TAGA Harmony TCI PLATINUM-60R SE

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: TAGA Harmony
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

 • Historia ceny
 • 1 399,00 zł / Para
 • Para
 • Oblicz_raty_duckblue

Klienci i profesjonalni instalatorzy TAGA Harmony naciskali na skonstruowanie wysokiej klasy głośników sufitowych zdolnych zapewnić dźwięk podobnej klasy jak kolumny kina domowego klasy premium serii Platinum. Inżynierowie TAGA Harmony podjęli to wyzwanie i po wielu miesiącach intensywnych testów, oraz pomiarów stworzyli nową serię: Taga Custom Installations Platinum Special Edition.
 
Dźwięk TCI Platinum SE może być porównywany z tradycyjnymi kolumnami kina domowego klasy high - end – jest czysty, naturalny i dynamiczny co ciężko spotkać w większości głośników instalacyjnych. 

Wyspecjalizowana technologia panelu przedniego kopułki wysokotonowejTWG TAGA Waveguide, znana z produktów kina domowego, jest teraz dostępna w serii instalacyjnej – zapewnia równomierną i płaską dyspersję dźwięku w, oraz poza osią głośnika utrzymując tym samym doskonałą szeroką dyspersję w całym pomieszczeniu odsłuchowym. 

TWCD TAGA wełniany przetwornik zapewnia ekstremalnie głęboki, dobrze artykułowany bas, oraz bogate basy i średnie częstotliwości o bardzo szybkiej odpowiedzi. TPTTD TAGA kopułka przetwornika wysokotonowego z czystego tytanu jest gwarancją dokładnych, czystych, gładkich i szczegółowych wysokich tonów.

Ułatwiona instalacja dzięki wielu specjalnym rozwiązaniom :

 • Bardzo małe obudowy pozwalające na instalację nawet w płytkich miejscach
 • Obudowa TIMPC - TAGA Injection-Molded Polymer Chassiswykonana z bardzo sztywnego i mocnego polimeru formowanego metodą ciśnieniową, minimalizuje zniekształcenia, wibracje i niepożądane rezonanse
 • TEI – TAGA Easy Install posiada zatrzaski montażowe umożliwiające bardzo prostą i stabilną instalację. Zatrzaski ABS pomalowane zostały na wyraźny niebieski kolor, aby ułatwić instalację w ciemnych miejscach
 • High-Endowe łatwe w użytku gniazda bananowe typu push-in;
 • TBF - TAGA Bezel-Free pozbawione ramek maskownice, montowane magnetycznie;
 • Wysoka 8 ohm impedancja

Technologia

Maskownice, obudowy i kosze

TBF – TAGA Bezel-Free nisko-profilowe maskownice są montowane na magnes i mają możliwość malowania. Magnesy maskownic są bardzo mocne i montowane do obudowy w sposób niewidoczny od wewnętrznej strony. Dzięki swojej estetyce pozwalają głośnikowi “zniknąć” w suficie.

Obudowa TIMPC - TAGA Injection-Molded Polymer Chassis wykonana z bardzo sztywnego i mocnego polimeru formowanego metodą ciśnieniową, minimalizuje zniekształcenia, wibracje i niepożądane rezonanse. Cała obudowa jest w białym kolorze, aby lepiej wpasować się w sufit.

 

TEI – TAGA Easy Installposiada zatrzaski montażowe, dzięki którym montaż głośnika jest bardzo prosty, a jednocześnie zapewnia stabilną i bezpieczną w użytkowaniu instalację. Zatrzaski ABS pomalowane zostały na wyraźny niebieski kolor, aby ułatwić montaż w ciemnych miejscach.

 

Przetwornik wysokotonowy

1” (25 mm) jedwabna kopułka przetwornika wysokotonowego
chłodzona ferrofluidem zapewnia przenoszenie dużych mocy,
utrzymując jednocześnie dokładne, czyste, gładkie i szczegółowe
brzmienie.

TWG TAGA Waveguide – specjalna konstrukcja dyfuzora przetwornika wysokotonowego zapewnia równomierną i płaską dyspersję dźwięku zarówno w jak i poza osią głośnika. Przetwornik wysokotonowy jest umieszczony na dodatkowym rusztowaniu bardzo blisko maskownicy głośnika zwiększając tym samym rozpraszanie wysokich częstotliwości w pomieszczeniu.

Przetwornik wysokotonowy jest umieszczony na dodatkowym rusztowaniu bardzo blisko maskownicy głośnika, zwiększając tym samym rozpraszanie wysokich częstotliwości w pomieszczeniu.

Przetwornik średnio - niskotonowy

Membrana z wełny TWCD (wraz z aluminiową kopułką przeciwpyłową i koszem, powiększonymi magnesami Φ100 w TCI Platinum-100R SE i Φ80 w TCI Platinum-60R SE), oraz podwójna cewka T-yoke, z uzwojeniem z czystej miedzi, pozwalają przenosić duże moce, jak również zapewniają głęboki, precyzyjny i szczegółowy bas, oraz bogatą i przestrzenną średnicę.

Zwrotnica

Wysokiej jakości, precyzyjnie selekcjonowane komponenty zwrotnicy zapewniają absolutną neutralność, są odporne i niezawodne.

Terminale głośnikowe

Wszystkie głośniki wykorzystują te same high-endowe bananowe terminale, jak nasza seria głośników kina domowego klasy premium. Współpracują z kablami głośnikowymi do 10AWG i większością popularnych typów konektorów (bananowych lub pinowych).

yp / Konstrukcja Sufitowa, 2-drożna
Moc 115W MAX
90W RMS
Pasmo przenoszenia 33Hz - 40kHz
Impedancja 8ohm
Efektywność 88dB
Przetwornik wysokotonowy 1 x 25 mm (1”), TPTTD, TWG
Przetwornik średnio-niskotonowy 1 x 133 mm (5.25”), TWCD
Funkcje / wyposażenie TBF magnetyczna maskownica
TEI zatrzaski montażowe
TIMPC obudowa
Wymiary (W x S x G lub Śr. X G) 20.3 x 8.7 cm
Wymiary otworu montażowego (W x S lub Śr.) 17 cm
Minimalna głębokość otworu montażowego 8.5 cm
Waga 1.6 kg / szt.