ANTHEM P5 STATEMENT

Końcówka mocy

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 2760
  • Producent: Anthem
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 55 000,00 zł / szt.
  • szt.
  • Credit Agricole Raty, Płatność gotówką, Płatność przelewem, Płatność za pobraniem
  • Oblicz_raty_duckblue

Pięciokanałowa końcówka mocy Anthem Statement P5

W życiu podziwiamy „serce”. Gdy mówimy, że ktoś ma serce mamy na myśli pasję, duszę i hart. Anthem całkowicie się z tym zgadza. Za każdą prezentację muzyczną czy filmową odpowiedzialny jest wzmacniacz – zatem jest on również sercem systemu! Jego zadanie jest równie krytyczne jak zestawów głośnikowych, a celem jest wygenerowanie delikatnego muzycznego detalu w jednej chwili, by w drugiej uderzyć z siłą i brutalnością filmowego huraganu.
Najcudowniejsze utwory muzyczne potrzebują czystej, mocy bez zakłóceń aby zbliżyć je do ich naturalnego muzycznego źródła. Z kolei filmowe efekty specjalne potrzebują olbrzymich zapasów stabilnej wysoko-prądowej mocy, aby dać im życie i energię! W rzeczywistości, prawdziwie udana prezentacja dźwiękowa wymaga „serca”.
Bez wysiłku – nasze wzmacniacze posiadają możliwości perfekcyjnego grania na niskich poziomach jak również bardzo głośno. Wyjątkowo czysto, bez zniekształceń i z detalami.
Wzmacniacze P2 i P5 idealnie znajdują swoją rolę w najwyższej jakości dwu-kanałowych systemach jak również w najbardziej wymagających 7.1 kanałowych systemach kina domowego.
Serce wzmacniacza leży w jego konstrukcji, i to tutaj wzmacniacze P2 i P5 ukazują swoją high-endową budowę.
Naszym wkładem w najwyższej klasy konstrukcję są wielowarstwowe ręcznie konstruowane układy płyt z grubymi dwuuncjowymi miedzianymi ścieżkami; olbrzymie, niezależne źródła zasilania z odpowiednio zestrojonymi zasilaczami toroidalnymi dla każdego kanału; czternaście silnych bipolarnych końcówek wyjściowych dla każdego kanału; masywnymi radiatorami chłodzącymi i bez-bezpiecznikową konstrukcją. To tylko część z całej listy konstrukcyjnej.
Wzmacniacze P2 i P5 wygrywają dźwiękową konkurencję z najlepszymi wzmacniaczami w każdej cenie.

NAJWYŻSZEJ KLASY KONSTRUKCJA MONO: MNIEJ PRZESŁUCHÓW, WIĘCEJ MOCY!
Konstrukcyjnie, wzmacniacze P2 i P5 są niezależnymi, mocnymi wzmacniaczami monoblokowymi. Każdy kanał jest niezależny i posiada własną szklano-epoksydową płytę układów i radiator. Każdy kanał korzysta również z własnego niezależnego zasilacza. Ponieważ nie ma żadnego bezpośredniego połączenia audio pomiędzy kanałami, przesłuchy są całkowicie wyeliminowane. Niezależnie od tego czy pracuje jeden czy wiele kanałów, nie ma żadnej straty w jakości – nawet, gdy wszystkie kanały pracują z pełną mocą !
Zakres częstotliwości każdego z kanałów jest wyjątkowy. Obraz muzyki jest pełny i perfekcyjnie szczegółowy, a wielokanałowa scena jest zaskakująca neutralna, wielowymiarowa i realistyczna.
Modułowa budowa wzmacniacza zwiększa jego trwałość.

OPATENTOWANE ROZWIĄZANIE STOPNIA WEJŚCIOWEGO
Wzmacniacze P2 i P5 korzystają z naszego opatentowanego rozwiązania dotyczącego wejścia - różniącego się znacząco od klasycznych stopni wejściowych.
Osiem nisko-szumowych bipolarnych końcowek wejściowych, ręcznie dobieranych dla perfekcyjnego dopasowania, jest skonfigurowanych w komplementarne aktywnie-doładowane kaskadowe ustawienie. Tubowe otuliny zainstalowane na każdej parze wejściowej gwarantują najlepsze prowadzenie ciepła. Wszystko to redukuje zniekształcenia i zapewnia wyjątkowo płaską charakterystykę częstotliwości dźwięku oraz perfekcyjne pasmo i trwałość.

MASYWNE TOROIDALNE TRANSFORMATORY: SŁYSZALNA RÓŻNICA!
Niskooporowe toroidalne zasilacze o nisko-profilowej konstrukcji, jeden dla każdego kanału wzmacniacza, zawsze dostarczają ciągłą i czystą moc bez zakłóceń.
Są tak ukształtowane, żeby zminimalizować działanie strumienia pola magnetycznego i są zestrojone w celu minimalizacji zniekształceń. Sekwencyjnie kontrolowane miękkie włączenie znacznie redukuje przejściowe zaniki mocy w czasie włączania.

NIEZALEŻNE ZASILANIE DOSTARCZA MAKSYMALNEJ MOCY I NOWY SUPER NISKI POZIOM ZNIEKSZTAŁCEŃ
W uwagi na wysoki koszt związany z stosowaniem niezależnych zasilaczy wiele high-endowych konstrukcji ma tylko jeden zasilacz – nieregulowany i stały dla wszystkich stopni wejściowych i wyjściowych. Skutkami takiego rozwiązania są redukcje w maksymalnej mocy wyjściowej i całkowitej efektywności podczas pracy wszystkich kanałów jednocześnie. Stałe ładowanie i rozładowywanie kondensatorów filtrujących zasilacza może spowodować przedostanie się szumów do ścieżki audio. Anthem wybrał bedziej kosztowną ale zdecydowanie bardziej efektywną, czystszą konstrukcję zasilania z zmniejszonymi zniekształceniami.
Każdy kanał wzmacniacza jest zasilany dwoma oddzielnymi i autonomicznymi liniami zasilania z oddzielnych uzwojeń zasilacza. Regulowane wysoko-prądowe zasilanie w stopniu zasilacza oraz specjalistycznie zaprojektowany stopień wyjściowy pozwalają uzyskać wysoką efektywność. Wzmacniacze P2 i P5 potrafią dostarczać stabilnej, ciągłej mocy przy maksymalnym obciążeniu, niezależnie od ilości kanałów, które aktualnie pracują.

CZTERNAŚCIE KOŃCÓWEK WYJŚCIOWYCH NA KANAŁ
To co czyni z wzmacniacza perfekcyjnym urządzeniem do odtwarzania muzyki I kina domowego jest bezpośrednio związane z ilością wysokiej jakości, wysoko-prądowych końcówek mocy na stopniu wyjściowym. Podczas gdy niektórzy producenci tną koszty w tym zakresie, nasi konstruktorzy zastosowali czternaście dużych bipolarnych końcówek mocy na każdy kanał. Rezultatem jest olbrzymia rezerwa prądu i niezrównana trwałość wzmacniacza.

2 UNCJOWE ŚCIEŻKI NA RĘCZNIE KONSTRUOOWANYCH PŁYTKACH UKŁADÓW
Nasze dwuwarstwowe FR-4 szklano-epoksydowe płyty układów posiadają platynowane otwory łączące i grube 2 uncjowe miedziane ścieżki. Gwarantuje to niespotykanie niski poziom zniekształceń i zwiększoną protekcję przed strumieniem energii elektromagnetycznej.

DUŻE, POZŁACANE TERMINALE KABLI GŁOŚNIKOWYCH
Wyprodukowane przez nas, duże, pozłacane terminale zapewniają pełną, ciągłą moc w każdym zakresie. Charakteryzują się prostotą użytkowania oraz umożliwiają użycie dużych konektorów kabli.

KILKA TRYBÓW WŁĄCZENIA/WYŁĄCZENIA
Wzmacniacze P2 i P5 mogą być włączane i wyłączane na trzy sposoby: ręcznie, za pomocą przycisku zasilania na przednim panelu; zdalnie, za pomocą wejścia 12V na tylnym panelu; lub automatycznie przez nasz opatentowany układ.
System automatycznie rozpoznaje sygnał wejściowy na każdym kanale i włącza go, lub wyłącza 20 minut po ciągłym braku sygnału.

KONSTRUKCJA “BEZ-BEZPIECZNIKOWA”
Dzięki eliminacji bezpieczników w układzie zasilania, wzmacniacze P2 i P5 są bezpośrednio połączone z bankiem kondensatorów zasilaczy. To powoduje, że impedancja wyjściowa jest wyjątkowo niska i więcej mocy jest dostępnej dla wzmacniacza i w konsekwencji dla kolumn głośnikowych. Nawet, gdy obciążymy wzmacniacze nisko impedancją kolumn, brzmienie jest wciąż perfekcyjnie doskonałe.
Jeżeli nastąpi zwarcie, nasz przerywacz linii zasilania zadziała – nie ma potrzeby wymiany bezpieczników.
Z kolei układ zasilania w stanie czuwania jest chroniony przez automatycznie kasujący się termorezystor.
Konstrukcja wzmacniaczy Anthem wykorzystuje przerywacze linii zasilania dla każdego kanału, są one umiejscowione w łatwym do użycia i widocznym miejscu.

PRAWDZIWE WEJŚCIA RCA i XLR!
Trój trybowy przełącznik na tylnym panelu wzmacniaczy umożliwia przełączenie wejścia RCA, profesjonalnej jakości XLR oraz tłumionego wejścia z korekcją balansu XLR (dla przedwzmacniaczy, które tego wymagają).
Pozłacane złącza RCA i XLR zapewniają najwyższą jakość sygnału wejściowego.
Nasz w pełni buforowany, podwójnie zbalansowany stopień wejściowy XLR zapewnia najniższy z możliwych poziom szumów i zniekształceń.

DUŻE RADIATORY
Komputerowo modelowane, duże radiatory zajmują powierzchnię 7,258 cm2 dla każdego kanału. Ciepło jest przekazywane w sposób efektywny i szybki. To z kolei eliminuje potrzebę stosowania hałaśliwych wentylatorów.
Czujnik termiczny dla każdego radiatora zapewnia bezpieczną temperaturę pracy.

ZAPROJEKTOWANE I ZBUDOWANE W AMERYCE PÓŁNOCNEJ
Elegancka aluminiowa obudowa i boczne aluminiowe uchwyty są dopełnieniem ciężkiej płyty montażowej wykonanej ze stali (12 awg) oraz aluminiowych radiatorów.
Niebieskie diody i eleganckie wykończenie panelu przedniego dodają high-endowego uroku.

ADVANCED LOADING MONITORING (ALM)
Układ ALM chroni czułe komponenty wyjściowe urządzeń poprzez stałe monitorowanie temperatury, napięcia i prądu, aby zapewnić optymalną i długotrwałą wydajność i jakość. ALM jest całkowicie nieinwazyjny – nie znajduje się w torze sygnału i włącza się wyłącznie w ekstremalnych sytuacjach, aby chronić wzmacniacz przed uszkodzeniami poprzez utrzymywanie bezpiecznego poziomu pracy wszystkich komponentów wyjściowych.

Specyfikacja techniczna:
- Wejścia 5 pojedyncze, 5 zbalansowane, 1 Trigger (3.5 mm Mono Jack)
- Wyjścia 5 par terminali głośnikowych, 1 Relay (3.5 mm Mono Jack)
- Przełączniki na panelu przednim Power (On/Off)
- Przełączniki na panelu tylnim Tryby On/Off (Trigger, ręcznie, Auto), Wejścia (RCA, XLR, XLR -6dB)
- THD+N (225 W przy 8 Ω) 0.0007% at 1 kHz, 0.008% at 20 kHz
- Moc wyjściowa (Na kanał, ciągła RMS, 20 Hz do 20 kHz, <0.1% THD, jeden lub wszystkie kanały napędzane.) w zależności od liczby napędzonych kanałów
1 - 325 Watt (8 Ohm), 500 Watt (4 Ohm), 675 Watt (2 Ohm)
Wszystkie - 325 Watt (8 Ohm), 500 Watt (4 Ohm), 675 Watt (2 Ohm)
- Wzmacniacz Statement P5 amplifier jest stabilny przy dowolnej impedancji aż do poziomu spięcia.
- IMD 0.00019% (CCIF, 325 W into 8 Ω)
- Pasmo oddawania mocy 10 Hz do 150 kHz (+0 -3 dB, 325 W przy 8 Ω)
- Pasmo przenoszenia 20 Hz do 20 kHz (+0 -0.15 dB), 5 Hz do 100 kHz (+0 -2 dB)
- Czułość wejść (RCA i XLR 0 dB) 1 Vrms in, 28.3 Vrms out (100 W przy 8 Ω)
- Impedancja wejściowa 18 kΩ (RCA), 22 kΩ (XLR)
- Współczynnik tłumienia >600 at 20 Hz, 400 at 1 kHz (ref. 8 Ω)
- Współczynnik sygnał/szum 125 dB, mierzone A (ref. 325 W)
- Przesłuchy (pomiędzy dowolnymi dwoma kanałami) -140 dB (20 Hz), -80 dB (20 kHz)
- Przyrost napięcia 29 dB
- Współczynnik spadku 40 V/µs
- Pobór mocy 2 x 1800 W
- Wymiary
Wysokość 23.8 cm z nóżkami
Szerokość Przednia ścianka 49 cm, Korpus 43.8 cm
Głębokość 57.2 cm z rączkami
- Waga 59 kg