Magico MPod

System wspomagania tłumienia hałasu - Magico MPod (3 szt.)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Magico
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 20 400,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

System wspomagający eliminację wibracji i szumów dla średnich i dużych obciążeń. Wiele osób doświadczyło już znacznej poprawy brzmienia dzięki zastosowaniu Magico QPOD pod lekkimi i średnimi komponentami. Inżynierom Magico udało się teraz zaprojektować większy MPod w oparciu o tę samą filozofię w celu uzyskania idealnej redukcji szumów i charakterystyki sprzężenia podłogowego przy większych obciążeniach.

Konstrukcja MPod opiera się na naukowych zasadach tłumienia warstwowego (CLD), które jest niezwykle skutecznym sposobem odprowadzania niepożądanych drgań z komponentu i jego platformy. Wytrzymały, a zarazem elegancki MPOD składa się z wielu obrabianych maszynowo części z aluminium lotniczego i stali wolframowej, które po złożeniu tworzą pionowy stos. Masywna, czysto miedziana część środkowa jest połączona z górną i dolną warstwą termoplastycznego materiału ISODAMP, który po ściśnięciu z miedzianym podłożem ułatwia tłumienie drgań i praktycznie natychmiast rozprasza niepożądaną energię.

Przed instalacją górna i dolna połówka MPod są od siebie oddzielone środkowym trzpieniem i sworzniem ściągającym. Gdy MPOD jest już zainstalowany, wyjęcie sworznia powoduje włączenie właściwości CLD MPOD. Po wyjęciu bolca, pomiędzy górną i dolną częścią MPOD nie ma połączenia sprzętowego, co skutecznie "unosi" umieszczony na nim element. Rezultaty: zwiększona rozdzielczość, bardziej skupione obrazowanie i poprawiona scena dźwiękowa.

Gwintowany trzpień sprzęgający w MPod został zaprojektowany jako upgrade zastępujący istniejącą stopkę w Magico M3, Q7, Q7MkII, M-Project i S7, jak również jest dostarczany jako standardowa stopka dla naszego M6. Słyszalne korzyści z zastosowania MPOD będą również osiągane pod cięższymi komponentami, takimi jak wzmacniacze, bez konieczności stosowania gwintowanych kołków sprzęgających.

Dostępne warianty: