9SE należy do nowej klasy, łącząc magiczną muzykalność lamp z niezwykłą przezroczystością i żywością. Reference CD9SE gra szybko, z dużą prędkością przejściową, ulepszoną dynamiką od góry do dołu, znacznie większą rozdzielczością wewnętrznych szczegółów, z skupieniem i czystością, które są urzekające. Rytm, tempo i czas są lepsze niż kiedykolwiek, coś, co musisz usłyszeć, aby docenić. Czas usłyszeć twoją muzykę w wysokiej rozdzielczości.