Synergistic Research MIG

  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 830,00 zł brutto
  • 760,00 zł / sztuka
  • sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasze nowe podstawki pod urządzenia o nazwie MiG, przyczyniają się do znaczącej poprawy brzmienia wszystkich systemów elektroakustycznych. Wykorzystując rozwiązania systemu rezonatorów Acoustic ART, MiG’i (Mechanical Interface Grounding) przekształcają rezonanse mechaniczne urządzeń do postaci parzystych harmonicznych, jednocześnie niezwykle szybko odprowadzają energie mechaniczną do podłoża. W rezultacie otrzymujemy dużo bardziej obszerną scenę dźwiękową z niższym poziomem szumu bazowego, co przekłada się na uzyskanie bardziej czarnego tła muzycznego. Inne korzyści obejmują słodszy zakres wysokich częstotliwości nacechowanych większą ilością powietrza, lepiej zróżnicowaną i zrelaksowaną średnicę oraz głębszy i bardziej zwarty bas. MiG’i są szczególnie efektywne w przypadku urządzeń cyfrowych takich jak transporty, przetworniki C/A, odtwarzacze CD a nawet zegary cyfrowe. Wszyscy, którzy poszukują organicznego i naturalnego brzmienia, powinni koniecznie zapoznać się z MiG’ami.
MiG’i są wszechstronne i mogą być stosowane na rozmaite sposoby. 

Oto zalecenia pomocne do użycia MiG’ów w Waszym systemie:

W przypadku użycia MiG’ów w systemie wyposażonym w cyfrowe źródło dźwięku 

(odtwarzacz CD lub dwuczęściowy system cyfrowy), należy: W pierwszej kolejności umieścić trzy sztuki MiG’ów pod TRANSPORTEM lub ODTWARZACZEM CD w konfiguracji ogniskującej (pin-point). Następnie należy odsłuchać konfigurację przestrzenną (ambient)

Różnica w brzmieniu powinna być słyszalna natychmiast i należy zdecydować się na taką, która bardziej nam odpowiada. Jeśli system posiada dzielone cyfrowe źródło dźwięku, drugi komplet MiG’ów należy podłożyć pod przetwornik C/A, w tej samej konfiguracji co pod transportem. Następny zestaw MiG’ów należy podłożyć pod przedwzmacniacz, w pierwszej kolejności w takiej konfiguracji co pod źródłem. Jeśli nie przyniesie to kolejnej zdecydowanej poprawy dźwięku, należy zastosować odwrotną konfigurację. Na koniec, należy zastosować ostatni komplet MiG’ów pod wzmacniaczem mocy, w konfiguracji ogniskującej (pin-point). Teraz wystarczy zaprosić do odsłuchu współmałżonkę/a!

W przypadku użycia MiG’ów w systemie analogowym

W pierwszej kolejności należy umieścić MiG’i w konfiguracji ogniskującej pod przedwzmacniaczem gramofonowym, lub przedwzmacniaczem, jeśli ma wbudowany stopień gramofonowy. Następnie należy odsłuchać konfigurację przestrzenną (ambient). Różnica w brzmieniu powinna być słyszalna natychmiast i należy zdecydować się na taką, która bardziej nam odpowiada. Następnie, jeśli gramofon posiada zewnętrzny zasilacz, umieścić pod nim zestaw MiG’ów w takiej samej, preferowanej konfiguracji, jak pod przedwzmacniaczem gramofonowym lub zintegrowanym. Następnie umieścić kolejny komplet MiG’ów pod przedwzmacniaczem liniowym, w takiej samej konfiguracji jak uprzednio. Jeśli nie przyniesie to kolejnej zdecydowanej poprawy dźwięku, należy zastosować odwrotną konfigurację. Na koniec, należy zastosować ostatni komplet MiG’ów pod wzmacniaczem mocy, w konfiguracji ogniskującej (pin-point).

 

Instrukcje rozmieszczenia dla uzyskania precyzyjnego ogniskowania:

max mig pinpoint 3 Gdy dwie sztuki MiG’ów umieszczone są „wypukłą częścią do dołu” a trzecia sztuka „wypukłą częścią do góry”, tak jak to pokazano na tej ilustracji, mamy do czynienia z bardzo precyzyjnym ogniskowaniem brzmienia instrumentów. Kombinacja ta jest szczególnie zalecana w przypadku pomieszczeń, które są silnie wytłumione, lub dla osób, które preferują intymny rodzaj nagrań, np. niewielkich składów jazzowych.

 Instrukcje rozmieszczenia dla uzyskania przestrzennej sceny dźwiękowej:

max mig ambient 3 Gdy dwie sztuki MiG’ów umieszczone są pod urządzeniem „wypukłą częścią do góry” a trzecia sztuka „wypukłą częścią do dołu”, tak jak pokazano to na rysunku, słyszymy bardziej przestrzenna scenę dźwiękową, szczególnie przyjemną, gdy akustyka pomieszczenia odsłuchowego jest zbyt „żywa” lub niedotłumiona. Taka kombinacja może być również zalecana w przypadku, gdy preferujemy bardziej płynną prezentację dźwięku lub słuchamy dużych składów symfonicznych