TAGA Harmony TOS PLATINUM-100 SE

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TAGA Harmony
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 1 599,00 zł / Para
  • Para
  • Oblicz_raty_duckblue

Sympatycy marki TAGA Harmony nalegali, by zaprojektować wysokiej klasy głośniki instalacyjne nadające się do montażu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, które byłyby w stanie zapewnić podobny poziom jakości dźwięku, jaki spotykamy w wysokiej klasy głośnikach serii Platinum SE (Special Edition) i Premium w serii głośników domowych Platinum. Inżynierowe TAGA Harmony podjęli to wyzwanie i po wielu miesiącach intensywnych badań i pomiarów zostały stworzone dwie nowe serie.

Nowe głośniki TOS są nie tylko idealnym rozwiązaniem dla zaawansowanych systemów wewnętrznych, ale także dzięki odporności na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i na wodę, mogą być instalowane na zewnątrz na tarasach, w ogrodach, nad basenami i wszędzie tam, gdzie oczekuje się doskonałego brzmienia!
Dźwięk można porównać do domowych głośników wysokiej klasy – dźwięk jest czysty, naturalny i dynamiczny – trudno to znaleźć w przeciętnych głośnikach instalacyjnych.

TPTTD (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) dostarcza czysty i dynamiczny dźwięk oraz dokładnie odwzorowuje wysokie tony.
TWCD (Taga Woolen Cone Driver w serii TOS Platinum SE)) oraz TPACD (Taga Pure Aluminum Cone Driver (w serii TOS Platinum)) dostarczają naturalne, żywe i bogate tony średnie oraz ekstremalnie głęboki i dokładny bas z lepszym taktowaniem.

Specjalne funkcje i odpowiednia budowa u łatwia instalację głośnika w miejscu docelowym:
• Odporna na rdzę obudowa
• Wsporniki montażowe typ U umożliwia montaż wertykalny i horyzontalny głośnika
• Wejścia dla opcjonalnego montażu ściennego
• TEC – Łatwe połączenie: wysokiej klasy wtyki bananowe
• Bardzo duża efektywność
• Kompatybilne ze wzmacniaczami mocy 8ohm


Ciesz się muzyką wszędzie, gdzie to się liczy najbardziej!


TECHNOLOGIA

Obudowa ABS jest bardzo sztywna i mocna, aby zminimalizować zakłócenia, wibracje i rezonans.

Uchwyty montażowe typ U są bardzo łatwe i bezpieczne w montażu. Pozwalają na instalację głośnika zarówno wertykalnie jak i horyzontalnie. 

Mocne i sztywne maskownice są odporne na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wodę.

 

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

TPTTD (Taga Pure Titanium Tweeter Dome 1”(25 mm)) głośnik wysokotonowy z powiększonym Φ70 magnesem, chłodzony ferrofluidem, wykorzystujący wytrzymałe cewki miedziane, dzięki czemu wytrzymuje duże natężenia dźwięku wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko i detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.


PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY

 

TWCD Taga Woolen Cone Driver - membrana z wełny TWCD (wraz z kopułką przeciwpyłową i koszem, powiększonymi magnesami Φ100) podwójna cewka T-yoke, z uzwojeniem z czystej miedzi, pozwalają przenosić duże moce, jak również zapewniają głęboki, precyzyjny i szczegółowy bas, oraz bogatą i przestrzenną średnicę.
 

 

 


 

TPTTD (Taga Pure Titanium Tweeter Dome 1” (25 mm)) głośnik wysokotonowy z powiększonym Φ70 magnesem, chłodzony ferrofluidem, wykorzystujący wytrzymałe cewki miedziane, dzięki czemu wytrzymuje duże natężenia dźwięku wciąż zachowując wydajność, dokładność i brzmiąc czysto, gładko i detalicznie nawet przy najwyższych poziomach głośności.

Zwrotnica
Wysokiej jakości, precyzyjnie selekcjonowane komponenty zwrotnicy zapewniają absolutną neutralność, są odporne i niezawodne.

TEC – Łatwe połączenie: wszystkie głośniki wyposażyliśmy w wysokiej klasy terminale bananowe akceptujące kable głośnikowe do 10AWG i większość popularnych wtyków („banany” lub pin). Nasze terminale sprawią, że podłączenie systemu będzie prostym zadaniem.

Typ / Konstrukcja 2-drożna, 2-przetwornikowa,
¼” dodatkowe otwory na opcjonalne uchwyty
Moc 180W
Zalecana moc wzmacniacza
Pasmo przenoszenia 38Hz – 40kHz
Impedancja 4ohm (kompatybilne z 8ohm)
Efektywność 88dB
Przetwornik wysokotonowy 25 mm (1”) TPTTD
Przetwornik średnio-niskotonowy 165 mm (6.5”) TWCD
Funkcje / wyposażenie wsporniki montażowe typ U, 
przedni bassreflex,
obudowa ABS,
łatwe łączenie TEC
Wymiary (W x S x G lub Śr. X G) 30 x 22.6 x 21.7 cm
Waga 4.5 kg / szt. (ze wspornikami)